2 yaş ve tuvalet alışkanlığı ne kadar zormuş meğer

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve yusufum tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

27 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yusufum
  1. yusufum

yusufum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 2 yaşındaki oğluma 1.5 ay kadar önce tuvalete alıştırdım geceleri bile bezlemiyodum kupkuru kalkıyodu şimdiyse bırakın geceyi gündüz bile haber vermiyo ne kakasını nede çişini altına yapıyo yaptıktan sonra söylüyo kızıyorum olmuyo iyilikle söylüyorum olmuyor bu durum sizinde başınıza geldimi ne yapmalıyım sinir ediyo beni
    CADIARZU:uhm:

2. 27 Eylül 2008
  3. toprak_0782

toprak_0782 Guest

benimde 2 yaşında oglum var yazın başında çişimizi ögrendik ama sormayı sakın bırakma eger bırakırsan hemen unutuyorlar ben günde 10 defa tuvalete götürsem yarısını ben söyleyip götürüyorum aslında biraz daha sabırlı olmalıyız mutlaka geçicidir

4. 27 Eylül 2008
  5. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çok şirin bir lazımlık alıp hep gözünün önünde olacak bir yere koymuştum.Dene istersen belki faydası olur.

6. 27 Eylül 2008
  7. sadem22

sadem22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kizima ögretmeye calisiyorum.kizim 2.5 yasinda ama yaptiktan sonra söylüyor.wc ye götürüp kulozete oturtuyorum yapmiyor hic.bekliyorum basinda ama yapmiyor sonra donuna yapiyor cok zor ya ne yapcam ya bi akil verin.

8. 27 Eylül 2008
  9. bujimenekse

bujimenekse oglusum kocişim herseyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :KK46: merhaba bende de aynı sorun var :1no2:

4 ay kadar önce gece bezıne bıle yapmıyodu gündüzlerıde soruyoduk süreklı gıdıyodu ama ben sormadan geldı demıyooo yaaa coook zormus bıde benımkı büyük tuvaletını yapmaya korkuyo wc yeeeeeeeee napcaz yaaaa alışırmıkıı :çok üzgünüm: arkadaslar :Saruboceq: :Saruboceq:

10. 27 Eylül 2008
  11. coffee

coffee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inatlaşma olayı felanmı?
    yada bişiden korkuyo?
    yada beslenmesinde deişiklik olabilr?
    yada farkına varmadıgınız bir rahatsızlık?

inatlaşma felansa ögrettiklerinizi unutun bir süre bebekmiş gibi düşünün hatta gerekirse bezleyin
    az ara verdikten sonra yeniden ögretmeye baslayın
    asla ama asla kızmayın bu kızılcak bişi deil

12. 27 Eylül 2008
  13. AskEnGuzeli

AskEnGuzeli suskunlğum asaletimdendir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende oğlumu 2 yaşındayken alıştırdım. ama meşakatli bir iş kolay değil fakat isterseniz başarısınız.öncelike altına yaptığında kızarsanız hiç söylmemeye başlar bence sabırlı olmakta fayda var.özellikle tuvalletten korkuyolar her bebek aynı onun için biz beraber girerdik tuvalete yada beton kısmına yaptırıyodum. üstelenince malesef inatlaşıp yaparım temizlersin diyo:::)))şimdi çok güzel sadece geceleri bağlıorum ama sabaha kadar tuvaletteyiz bezine yapmıyo oğluşum üstelik tuvaleti geldimi kapının önünde zıplıyo ben öle anlıyorum gecede ıhlayıp duruyo çişim var diyo arkadaşlar biraz azimle çözülür merak etmeyin çocuk her zaman emek ister yeterki sabırlı olalım.....

14. 27 Eylül 2008
  15. yusufum

yusufum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar cvaplar için teşekkür ederim aslında tuvallete girmeye bayılıyodu benle beraber girip yapıyodu çıkıyodu çok güzel alışmıştı ama inatmı yaptı anlıyamadım babasıyla alkışlıyoruz çişini haber verince ama çoğu zaman ben götürüp tutuyorumda öyle yapıyor yoksa aklına bile gelmiyor kaçırıyor pantolonuna:1no2:senağlama

16. 30 Ekim 2008
  17. bujimenekse

bujimenekse oglusum kocişim herseyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar selam benim oglusum wc ye aliştiii hemen söylüyoo artik ya coook sükür ama gece beze devam ediyorum yavas yavas da onu birakiyoruz
    sizinkiler ne yaptiii ?

18. 31 Ekim 2008
  19. ANNOŞ

ANNOŞ Guest

Merhaba erkek çocukların tuvalet eğitimi geç oluyor biraz.Benim 2 oğlum da 3 yaşında öğrendiler 1 günde hem gece hem gündüzü kestiler.Ama daha önce de mümkün.Zorlamaya değer mi.Çok küçükken zorlamalar daha sonra gece ıslatmalarına sebep oluyor aceleniz neden anlamadım nasıl olsa öğrenecekler...