2 yasındakı ogluma hıcbısey yedıremıyorum.lutfen yardım....

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wisne83 tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : wisne83
  1. wisne83

wisne83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    2 yasında ve 2 yas sendromundakı ogluma hıcbısey yedıremıyorum.en yakın ornek bu sabah kahvaltıda yasandı.resmen savas halındeyız.yesın dıye neler yapmadımkı portakaldan kuklalar cufcuf trenler ucak gelıyolar ama hıcbırı kar etmedı.ne versem agzına tukuruyo.tamam dedım oglum hadı kendın ye.sadece sut ıcıyo.once alıyo lokmaları yıcekmıs gıbı sonra cıkarıp etrafa atıyo.halılar yerler mahfoldu.zaten gunluk ıslerımı bıle zor yapıyorum yaptırmıyo.bu sefer bende sınırlenıp bagırıyorum.o zamanda aglıyo.bılıyorum yanlıs yapıyorum ama kendıme hakım olmakta zorlanıyorum.maalesef cocuk yetıstırmek kıtaplarda okuduklarım gıbı degılmıs.1 yasından sonra o kıtaplarda soylenenler pek ıse yaramadı bızde.bunun dısında bıde soz dınlememe ve ınatta var.ne yapıcagımı bılemıyorum.kendımı cok kotu hıssedıyorum.daha once bu durumu yasıyanlar su anda yasıyanlar tecrubelerınızı paylasırsanız cok sevınırım.:a015::a015::a015::sinifsinif:

2. 23 Aralık 2009
  3. sueelif

sueelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de 20 aylık kızım var inatlaştığım zaman ters tepki veriyor,biraz acıktırmak etkili olabilir bizde işe yaradı bide kaygılanma senin kaygı ona da yansır yemek yemeyi dünyanın en önemli olayı gibi algılamasın, kolay gelsin

4. 23 Aralık 2009
  5. ayla_enes

ayla_enes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlumda 2,5 yaşında ve bende savaş yaparak yemek yediriyordum fakat bu onun daha çok inat etmesine sabep veriyor. Bu arada bende boşu boşuna yıpranıyorum şimdi oyun oynarken arada ağzına birşeyler atmaya çalışıyorum. Doktoru fazla ısrarcı olmayın acıkırsa o zaten yer diyor.

6. 23 Aralık 2009
  7. wisne83

wisne83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    bızım dr.umuzda aynısını soyluyo.ama annesın ıste.oyle ekmekten baldan vazgectım hıc olmasa yumurtasıyla peynırını yesın dıyorum onu bıle yemıyo.bıde bızım sorunumuz yemekten cok ınat aslında.cok ınatcı bı cocuk.hıcbı oyunla hıcbı sekılde kanmıyo.oyunu oynuyo ama yıne verdıgımı tukuruyo.resmen ıktıdar savası verıyoruz.artık kendımden suphe eder oldum ben kotu bı annemıyım dıye.cunkı bı yere kadar sabredebılıyorum.ondan sonra bende zıvanadan cıkıyorum.netıcedede ıkımızde oturup aglıyoruz.cocuk benden nefret edermı acaba dıyorum.dedıgım gıbı burdada kımsemız olmayınca bana nefes alcak vakıt kalmıyo.bıde ustune bu problemler eklenınce ıyıce asabı oluyorum.:sinifsinif:

8. 23 Aralık 2009
  9. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda aynı şekilde 21 aylık inatçı, yemez, zırt pırt ağlar vs
    ben artık ısrar etmeyi bıraktım yedirmeye çalışıyorum, yemiyorsa önüne koyuyorum isterse yiyor biraz
    çok aç olunca kaşığa atladığını da bilirim. fazla üstlerine düşmemek lazımmış bende geç anladım.

ayrıca ben 2 aydır haftada 2 gün kreşe verdim. hem ona inanılmaz yaradı hem bana. hadi okula gidiyoruz deyince ağlaması bile kesilip çantasına koşuyor. imkanınız varsa tavsiye ederim. orada yiyor en azından karnıbahar bile:)

10. 24 Aralık 2009
  11. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar vitamin falan kullanıyomusunuz hiç.

12. 29 Aralık 2009
  13. aylin66

aylin66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrh saglık oacaktaki hemşire vitamin vermişti ama ben kullanmıyorum çünkü tv doktorun biri vitamin ilaçlarının zararlı olabilecegini elinizden geldigi kadar sebze ve meyvelerle vitamin açıgını kapatmaya çalışın demişti ben ilaç kullanma taraftarı degilim yinie sen bilirsin cnm aeo

14. 30 Aralık 2009
  15. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende değilim ama meyve ,sebze de yemiyosa bebiş.Hani belki iştahı düzelene kadar iyi olurdu .

16. 30 Aralık 2009
  17. MELXIXS_S

MELXIXS_S Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende suan15 aylık oğluma vitamin kullanmadım hiç yazın güneşten alır meyveydi sepzeydi gerek kalmaz diye vermek istemedim ama oğlum iştahsız ve yedirmek için neler yaptıgımı anlatsam gülersiniz bu konuda uzman oldum ama yediriyorum mecburen doktora gittim canıma tak etmişti kansız ve vitamin yetmezliği oldugundan dolayı iştahsızlık mızmızlık yapabileceğini söyledi geceleride çok sık kalkıyor ağlayarak uyanıyor gerçektende kanı 11 çıktı okadar kötü değilmiş ama bu bile huzursuz edermiş şimdi suruplarını bitene kadar vereceğim bakalım bir ay sonra farkedecekmi oda olmazsa 3 yaşındasuya atacagım spor iştahını açıyormuş bu sorunlarla büyüten yakınlarım şimdi çoçukları kaslı vicutlu görüyorum spor çok faydalı

18. 31 Aralık 2009
  19. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben bebeğime 6 aylıktan beri balıkyağı veriyorum bende hamileliğimin 6.ayında başlayıp emzirme dönemi boyunca kullanmıştım 6 aylık olunca bebek kullanmaya başladı ayrıca arı sütü içeren bir şurup veriyorum(iştah üzerinde önemli etkileri var) bunları doktor gözetiminde veriyorum drmuz omega 3 vitamininin bebeklerin zeka gelişiminde çok etkili olduğunu savunuyor ayrıca bağışıklık sistemi kuvvetli olsun diye 6 aylıktan beri kefir veriyorum