20 günlük bebeğim hiç kilo almıyor , sürekli ishal.

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ceylan07 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ceylan07
  1. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar moralim çok bozuk bebeğim 4000 gr 52 cm.doğdu doktara 1 hafta sonra götürdüğümde 3800 gr 53 cm geldi.doktor 1 ay sonra kilo almaza hazır mamaya başlayacağız dedi ama 20gün oldu hala kilo almıyor yediğinini hmen alttan çıkarıyor ne yapmam gerekiyor bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

2. 12 Kasım 2009
  3. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzülme belki yavaş yavaş almaya başlar..benimkide emdiği gibi kaka yapıyor hiç yediği içinde durmuyor ama kilo alıyor...seninkide alır canım endişe etme..hem almazsada mamayla takviye yaparsınız...

4. 13 Kasım 2009
  5. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Emzirmeye devam et yediklerine dikkat et ayrica emer emmez kaka yapmasi cok normal olmasi gereken de bu zaten

6. 13 Kasım 2009
  7. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

8. 13 Kasım 2009
  9. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    helva ye bol bol

10. 13 Kasım 2009
  11. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimki de emer emmez çıkarıyor..altı pisken de hayatta uyumuyor..hatta kardeşim şıçmaktan uyuyamıyo bu dedi de çok gülmüştüm:)
    önce üzülmeyi bi kenara bırak,moralini yüksek tutman lazım..emzirmeyi çok istemek de önemli..bir de kızım uyurken bile fotolarına bakıyorum..o da süt getirirmiş..ben ne yaptığımı anlatayım sana..

saat kaç olursa olsun kızım uyur uyumaz mutfağa koşup humana,papatya,rezene,ılık su içiyorum..ettimi 4 bardak sıvı..(sadece 1 seferede ama)gece yatmadan önce ve sabah 1 bardak süt içiyorum..
    VıTAMALT diye alkolsüz malt içeceği buldum netten..kardeşime aldırdım eczaneden..sabah akşama aç karna onu içiyorum,sanırım işe yarıyor..

günde 1 kase tahin yiyorum,cevizli sucuklar var çerezcilerde o ve pastanelerde satılan badem ezmesi de süt yaparmış,onları da yemeye başladım..

bir de komposto iç bol bol..sıvı alımını sakın azaltma

bebişin emdikçe artar sütün merak etme

az kalsın unutuyodum..doktorum söyledi..kuzu eti ye canım,faydasını görürsün inşallah..

12. 13 Kasım 2009
  13. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba canım benim oğlumda ekim 2008 doğumlu 13 aylık bizimkide doğduğundan beri çok kaka yapar ilk zamanlar her altını açtığımda bezi pis bulurdum her emdiğinde yapardı kaçkere götürdük ishal diye ama normalmiş hala daha 3-4 kere yapar yapısı öyledir ama kilo kaybı varsa doktorun tahlil falan ister zaten bak bakalım bu ay en az 500 gram almışmı ne zaman 1 aylık oluyor

14. 14 Kasım 2009
  15. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bugün 20 günlük oldu dün akşam aç olduğu için hiç uyumadı bende gittim aptamil hazır mama aldım ve hemen uyuya kaldı demek ki doymuyor diye düşündüm inşallah yarım kilo olsa dahi alır bir hafta sonra işitme testi için doktora götürecem o zaman bir daha tarttırırım artık.hazır mamayı sadece gece yatarken veriyorum.

16. 16 Kasım 2009
  17. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım mümkün olduğunca emzir ve tam uyanıkken vermemeye açlış mamayı ben mecburiyetten ilk üç gün mama verdim hiç sütüm yoktu sonra memeye alıştırana kadar canım çıktı o ağlar emmek istemez ben ağlarım bi damla olsun emsin diye.... 20-25 günlükkende tamamen sütüm kesildi şimdi mecbur gene mamaya kaldı ama nolur nomaz bi damlacık olsa kardır deyip mamayı vermeden önce memeyi tıkıyom ağzına bi 5 dakka cebelleşiyoz ikimizde bakıyozki yok ondan sonra veriyorum mamayı ama belki gene gelir diyede emmeyi unutmasın memeyi reddetmesin diye önce memeyi veriyom

18. 17 Kasım 2009
  19. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben hiç diyet yapmıyorum bol bol yiyorum hatta kilo bile aldım:KK43:( bide dinlenmen lazım süt için bol bol vakit buldukça yat uyu..bide komposto ve tatlı yiycekler tüket..bide humananın steel tea çayı var ondanda içi..benim kızımda hiç emmiyo gibi bişey memede 2 dk zor tutuyorum onu çok az emiyor bende buna üzülüyorum sütüm olduğu halde bebeğim onu emmiyor...ama mamada vermiyorum..