2 yıl anaokuluna gitmenin avantaj ve dezavantajı

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve f.b.t.l tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : f.b.t.l
  1. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    anaokulu öğretmenleri ve tecrübeli annelere sormak istiyorum.kızımı önümüzdeki dönem ve sonraki dönem anaokuluna yollamayı düşünüyorum ama korkularımda var.evde yalnız akşama kadar.hiç arkadaşıda yok.onun için önümüzdeki yıl yazdırmak istiyorum anaokuluna.hemde küçük yaşta eğitime başlasın istiyorum.7 çok geç sözüne katılıyorum fakat çoğu kişide 2 yıl yollarsan okuldan bıkar sonra okumak istemez,sıkılır gibi şeyler söyleyip gözümü korkutuyorlar.sizin önerileriniz nelerdir.beni tecrübelerinizle aydınlatırsanız çok sevinirim.

2. 17 Şubat 2010
  3. f.b.t.l

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    kimse fikrini söylememiş bana neyse canınız sağolsun.

4. 17 Şubat 2010
  5. hakem

hakem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    selam çocuğunuzu iki yıl üst üste okula göndermeniz hiçbir sakıncası yok okulöncesi öğretmeniyim inanın faydasını göreceksiniz özellikle çocuğunuz için çok yararlı olacak

-masal- bunu beğendi.
  6. 18 Şubat 2010
  7. askmesk

askmesk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç problem olmaz hatta daha ii olur.görümcem küçük kızını gönderdi 2 yıl üstüste bu senede 1.sınıfı okuyo zehir gibi maşallah.bence 1.sınıfı okuyacağı okulun anaokulunu seçersen rahat olur hem arkadaşlarıyla okula devam eder hemde okul hakkında fikir edinmiş olursunuz...

-masal- bunu beğendi.
  8. 19 Şubat 2010
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.623
    Ödül Puanları:
    463
    valla, kıyaslama yanlış bence, ilköğretimle anaokulu eğitimi farklı
    bence gönder, madem arkadaşıda yokmuş, onun için daha da gerekli, yok içime sinmiyo dersen yarım gün gönder, 4 saat nedir ki, bence haftasonu bile gitmek isteyecektir,

10. 9 Mart 2010
  11. f.b.t.l

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    cevaplarınız için çok teşekkürler.mutlaka değerlendireceğim

12. 9 Mart 2010
  13. denizzelda

denizzelda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ızninizle ben bir cocuk gelişimci olarak cevaplamak istiyorum belki yardımcı olabilirim.
    Çocuk anne karnından ayrıldıktan sonra baslı basına bir bireydir artık ve büyüdükce kendi özgürlüğü gelişir..onu kendi korkularımızla endişelermizle yetiştirmemizin gereği yok..2 sene değil 5 sene bile gitse çocuk sıkılmaz..siz arkadaslarınızla görüşmelten sıkılır mısınız?aktif olmaktan sıkılır mısınız?bu sorularınızı cocuğunuza indirgeyerek cevap verin lütfen.
    bunlar bizim kuruntularımızdır.
    arkadaslarıyla oyun oynamaya,aktif ve sosyal hayatın parcası olmaya her gün yeni bilgiler öğrenmesi ve bu bildiklerini aksam annesine babasına anlatması ne güzel bir seydir öyle değil mi?
    aksi takdirde cocuğunuzu günlere tasıdğınızda sürekli sizin kadın muhabbetlerinizi duymasını ve bunları öğrenmesini mi tercih edersiniz?
    anaokulu cocuk bakım yeri değil,eğitim yeridir.Küçük yaşta oyunla eğitildiği yerdir.
    kesinlikle göndermelisiniz çocuğunuzu...

14. 17 Mayıs 2010
  15. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende katılıyorum gonder

16. 17 Mayıs 2010
  17. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benıde annem krese 3yıl ust uste gonderdı calısıtıgı için özguvenı gelısıyor kendı basına bır bırey oldugunu daha cabuk kabullenıyor anneye sureklı yapısık yasamıyor yolla canım benım oğlum suan 3aylık ılerde bende yollayacam

18. 2 Haziran 2010
  19. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    2 sene anaokuluna göndermekte her hangi bi sıkıntı yoktur... bende bu işin içinde olan biri olarak ileride çocuğumu mutlaka 3 yaşından sonra anaokuluna göndereceğim...
    anasınıfına 2 sene üst üste göndermenin çeşitli sıkıntıları oluyor... ben onu kesinlikle tavsiye etmiyorum...
    çocuğun aynı yaşlarda olan arkadaşları ile bir arada bulunabileceği bir sınıfta olması önemli... bu yüzden anaokullarını tavsiye ederim...