2 yaşında kızım nasıl kilo alır ki

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kanki tarafından 13 Kasım 2011 başlatılmıştır.

13 Kasım 2011
    Konu Sahibi : kanki
  1. kanki

kanki Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    merhaba benim kızım 2 yaşında 10.5 kilo görenler çok zayıf diyor son gittiğimizde doktorda öyle söyledi kızım 22 aya kadar anne sütü aldı biberon kullanmadı şimdi küçük kutu sütlerden içiyor ama bir kutuyu akşama kadar bitiremiyor tatlı şeyler yemiyor süt bisküvi mama yedirmek eziyet sabah oynaya oynaya peynir yumurta meyve suyu biraz süt yiyiyor az yediği için peşinden ya çorba yada bisküvili kahvaltı hazırlıyorum öğlen bir kase yoğurt bir kepçe çorba birde pilav yada makarna yada tencere yemeği yedirmeye çalışıyorum sonra uyuyor uyanınca tekrar bir kase yemek eline havuç bir dilim elma vermeye çalışıyorum yerse sonra meyve püresi günlük vitamin şurubu bir kaşık pekmez verebilirsem yatmadan öncede tekrar çorba yada mama veriyorum bunların hepsini yerse akşama kadar 3, 4 kere büyük tuvaletini yapıyor yemezse bir kere benmi yanlış besliyorum niye kilo almıyor çok üzülüyorum neler yedirmeliyim nasıl alıştırmalıyım yardım ederseniz çok sevinirim cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

2. 13 Kasım 2011
  3. ay_girl

ay_girl Üye Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    canım çok üzerine düşme çok ilgidende nazlanıyorlar çocuklar..şımarınca da yemiyorlar.iştah açıcı şurupları filan dene ..ama bence kendi haline bırak takma kafana açlıktan ölmez zaten acıkınca kendide söyler yada yer ihtiyaç duyar onu da dene..o yaşlarda ya çok iştahlı şişman oluyorlr yada hiç yemiyip zAyıf kalıyorlr..zorlamdan yedirmeye çalış..biraz da bırak kendisi acıkınca yiyomu bak..gözlemle sanmyrm bazı çocuklr hiçbişey evrme kaç gün aç kalıyo bilmiyo demekkii..büyüyünce geçer yani bi sorun olmaz..rahat ol:44:

4. 13 Kasım 2011
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam ..benım ucuz kızlarım da aynı ..haftaya ıkı yasları dolucak ve onbucuk kıloyuz uzulme .....besleme seklıne baktım o bıle aynı zarla zorla yıyolar ucunun yedıgını bı bebek yer cok az yıyolar zorlasam ozeşlıkle seda hemen kusuyo dıgerlerıde agzını acmıyo ..saglıklı olmaları onemlı dr um azcık zayıf bulsada saglıklılar ya olsun dıyo vıtamın surublarını kahvaltılarına koyuyorum gece sutu yarım cay bardagı kadar falan artık ıcmıyolar bıle ara r ara balık yagı verıyorum pekmez mutlaka kahvaltılarında var napalılm bunlarda demekkı böle mınyon olucak ..daha yenı yenı kelımelr soluyolar o kadar tabı benımkıler cok erken dogdu vaktıınde olamlara goreazcık farklıyız .....hele bu sıralar ıyıce yemelerı azaldı ...bakalım ıns toparlarlar....dert etme sende canım

6. 14 Kasım 2011
  7. kanki

kanki Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    cevaplarınız için teşekkürler benimkide 27 ekim doğumlu üçüzlerin annesi İnşallah hepsi şöyle sorunsuz normal kiloda olurlarda annelerini üzmezler.yüzünü görseniz cimcimem küçücük bi suratı var 3.300gr doğdu 5 aya kadar iyiydi ek gıdalara başlayınca minicik kaldı çok kilolu olsun demiyorum ama boyunun uzaması ve birazcık daha normal kilolara gelelim istiyorum.kemikleride ince bide zayıf bakamıyosun sen deniliyo üzülüyorum başka çocukların annesi böyle düşmüyor bile bu kadar yedirmiyor ama kiloları iyi hani varsa kilo aldıran gelişimini destekleyen besinler onları vereyim bari

:KK50:

8. 14 Kasım 2011
  9. kedi003

kedi003 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım oglumda 20 aylık resmen kuş gibi yiyor. ben artık kendi haline bıraktım ve bence kendi haline bırakınca daha iyi oldu

10. 15 Kasım 2011
  11. gxuxlaybcn

gxuxlaybcn Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    sağlıklı olsunlarda kilo önemli değil , Dr Kadir Tuğcu nun herkeze önerdiği beslenme şekli 500 gr süt veya süt ürünleri ve 1 köfte kadar et gerisini siz bilirsiniz diyor yanlız günlük öğünden bunları eksik etmeyin diye bahsediyor. Benimde iki çocuğum var biri 26 aylık biri 6 yaşında bu kurala uymaya dikkat ediyorum . Birde oğlum benim çok iştahsızdı çinko takviyesiyle çözüm bulmuştum belki işinize yarar.

12. 15 Kasım 2011
  13. Lugesya_lin

Lugesya_lin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence şu tek tek yedirme işine biraz ara ver tamam ona da alışmalı biliyorum ama bebekler 2,5 yaşına kadar kendi karınlarını doyuracak kadar yiyemezler onun için sabah bir güzel ekmek yumurta peynir bal ve sütle bir karışım hazırla tadı güzel oluyor merak etme oynaya oynaya geze geze yedir sonra meyve püresini hazırla içine pekmez koyabilirsin öyle yemeği ver ne yerse ara öğünde meyveli yoğurtları bisküitle karıştırabilirsin tadı harika oluyor gecede yatmadan 1 saat önce güzel kıvamlı bir gece maması yada muhallebi yapabilirsin günde bir kere muhallebinin zararı olmaz pirinç unu kof gıda diyenlere aldırma günde bir kere azıcık kilo yapsın varsın hem karnını doyurur hem gece tok tutar ben 15 aylık kızımı böyle besliyorum 13 kilo 81 cm doktorumuzda çok beğeniyor gelişimini tabi bunlar sadece tavsiye sen onun annesisin en iyi sen bilirsin

14. 15 Kasım 2011
  15. rubet

rubet Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah daha ne yesiin ya yanlış anlamayın ama neden anneller çocuklarının etli butlu olmasını istiyor sağlıklımı bi sorunumu var yok ney zayıf bırak zayıf olsunda sağlıklı olsun... bende anne olucam belki o zaman anlarım bilmiyorum ama annemden çok çektm aayy neler içmeedim yemedim zayıfım die kaç kere doktorlardan kovulduk nie anneme herkes bu çocuk ndn zayıf diyo annem üzülüyo die bence gayet güzel besliyosunuz çocuğunuzu herkesin metebolizması bir olacak değil.....takmayın bu kadar rahat bırakın küçücük kızınızıda...

16. 15 Kasım 2011
  17. rubet

rubet Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah daha ne yesiin ya yanlış anlamayın ama neden anneller çocuklarının etli butlu olmasını istiyor sağlıklımı bi sorunumu var yok ney zayıf bırak zayıf olsunda sağlıklı olsun... bende anne olucam belki o zaman anlarım bilmiyorum ama annemden çok çektm aayy neler içmeedim yemedim zayıfım die kaç kere doktorlardan kovulduk nie anneme herkes bu çocuk ndn zayıf diyo annem üzülüyo die bence gayet güzel besliyosunuz çocuğunuzu herkesin metebolizması bir olacak değil.....takmayın bu kadar rahat bırakın küçücük kızınızıda...

18. 17 Kasım 2011
  19. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    az az sık sık diyet yapanların beslenmesi degilmi ?benim oglumda2yasında yemek gördümü sevinir cıglık atar yaşasın dıye ama sadece ögünlerinde veriyorum abur cuburuda cok sever 2tane bıle cıkolatayı yer maşallah ama kilo almıyor 11800gr canı sagolsun takmıyorum .drlarda zaten kızıyor zayıf olsun bırakın yemesin diyorlar bizim sorunumuz obezlerle diyor.benim büyük kızımda cok zayıf hala yemez hala yemez:KK19: