20 bin Türk'ün toplu mezarı bulundu

Konusu 'Türk ve Türkiye Tarihi' forumundadır ve realist tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Bitlis'te Ermeni çeteleri ve Rus Kazakları tarafından katliama uğramış 20 bin kişilik toplu mezar bulundu. 20 bin civarında Türk'ün bulunduğu toplu mezardaki cesetlerin çocuk, kadın, yaşlı ve askerlere ait olduğu bildirildi.

Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı köyünde Ermeniler ve Rus Kazakları tarafından katledilmiş 20 bin civarında Türk'ün bulunduğu toplu mezardaki cesetlerin çocuk, kadın, yaşlı ve askerlere ait olduğu bildirildi.

1. Dünya Savaşı'nda Ermeni Çetelerinin Katliamına Uğramış Mağdurlar Derneği Başkanı Törehan Serdar, 1915 yılında Rus ordusunun Bitlis'i ilk işgalinde yapılan katliamda yaklaşık Kavakbaşı köyünde 20 bin kişinin katledildiğini ifade etti.

Törehan Serdar, katliamı yapan Rus Kazakların ve Ermenilerin iz kalmaması için katlettikleri insanları toplu olarak gömdüklerini belirtti.

Serdar, gömülen cesetlerin Türklere ait olduğunun belirlendiğini, aralarında kadın, yaşlı, asker ve çocuklara ait iskeletlerin de yer aldığı buluntular üzerinde incelemelerin sürdürüldüğünü kaydetti.

Hava şartlarının ve arazi zeminin uygun olmaması sebebiyle araştırmaların aksadığını hava şartlarının düzelmesinden hemen sonra çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Serdar, "Yapılan araştırmalar sonuncunda katliama uğramış 20 bine yakın kişinin Türklere ait olduğu da ortaya çıktı." dedi.

24 Nisan'ı sözde soykırım günü ilan ettirmek için tüm dünyada seferber olan Ermenilerin Türklere yönelik katliamlarından birinin daha gün yüzüne çıktığını vurgulayan Serdar, Ermenilerin ve Rus Kazakları'nın Türkiye'de yaptıkları en büyük katliam olduğunu ifade etti.

Serdar, "20 bin kişiye ait olduğu sanılan ve kazı çalışmaları devam eden toplu mezar vahşeti, kanıt olarak gösterilecek. Ermeniler ellerine pankart alıp Türkiye'yi katliamla suçlamayı biliyorlar, fakat tarihi hiç bilmiyorlar ya da işlerine gelmiyor. İşte katliam diyenlere belge. Kim kimi katletmiş işte kanıt." diye konuştu.

CİHAN

2. 25 Ocak 2008
  3. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Googleda "Armenian Genocide" (ermeni soykırımı) yazdıgımızda ilk 100 sayfa
    tamamıyla sahte ermeni iddalarını anlatan ermeni siteleridir.
    Bunların tümü ermeni siteleridir! ! Bu sıralama sitelerin hit oranı (her
    gün girilme
    oranı) ile yapilir. Bizim tezimizi anlatan siteleri yukari tasimanin tek
    yolu bu sitelere
    Girmektir. Lütfen bizim tezimizi anlatan sitelere her gun en az bir kere
    tıklayin.
    Bunun en kolay yolu bu siteleri acılıs sayfamız yapmaktır. lutfen
    asagıdaki siteyi
    acılıs sayfanız yapın. Ulkenize destek vermek bu kadar kolay! Hadi hemen
    Şimdi!
    baslat'tan denetim masasına girin, internet seceneklerini tıklayın. Giris
    sayfası yazan
    yerin altındaki adres yerine asagidaki adresi yazin ya da yapistirin.

http://www.ermenisorunu.gen.tr/english/index.html

ve lutfen bu siteyi baskalarına da gonderin. Ulkemiz icin bu kadarini
    yapabiliriz! !
    sanıyorum.. Hepinize selam ve sevgiler yolluyorum, tesekkur ediyorum.

4. 25 Ocak 2008
  5. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yaptıkları katliamları biliyorlarda o kadar düşmanlık ve kinle dolularki hazmedemiyolar hazmedemedikleri gibi de iftiralar atıyorlar bizlere ab önce tarih arşivlerini incelesin ona göre karar versin kim kimi katletmiş .elbet bir gün adalet yerini bulacaktır . yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ YAŞASIN TÜRK MİLLETİ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE bizi bölemeyecekler kahrolsun hainler teroristler

6. 25 Ocak 2008
  7. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sanakatılıyorum .................

8. 26 Ocak 2008
  9. realist