2 yasındakı kızıma halen blendar yapıyorum:(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gizemli7 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : gizemli7
  1. gizemli7

gizemli7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sızler nasıl yedırıyorsunuz?

mesela ıspanak yapıyorum muhakka blendardan cekerım corba gb olur yogurt brz ekmek ufalar öyle yedırırım
    diger turlu agzına katı geldıgı ıcın hemen dılıyle atıyor:KK43:

makarna yaparım onuda hafıf blendır yaparım sulamac yer cok katı yıyemez (sulu yogurt katarım)

allah askınıza bıolıyorum gecıcek bu dönem ama bız gec kaldık galıba
    sızler neyı ne sekılde yedırıyorsunuz ?

ben yaptıgım butunnnnn sebze v.s yemeklerını illa bir blendar yaparım:SSS
    yapmazsam eger yedırmem immmkansızzz cok denedım
    bakalım ne zmn duzene gırcez

2. 9 Kasım 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızda hemen diliyle atıyor zorla nasıl veriyim yemiyor taneli ne yapıyım ya kusucak gibi yapıyor yada kopardığını hemen atıyor diliyle akannehir

4. 10 Kasım 2009
  5. gizemli7

gizemli7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kac yasında kızın?

bugun kuru fasulye yapıcam yıne blendera cekıcem corba gıbı olmalı ahah
    ,nesye bakalım naısl yedıgı degılşl ne yedıgı onemlıu snırım:S

6. 10 Kasım 2009
  7. jervez

jervez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kuzenimin oğluda böyleydi küçükken şimdi çocuk 8 yaşında annesi halen daha blendir yapıyo ona katı yemekler yiyemiyo makarna pilav gibi.Profesörlere falan götürdüler boğaz kasları katı yemek yutamıyor dedi öyle zaman zaman katı yemekler yedirmeye çalışın yaşları büyüdükçe sorun oluyor..

8. 11 Kasım 2009
  9. mutlu_kelebek

mutlu_kelebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bebeklerde pütürlüye geçememe hiperaktifliğin belirtisiymiş doktorumda bir prof anlatmıştı. bu bebekler ileride sosyal ortamda sorunlar yaşayabiliyorlarmış. o yüzden çocuk nöoloğuna götürülmeli diyordu. bi araştırın bence..

10. 11 Kasım 2009
  11. EU3

EU3 Guest

:1shok: :1shok: :1ninca: :bbo:Bu yemek alışkanlıgını bir an önce bıraktırmalısın

12. 12 Kasım 2009
  13. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    benim oğlumda böyle ama ben hiçbir zaman blendırı denemedim 7-8 aylıkken yoğurtlu dolma içi yiyordu küçük doğranmış şeftali karpuz yiyordu ama nolduysa 9 aydan sonra herşeyi öğürmeye başladı şimdide öyle ama bazı şeyleride yiyor mesela sabah bulamacını yiyor sonra benimle ekmek domates suyu peynir omlet patates kızartması küçük lokmalar halinde yiyor balık tavuk et parmağımla yiyor ama bunları kesinlikle bizimle sofraya oturacak o şekilkde yiyor mama sandalyesine koysam hayatta yemez kusar .köfte yediremiyorum sulu köfte yapıyorum patatesli ezip veriyorum daha ağzına alır almaz kusuyor .ama yinede blendırdan geçirmiyorum azda olsa ağzına taneli bişey girsin benim arkadaşında 2 buçuk yaşında oğlu var hala oda blendırdan geçiriyor .korkuyoryum alışamamasından .arkadaşım acaba sende parmağınla falan vermeyi denesen bizimki dediğim gibi bazı katı şeyleri o şekilde yiyor birde çocuk kolaya alışıyor blendırla bende şaşırdım nasıl alıştıracağımı yere örtü seriyorum eline bisküvi veriyorum elma veriyorum tabi benim kontrolümde başka bir yöntem varsa banada desin

14. 14 Kasım 2009
  15. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    benim oğlum şuan 14 aylık ama alıştırmaya çalışsamda çok zor alışmak istemiyor,çorbalarını falan geçirmiyorum yemekleri geçirmiyorum veriyorum ama yemek istemiyor hemen boğuluyor gibi yapıyor sabah yumurtasını bile sulandırarak yediriyorum çok korkuyorum ya alışmazsa diye çünkü öylesi daha kolayına gidiyor çiğnemek nedir bilmiyor daha ağzına ekmek bile almış değil biraz daha büyüyünce sorun olacağını biliyorum ve alışsın istiyorum ama nasıl??

16. 20 Kasım 2009
  17. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    192
    Ödül Puanları:
    113
    ben daha hamileyken aynı sizin durumunuzda olan bir akrabam bana sakın hiç birşeyi blendırda çekip verme benimki 3 yaşında hala öyle yiyor baştan taneliye alıştır demişti bana.bende kızıma ek besinlere geçtiği andan itibaren herşeyi taneli minik parçalar halinde verdim.peyniri falanda hiç ezmedim.minik minik elimle bölüp verdim.allaha şükür öyle bir problem yaşamadım.şu an 3 yaşında biz neyi nasıl yiyorsak oda öyle yiyor.çok iştahlı değil ama yediği zamanda bizim gibi bütün olarak yiyor.sizde yavaş yavaş minik taneler halinde başlayabilirsiniz.sonra zamanla parçaları büyütebilirsiniz.zor bir durum allah kolaylık versin.inşallah alıştırırsınız.

18. 22 Kasım 2009
  19. telaxsxlxix

telaxsxlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim oğlum 1 yaşındaaa yumurtayı beyazıyla tam pişmiş şekilde yerr ama ıspanagı falan eziyorum bende ekemek yer çikolata verdn mi küçük parça yer ekmek eline verdin mi küçük küçük koparıp yerr ama sulu köftee yemiyorrr patates kızarması küçük parçaLAr halinde yer balık tavuk vee yumuşak ettt yerrrr yani bir sorun olmazzz ama geçenlerrde elinde ekmek vardı bende biraz köfte verdim kustu meğersee ağzında ısırdığı ekmek parçasıda varmış köfteyle birilikte döndüremeyinceee kustu ama keşke alşıtırsaydınnn birde beslenmee örneklerine baakk ben baktımmm şimdilik çorbaları püre şeklinde yazıyorr ama içine ekmek falan doğruyorummm pilav falan bayılıyorr öyle yoğutla falanda vermem sade yerrr inşaaallah lerde sorun yaşamam