2 yaş sendromu ne zaman geçecek bilen var mı??

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve SadeceAsk tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : SadeceAsk
  1. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar oğlum 2.5 yaşında çok agresif çok sinirli çok yaramaz..
    durmadan vuruyor , ısırıyor , çimcikliyor , saçlarımı koparırcasına çekiyor.. dayanamıyorum artık benim durumumda olan anneler var mı? ne yapmayalım çok çaresiz bırakıyor bu çocuk beni.. işin kötü yanı çokta güçlü heryanım darp izleriyle dolu:gitme:
    çok yoruldum ben yaaa:çok üzgünüm:

2. 5 Ekim 2009
  3. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten de zor bir dönem.Allah kolaylık versin.
    sabredin demesi kolay uygulaması zor ama yine de söylüyorum.
    çocuğuna göre değişiyor sanki(bu benim gözlemim)kimisinde 6 ay kimisinde 1 sene kimisinde daha uzun(malesef )
    bu dönemim özelliklerini bilip ona göre davranırsanız bence çocuğunuz daha kolay ve çabuk atlatacaktır.
    çocuk eğitimi ile ilgili kitaplar okumanızı öneririm.eger isterseniz birkaç kitap ismi önerebilirim.

4. 6 Ekim 2009
  5. SadeceAsk

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    saol tatlım netten araştırıyorum dikkat dağıtmaktan başka çare gözükmüyor..
    ama o anda inan dağatamıyorum dikkatini resmen saldırıyor... yırtıcı bir kuş gibi.. napacağımı bilemiyorum ki ben.. sürekli can acısıyla yaşamak çok zor eşimde öyle adam işten geldiğine geleceğine pişman oluyor.. şimdi dünyanın dayağını yedi uyuyor.. canım kocam yaaa...

6. 6 Ekim 2009
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.537
    Ödül Puanları:
    238
    Benim oğlum 3 yaşında hala sendromdan çıkamadı, bu terrible 2 nin 3 ü var mı bilmiyorum, varsa daha kuvvetli daha fena bir şey oluyor 2 yanında pek bir sönük kalıyor, akşam kumanda ile vurmak sureti ile dudağımı patlattı dudaklarım botokslu bir şekilde geziyorum, bizim de babamız eve gelmek istemiyor artık, çünkü babası gelince daha fena oluyor...

Bu dönemde mümkün olduğunca inatlaşmalar içine girmeyin, ikazlarınızda hayır yapma dur gibi emir kiplerini kullanmamaya gayret gösterin, hala tepinmekte ısrar ediyorsa görmezden gelin, dikkatini dağıtmak zor oluyor bu yaşlarda 1,1-5 yaşında daha kolay oluyor şimdi hafızalarıda güçleniyor unutmuyorlar günün bir saatinde yine aynı istekle dikilebiliyolar karşınıza, çok ağladığı dönemde odasına gitmesini sakinleşene kadar çıkmamasını söyleyin yapar mı bilmem (benimki hayatta yapmaz ben odayı terkediyorum ama o da işe yaramıyor artık), ağlama krizlerini artık kaldıramıyorsanız bir çift kulak tıkacı alın, ciddiyim ben aldım ama bir türlü becerip kullanamadım bir becerebilsem kullanmayı ağlama krizlerinde ohh sessizlik gibisi var mı...

8. 6 Ekim 2009
  9. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    suyla toprakla daha çok buluşturun.mesela evde legeni önüne koyun ,oyuncaklarını yıkasın yada için de yüzdürsün,(gemi falan yapın kağıttan on yüzdürsün.)
    (su ve toprak içindeki negatif enerjiyi boşatması için süper bir imkan.)

enerjisini boşaltması için parka götürün vb...
    birde çok enerji vercek şeyler yedirmeyin.sarelle vb..(benim eltim denemiş,onları vermediğinde daha sakin oluyormuş) birde katkı maddeli(boyalı vb.) ürünlerden uzak tutun.

10. 6 Ekim 2009
  11. SadeceAsk

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    polyannacım napıcaz bilmiyorum.. odana git diyeceğimde beni dinleyecek onun yerine beni yolmayı tercih eder.. hiçbir lafımı dinlemiyor.. ama bazende melek oluyor beraber soframızı hazırlıyoruz,gezmeye gidiyoruz,yıkanıyoruz,öpüşüp koklaşıyoruz,saçlarımı seviyor,aşkım bebeğim diyor 10 dakika sonra saldırıyor.. bu ne tutarsızlık yaaaa...

netertua cnm zaten katkı maddeli yada abur cubur tarzı hiç bir şey yedirmiyorum.. ben doğal büyütme taraftarıyım ayrıcada kilolu bir çocuk anne sütünden dolayı.. o yüzden sadece sebze,meyve,et,karbonhidrat yedirerek büyütüyorum..
    bu su olayına gelince dediğiniz gibi suyu çok seviyor leğen doldurdum mutlu olsun eğlensin dye bir kova suyu laminantlarımın üstüne döktü hepsi şişti:KK43:( yine ver yine dökeyim diyor.. insanlık yaramıyor.. iyice köşeye sıkıştım yaww.. geçecek inş... sessizliğe hasretim...

12. 6 Ekim 2009
  13. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Allah kolaylık versin .o zman sabretmekten başka çareniz yok gibi
    .sabredip bugünlerin de geçeceğini ( bu dönemim geçici bir dönem olduğunu) düşünmekten başka yol yok gibi.

14. 6 Ekim 2009
  15. ssxxss

ssxxss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok zor bi dönem gercektende cnm bende atlattım o günleri gececek inş biraz sabır sabır sabır... foto baktım çok tatlı bi oğlun var değer onun için:))

16. 6 Ekim 2009
  17. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    o zaman benim oğlumda sendromda. henüz 20 aylık ama günlerimi burnumdan getiriyor. çooooookkkkk yaramaz...acayip huysuz...benim oğlanda hiç beklemediğim bir anda suratıma tokatı yapıştıyor. oğlum yapma etme diyoz dinleyen yok. vuruyorda vuruyor. insanın sabır taşı çatlıyor...

18. 6 Ekim 2009
  19. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    oğlum 3 yaşında ve birkaç saat önce tırnağımı koparmasına izin vermediğim için kendini ordan oraya attı sinirden. bakalım ne kadar sürecek bu. allah sabrımızı arttırsın :kahve: