2 yaşı doldurmuş bebeklerin annelerinin paylaşım alanı

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve beyaz toprak tarafından 12 Ocak 2008 başlatılmıştır.

12 Ocak 2008
    Konu Sahibi : beyaz toprak
  1. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    hanımlar aradım bulamadım daha önce açan varmı bilmiyorum.Kızım 2 yaşını doldurdu ve huysuzlukları çok geçikmeden başladı ne hayırdan ne olmazdan anlıyor nede yaramazlıklarından huysuzluklarından bir nebze olsun vaz geçiyor bu seneyi nasıl atlatacağımı bilemiyorum aynı sorunları oğlumdada yaşamıştım ve çok bunalmıştım kızım dahada beter 3 yaşını iple çekiyorum diyebilirim bu konuda sorunlarını ve tecrübelerini benimle paylaşmak isteyen anneler, bekliyorum sayenizde bu bunalım dolu kafa yeme sendurumundan kurtulmak istiyorum:çok üzgünüm:
    İki yaşında kişilik savaşında...

İki yaş dönemi çocuk gelişiminin en önemli ve en zor devresi. Sık sık yaşanan öfke nöbetleri anne ve babalara zor anlar yaşatıyor. Ancak problemlere karşı hazırlıklı olarak 2 yaş sendromunun üstesinden gelmek mümkün.

Anne ve babalar bebeklik döneminin yorucu temposundan kurtulduktan sonra her şeyin daha kolay olacağını düşünüyorlar. Ancak, her yaşın ayrı bir zorluğu olduğunu hatırlatmakta yarar var. Özellikle çocuklarda özerklik dönemini diye adlandırılan 12-36 aylarda önemli değişiklikler gözleniyor. 2 yaşla birlikte çocuklar sadece yürümekle, konuşmakla yetinmiyor, kendi bildiklerini okuyorlar. Sinirleniyor, ağlıyor ve öfke nöbetlerine kapılıyorlar. Bu noktada aileler ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Öncelikle sorunlara karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. İki yaş ve sonrasında anne - babaların kendilerini nelerin beklediğini bilmeleri son derece faydalı. Sebepleri bilindikten ve gerekli önlemler alındıktan sonra iki yaş dönemini atlatmak aslında hiç zor değil.

bunu beraberce atlatalım inş.

2. 12 Ocak 2008
  3. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım bende duymustum 2 yaş sendromu diye bişi ama inanasım gelmemişti ...2 yaşı dolduktan sonra resmen benimkide cok değişti herseye hayır diyor huysuzlastıı iiice 3 yasımıza 5 ay kaldı iple cekiorum bende anlama yasıymıs cünkü bakalımmm bizi neler beklio 3 yaslık dönemde eminim onunda zorluklarını yasıcaz ama olsun, bi daha geri dönemiceğimiz için doya doya yasıorum bu günleri bosvereliim birazda sımartalım valla ellerinden geleni artlarına koymasınlar karsılarında nasıl olsa onları anlyan ve dinleyen anniş babişleri var:))))))))))))))))

4. 12 Ocak 2008
  5. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim,bnm kizda subatta 2 olacak,korkutmayin beni ya,,baska bir basliktada 3yas sendorumu var esiz nasil 3yasii 4gozle bekliyorsunuzki ozamnda varmis ya,bnce her bebek baska,farkli bazilari huysuz yada hayirdan anlamaz bazilarida baska iyi olur yanii,bnce sabredin,bilmem 3yasina girince iyimi olur kotumu,ama biz elimizden geleni en iyi sekilde yapip ogretelimm,sevgilerimleeeeeeeeeee

6. 13 Ocak 2008
  7. beyaz toprak

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar katkılarınız için teşekkür ederim ,ben bir kaç psikoloğun kitabındada okudum bunu 2 yaşını dolduran çocuklarda bir inat dönemi hep benim dediğim olsun dönemi başlarmış 3 yaşını doldurduğunda daha bir sakinleşir denileni anlar duruma gelirmiş ben bunu oğlumda yaşadım şimdide kızımda yaşıyorum hiç inatçı olmayan çocuk müthiş şekilde değişti ve çok bunaltıcı oldu:çok üzgünüm:

8. 13 Ocak 2008
  9. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim,ins en kisa zamnda duzelir valla bnm kizda iki olacak hayirlisiyla ins bizde sorun olmaz valla korktum simdidenn,ama olsun ne yapalimm,sanada sabir diliyorum,kendine ve bebislerine cok iyi bak,sevgilerrrrr

10. 14 Ocak 2008
  11. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam!benim oğlumda 2.5 yaşında ve eski sakin çocuğumu bazen aramıyor değilim.eşim biyoloji ve sağlık öğretmeni ve dediğine göre 2 yaş bebeklerin ortak özelliğiymiş bu.yani hep kendi dedikleri olsun isterlermiş ve bencil olurlarmış.anna babayla inatlaşırlarmış.anlaşılan 6 ay daha sabradeceğiz.sizede kolay gelsin sevgiler...

12. 14 Ocak 2008
  13. ebru19

ebru19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar benim oğlumda bu ayın 25'inde 2 yaşına girecek inatcılığı,huysuzluğu başladı iştah kesildi acyip yaramazlaştı ve ben kafayı yemek üzereyim hep benim dediğim olsun diyo bu dönemi atlatan anneler bana tavsiyeniz varmı bu durumla nasıl başa çıkacam ayyyy delircem yakında yardııııııımkafamçokkarıştı

14. 14 Ocak 2008
  15. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda martta 2 yaşını dolduracak inatlığı yok ama sağı solu karıştırıyor
    inşallah 3 olana kadar geçer

16. 15 Ocak 2008
  17. profiterol

profiterol Guest

canım bizimkide 2 yaş sendromunda bende bi yerde okumuştum 2 ila 4 yaş arası büyüklerde ergenlik çağı dedikleri zamanla eşdeğer tutuluyormuş oğlumda çok yaramaz oldu istedikleri olmayınca kendini yerlere atıyor sabrediyorum kendini yere attınmı görmezden geliyorum baktımki olmuyor ilgisini başka yere çekiyorum valla uğraşıom kafamçokkarıştı Allah yardımcımız olsun:1hug:

18. 15 Ocak 2008
  19. beyaz toprak

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar paylaşımlarınız için çook teşekkür ederim en azından yalnız olmadığımı bilmek içimi bir nebzede olsa rahatlatı,bir arkadaş iştahı kesildi diyor evet aynen bende aynısını yaşadım çok güzel yiyen çocuk bu dönemde yememeye bir şey beyenmemeye başladı buda beni çok üzüyor ,her istediğini yapayım inatı artmasın diyorum bu seferde tepemize çıkyor olmadık olmadık şeyler istiyor çocuğun elindede kukla olmamak lazım ama ikna etmekte zor ,inanamıyorumyaaa 2 yaşındaki veletlerin yaptığına bak biz koskoca kadınları dert sahibi ettiler çözümler arıyoruz Allahım hepimize sabır versin=))