20.haftada nefes darlığı çeken var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nobility tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nobility
  1. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ya ben daha 20.haftamda olmama rağmen son ayında olanlar gibi bazen nefes darlığı çekiyorum. yani karnım nefes alsam patlayacak gibi oluyor. bu durumu tecrübe eden var mı aranızda? daha çok erken değil mi bunların başlaması için?

2. 14 Temmuz 2009
  3. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Selam canim, bende 20 haftalik hamileyim ve ayni sorunum benimde var.Karnim resmen tas kesiliyor yemek yemeye korkar olmustum daha fazla nefessizlik ve taslik hissi cogaliyor die ve hafifde olsa sancilarim vardi. Doktorumu aradim ve gelmemde yarar olacagini söyledi. Gittim erken doguma benzer hic bisy olmadigini söyledi, normalde sancilar kasik bölgesinden gelerek düzenli araliklarla devam ederse erken dogum olabilecegini söylemisdi. Rahmimi ölctü, cok sukur bisy yok dedi.
    Bu karinda sertlesme, sisme ve nefes darligi olabilecek hamilelik dezavantajlari oldugunu ve hergün toplam 300 Mg Magnezyum'u da eksik etmememi söyledi. Olurda, yemegi cok kacirirsam inan yine hala ayniyim ama Magnezyum'un o kadar yararini gördüm ki anlatamam.. Doktoruna bir danismani isterim canim, haberlerini bekliyorum en kisa zamanda insallah...
    Selametle..

4. 14 Temmuz 2009
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    aynen bendede oluyor nefes darligi en iyisi bol bol su icip az ve sik yemek ve sicaklarda oldugunda gunesin altinda durmaktan kacinmak lazim...

6. 14 Temmuz 2009
  7. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canim haklisin. Bende sumanyakligi var söylemesi ayip :KK70: Dogumdan iki sene önce böbrek rahatsizligimdan dolayi o gunden miras. Günde 4lt'yi bulan tükettigim suyun umarim, karsiligini alirim diyorum kendimce..

8. 14 Temmuz 2009
  9. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim kızlar cevaplarınız için, ben su bile içmeye korkar oldum. öyle bir şişlik hissi var. yemekleri de az ve sık yiyorum, bi oturuşta tıka basa yemiyorum ama dediğin gibi bir de doktora sorayım. magnezyum ihtiyacını ilaçla mı karşılıyorsun peki yoksa besinlerden filan mı? mesela ben her gün bi maden suyu içmeye çalışıyorum.

10. 14 Temmuz 2009
  11. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Canim, yok ben hap olarak sabah aksam 150mg toplam 300mg Magnezyum aliyorum.. Faydalarini sana ne kadar yazsam inan bitiremem, hem bebis icin hem senin icin süper bisy. Doktoruna sor bak, kesinlikle alma demez yani almani tavsiye ediyorum ki sirf bizim icin degil cocuklar ve normal insanlar icinde, suan anneme ve ablama da önerdim inan hergün dua ediyorlar.
    1. Kandaki sekeri, enerjiye dönüstürür.
    2.C vitamini, sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor gibi vitamin ve inerallerin daha etkili kullanılması için de gereklidir. Ayrıca cildi düzgünleştirir, saçı güzelleştirir, tırnakları kuvvetlendirir.
    3.Sinir sistemi sağlığı, vücut ısısının dengede tutulması gibi pek çok fonksiyonda görev alan magnezyum, kemik ve diş gelişimi ve sağlığı açısından da gereklidir.
    4.Astım ve alerjik nezleyi hafiflemesi de Magnezyumun Faydaları arasındadır. Adet dönemi öncesi magnezyum takviyesi adet sancılarını azaltır. Gebelikte görülen kramplara karşı koruyucudur.
    5. Inan ben hamilelikden önce de cekiyordum, metobolizma düzensizligini ama, hamilelikde haftada yada 10 günde bir büyük abdeste cikiyordum o kadar kötüydü..Simdi ise, her gün.......
    6.Günlük Magnezyum ıhtiyacı: Yetişkinlerde ortalama 300 mg. dır. Bu miktar 65 yaş üzerindekilerde 350 mg a, gebelik ve emzirme dönemlerindeki kadınlarda 600 mg a kadar çıkabilmektedir.
    Dedigim gibi canim, ben 150 mg tableti sabah aksam olmak üzere 300 mg toplam aliyorum...
    Maden suyu da, cok yararli ama elinden geldigince canim SU ic..
    Rabbim, senin ve ihtiyaci olan herkesin sifasini versin.

12. 14 Temmuz 2009
  13. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    amin ..sağol.. ben de su içmeye çok gayret ediyorum. eskiden pek içmezdim şimdi günde 2 lt içmeye çalışıyorum ama bugün bu şişlik beni mahvetti .daha bi lt bile içemedim bu saat oldu:KK43:

14. 14 Temmuz 2009
  15. eslemnur

eslemnur oğlum tatlı meleğim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben18 haftalıım ve bendede oluyo karnım yumuşak fakat yürüdüümde yorulduğumda korkunç nefes darlığı başlıyo hemen soluk soluğa kalıyorum ve ağrı bendede oluyo erken doğum tehlikesimi kızlar neolur yaaaaaaaaardım

16. 14 Temmuz 2009
  17. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Yok canim öyle bisy, erken doguma esdeger anlaminda demek istemedim ben! Doktorunun vermis oldugu ilaclarini devam et ve her isi elinden geldigi kadar atli kovaliyormus gibi degil yavas yavas yap, havalar da cok sicak o yuzden cok dikkatli olun diyorum ben. Bol su icmen cok faydali olucakdir, metobolizmanda hizlanir.Eger cok aklinda kalir ise, doktorunla görüsüp konusmanda fayda var derim ama, kafaya takma yani cok dogal böyle seyler hamileleigin isve ve cilvesi .
    Sen Rabbim'e sigin, hersey ondan...

18. 14 Temmuz 2009
  19. semiror

semiror Evli,Mutlu,Çocuklu... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynennnn.....bende nesef alamıyommm:a015:
    gece kramplarım çok oluyo diye dr. banada magnezyum vermişti iyide geldi.ama ben unutuyorum bazen içim bari sabah akşam..bi de bende tuvalete pek çıkamıyorum,çok su içmeme ve meyva yememe rağmen kayısı şeftali ama yok yok:sm_confused: