20 gün sonra düğünüm var lütfen bana yardım edin....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve crying_butterfly tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : crying_butterfly
  1. crying_butterfly

crying_butterfly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :a015: 20 gün sonra düğünüm var ve nişanlımla birbirimzi çok severek her türlü zorluğa göğüs gererek nişanlandık..ama herşey boşunaymış..bir kaç ay önceden beri nişanlım sürekli bnmle kavga ediyordu,ailemden nafret ediyordu.halbuki hiç bu karaktrdeki biri değildi.nys sürekli alttan ala ala sevdiğim için bu işi buraya kadar getirebildim..ve geçen ay resmi nikahı yaptıktan sonra hepsi ailesi ve kendi 90 derece döndüler.. artık bnm ne istediğimin bir önemi yok..nasıl olsa bn o ewe gidicem gözüyle bakılıyor.nişanlımın tayini başka bir şehre çıktığı için kendi ailemle gittik 40 derece sıcakta bütün gün ew aradık inşaatlı evi yalnzca annem bn ve kardeşm temizledik ve hala bnm ailemden kötüsü olmadı.çeyizimin gideceği gün ben erkenden taşınacağımız şehire mobilyaları karşılamaya gittim nişanlımla. ama annesi çeyiz çıkartırken yapmadığı pislik söylemediği kötü söz kalmamış.ve ben belki bunlara gene inanmazdım ama meğerse her olan biteni nişanlıma mesajla abarta abarta anlatıyormuş mesajı gördüm çok sinirlendm.birşey demedm.nişanlım annesini savunuyor sürekli. annem çeyiz sermeye gelmedi.bütün gün ağladı.yengemler geldi ve yengemlern yanında annesi söylemediği kötü sözü yapmadığı pisliği bırakmadı sustum sırf misafirlemzn hatrına olay büyümesin dedim.ama ben sustukça nişanlım annesinin yanında oldu..onu haklı gördü..çeyiz derdi bitti. ewime döndükten sonra arkamdan söylediği bütün çirkin sözleri duydum delirdim sinirden aradım nişanlımı anlattım herşeyi annesini sawundu,annesini aradım terbiyeli bir şeklde sordum inkar etti küfretmeye başladı.oğlunu kıskandığını paylaşamadığını anladım.ve nişanlım bnm hiç yanımda değil sürekli annesinin ağzına bakıyor. ve ben artık sinirden aradım nişanlımı herşey bitti dedim.oda tamam altınları bozdur hesabıma yatr gel eşyalarını topla dedi.ne yapacağımı bilmiorum resmi nikahımız var ve 20 gün sonrada düğünümüz.çok mutsuzum.yapılanları hazmedemiyorum.lütfen biri bana akıl versin yardıma ihtiyacım var..

2. 31 Ağustos 2010
  3. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    Tek kelime ile acil olarak boşann böyle bir adamla 1 gün geçirme :eek:lmaz: ver aldığı altınları kim ne almışsa bölüşün bitsin gitsin bence..nasıl sevmişki hemen değiştii

4. 31 Ağustos 2010
  5. dagci

dagci bal peteklerim Üye

Beğenildi:
    4.356
    Ödül Puanları:
    163
    ah canım,çok üzüldüm.
    insanlar birbirini ne kadar ucuz görüyor anlamıyorum.
    annesinin derdi nedir ya.
    bir çok konuda gördüm,alttan aldıkça daha çok yükleniyorlar.

özellikle kızlarımız,ne kadar severseniz sevin erkeklere taviz verilmeye gelmiyor.
    sürüm sürüm süründür,gör bak senden kıymetli olmuyor.

aileleri de acaip kafalarını karıştırıyorlar.
    evlilik düğündü,eşyaydı çok stresli işler.
    bir de extra olaylar çıkaranlar boş durmayınca felaket oluyor.

bildiğim tek şey insanlar çok zalimleşti,kalpler katılaştı.
    Allah merhamet versin.
    hakkınızda tüm ömür en hayırlısı olsun.

6. 31 Ağustos 2010
  7. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok üzüldüm adına.
    bana kalırsa sevginden vazgeç.
    daha yolun başındayken böyle yaparsa ileriki zamanlarda bu davranışları düzelmez aksine artar.
    evlenip boşanmaktansa yolun başındayken bitir her şeyi. ne istiyorlarsa da ver altın vs..
    düğününe 20 gün kala kimsenin kimseye bunları yaşatmaya hakkı yok.

8. 31 Ağustos 2010
  9. dagci

dagci bal peteklerim Üye

Beğenildi:
    4.356
    Ödül Puanları:
    163
    nişanlın da pek kıymet bilmezmiş.:eek:lmaz:

10. 31 Ağustos 2010
  11. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    şimdi böyleyse evlendikten sonrada sana kocalık yapmaz canım

senin hiçbideğerin olmaz sürekli anne tavsiyeleri ile yürüyen bir evliliğiniz olur

daha yolun başındayken bu iş bitmeli yoksa bütün bi ömür gözyaşın eksik olmaz

Allah yardımcın olsun

12. 31 Ağustos 2010
  13. asigimkralime

asigimkralime anlam veremiyorum ...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    canım benim çok üzüldüm yaşadıklarına.şanslısın ki henüz yolun başında iken öğrendi nasıl insan olduklarını.herkes düğün öncesi stresli olur fakat böyle hakaretler ve kalp kırmalar olur mu.Resmen kız evi diye tepenize binmişler.Nişanlının yaptığı ayrı terbiyesizlik.Annesiyle mı evlenecek ki hep pnun yanınd oluyor.sana sahip çıkmıyor seni savunmuyor.şimdiden ailesine karşı seni ezdirirse,ilerde daha kötü şeyle olur.Bırak canım bu adamı.Sevmişsin ama kıymet bilen olmadıktan sonra neye yarar.Ver altınlarını,aldıklarını.... sen en iyilerine layıksın.Allah karşına sana ve ailene değer veren kişileri çıkarsın.Allah yar ve yardımcın olsun.

14. 31 Ağustos 2010
  15. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    derhal boşanın...acilen...

16. 31 Ağustos 2010
  17. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    Evlilik çok zor ... 40 kere düşünüp 1 kere karar verilir. severek evlenmişiniz. yapmayın etmeyin bir yuva kolay kurulmuyor .Bu evlilikten ümitlimisiniz.

Siz artık evlisiniz. Bunun dönüşü olmaz. Tabi. 20 günde yuva yıkılır mı? yapmayın ailenizle hiç kavga etmediniz mi?

evlilik çocuk oyuncağımı ailesi küfür ediyor yuva mı yıkılır... eşiniz tabi annesine bağlı kalacak onu ikna etmek size kaldı. Artık azıcık oyun oynayın yapın birşeyler eşinizi kendi tarafınıza çekin. bir erkeği avucunuzun içine almak zor birşey olmasa gerekir...:kedi::1hug:kaydirigubbakcemileŞeniz

Size neden kızıyor neden hakaret ediyorlar. Hem neden sizi ayırmak isteyen anneye koz verceksiniz ki. neden amacına ulaşsın ki...
    2 sene müddet verin kendinize. çok erken pes etmişiniz.
    İpleri kesmek çok kolaydır ama tamiri çok zordur. Artık düğün olacaksa olacak bunu ertelemeyezsiniz.Yorgunlk ve kızgınlık birde oruç. O sizin sevgiliniz değil ipleri bu kadar kolay atamazsınız.. Bence biraz bekleyin. hiç birşey yapmayın. Sakinleşin.

Kayınvalidenle hiç konuştun mu peki. biz sadece senden gelen yorumları okuyoruz! birşeyler yapmış olma ihtimaliniz var mı? hangi anne yavrusunun mutluuğuna göz diker. bilmiyorum :S...
    ailesi sizi baştan istememiş bu büüyük bir sıkıntı mı oldu ki?
    Zar zor evlenmişiniz bence hemen bitirmeyin.!!!

Son düzenleme: 31 Ağustos 2010
  18. 31 Ağustos 2010
  19. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238

Bütün bunlar oluyor ve sen hep kusurulu gibi görmemezlikten geliyorsun
    Bu nasıl iş bu anlattıklarına bakılırsa seni mutsuz ve çaresiz bir evlilik bekliyor
    Acilen ayrılmalısın, hem neden bu kadar verici oldunuz ailece
    Ne edepsiz kaynana ve damatmış, ne demek senin aileni sevmiyor
    Ailen sana destek olmaktan başka ne yapmış...
    Yokk yokk bu erkek milletine aile iyi olmayacak höttt sött yapacaklar kıymeti bilinsin

Bak arkadaşım bu durumda resti çek, onurlu bir davranış sergilemiş olursun
    Madem elalem diyosun, nikah oldu diyosun
    Herkes biliyor önce nikah oldunu, hem dul kalmandan iyidir...
    Hiç bekleme tokat gibi bir hareket yap ve at yüzüğü gidin alın çeyizleri
    Oldu bittiye getiripte hayatını maffetme,

Bak evlilikte yanlış karar verip evlenirsen, bir ömür boyu üstünden gitmez, acısı gecmez gecirmezler.... yol yakınken dön.... tecrübe konuşuyor...