2 Yaş Sendromu

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Nixe tarafından 1 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1 Nisan 2007
    Konu Sahibi : Nixe
  1. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar;
    ıkı yaşında bir oglum var afacanmı afacan aşırı hareketli.benı acaıp yoruyor su anda ıkı yaşını üç ay geçti bazen çok inatcı oluyor kendıne gore kuralları var .bende sakın olmaya calışıyorum ama bazen çileden çıkartıyor beni.aslında bazen düşünüyorum kuralcı olması ıyı dıye ılerıde kendı kararlarını verebılme acısından.bana önerebılecegınız seyler varsa beklıyorumm.

2. 1 Nisan 2007
  3. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nixe benim oğlumda aynı çok hareketli 1 dk durmuyor.2 yaşına 4 nisanda gircez.banadaaa tavsiye bekliyorum kıslar

4. 1 Nisan 2007
  5. lost

lost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oh be yalnız değilmişim bende kızım hiperaktif diye üzülüyodum.valla benm okumadığım dergi kitap vs kalmadı gb.okuduklarımı çocuğumda uygulayamıyorum.sadece ters psikolojiyi deneyin derim.inattan ne derseniz tersini yapıyolar veletler

6. 1 Nisan 2007
  7. pınpın

pınpın Guest

Çocukların her yaşlarının bir sendromu var:))))

Tek çözüm sakinlik..

8. 2 Nisan 2007
  9. didoayaz

didoayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benimde oglum 14 nisanda 2 yaşına giricek. oda çok inatçı hareketli dediği şeyi mutlaka yapıyor. ve hayır dan yapmadan anlamıyor yardım lütfennnnnnn

10. 2 Nisan 2007
  11. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sabır sabır arkadaşlar. o kadar çok şey okuyorum ki bu durumları atlatmak için ama her çocuk kendi kitabını kendisi yazıyor.

12. 2 Nisan 2007
  13. selinns

selinns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide iki yaşını dört ay geçti,iki yaş sendromu diyorlar zaten,bu yaşlarda sizin sınırlanızı zorlayacaklar tabi ne kadar ileriye gidebilirim diye,ben çok sinirlendiğim zaman içimden 10'a kadar sayıyorum,sakinleştiğim an tekrar konuşmaya çalışıyorum oğlumla.

14. 2 Nisan 2007
  15. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay benimkide öle helede inada televizyonu gidip kapatıyo deli oluyorum komidinden tırmanıyo falan inatçı olcak diyodum ama her çocuk böle bu zamanda heralde

16. 2 Nisan 2007
  17. iyivakit

iyivakit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da mart 5 te 2 yi doldurdu.maalesef arkadaşlar bu yaşlarda artık cocuklar kendilerinin de bu ailede bu dünyada tamamen var olduklarını ispata çalışıyorlar.ben de bu ailenin bir ferdiyim benim de isteklerim istemediklerim olacak demeye başlıyorlar.bende yaşadığım sıkıntıları bir pedegogla paylaştım.onun bana tavsiyelerini sizlerle paylaşayım.

18. 2 Nisan 2007
  19. iyivakit

iyivakit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1- kesinlik le ve kesinlik le onunda ailenizin bir ferdi olduğunu kabul edip istek ve arzularını önemseyin.
    ancak yapılamyacak olumsuz istekleri cocuğunuzun zafiyetlerini kullanarak farkındalığınızı ama imkansızlığını anlatarak red cevabını verin
    2-onun fert olduğunu ama hala sizin küçük ve yardımınıza ilginice çok muhtaç bir bebek olduğunu unutmayın.
    3-yerine göre hayır deyin ve nedeni ni acıklayın.
    4-henüz ilginize şevkatinize çok muhtaç bunu sakın unutmayın.
    5-ona kendi kendine karar verebileceği noktalarda kısıtlama getirmeyin.özellikler kendi odası ve oyuncakları konusunda müdehale etmemeye çalışın kendine ait bir dünyası olmasını istediğini unutmayın
    6-bu zamanlarda kendi kendine oynamak istemesini doğal karşılayın sıkmayın zorla başkaları ile oynamaya itmeyin.
    daha da var dönecem müsadenizle:)))