2 yllk kalc makyaj !

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve beyza75 tarafından 7 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  7 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : beyza75
 1. beyza75

  beyza75 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  77
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Tamamen bitkisel malzemelerle kalıcı makyaj uygulaması
  revaçta...  Tamamen bitkisel malzemelerle kalıcı makyaj uygulaması yapan Long Time Liner markasının direktörü Şebnem Kızıltaş, yöntem hakkında bilgi verdi...


  * Tamamen doğal boyalarla, derinin en üst katmanına uygulanarak yapılır. Önce kalıcı boyalarla aynı renkteki kalemlerle kaş, göz ve dudak çevresine çizim yapılıyor. Kalem ucu kadar ince bir aletle çizimin üzerinden geçiliyor. Yaklaşık 2 saat sürüyor.


  * Yüz simetrisiyle oynayarak, doğal güzelliği ortaya çıkarmaya ve yüz hatlarını belirginleştirmeye çalışıyoruz. 2 yıl da kalıcılığını koruyor. 18 yaşın üstündeki herkese uygulanabilir.


  * Kalıcı makyaj uygulamasını dövme teknikleriyle yapmıyoruz. Yüz dövmesi derinin alt katmanlarına kadar indiği için kalıcılık süresi çok daha uzundur. Yüze uygulanan diğer dövme tekniklerinde renk değişikliği olabilmektedir.


  * En gelişmiş kozmetik tekniklerinden biri olan 'conture make-up'; dövme, lazer ya da ameliyatla gerçekleştirilen makyaj örneklerinden farklı olarak, anesteziye gerek duyulmadan acısız uygulanabilen bir yöntem.