20. haftalar ve karnında top gibi yuvarlaklık hissi olanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zynpxx tarafından 4 Eylül 2011 başlatılmıştır.

4 Eylül 2011
    Konu Sahibi : zynpxx
  1. zynpxx

zynpxx Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşlar kusura bakmayın tam olarak ifade edemedim sanırım başlığı.ben geçen aralık ayında 27 hafta 5 günlük sezeryanla erken doğum yapmıştım, çünkü suyum yaklaşık bir buçuk ay öncesiden azar azar gelmeye başlamıştı.tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum acaba 20. haftalardan itibaren karnının özellikle sağ taraflarında ellerine yuvarlaklık hissi geliyor muydu,ben de oluyordu ve ben bebeğimin başı yada poposunu oraya dayadığını zannediyordum, ama erken doğum yapan arkadaşlar bunun bir kasılma ve erken doğum belirtisi olduğunu söylüyorlar acaba doğumlarını zamanında yapan arkadaşlardan böyle hissedenler var mıydı lütfen cevap verirseniz çok sevinirim ayrıca ben öyle hissederken hiç ağrım olmuyordu

2. 4 Eylül 2011
  3. mehtaperkan

mehtaperkan Hoşgeldin Elif Nil'im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz doğum yapmadım 31 haftalık hamileyim, ama o dediğin şeyleri bende yaşıyorum. Yaklaşık 26-27. hafta gibi başladı günde 4-5 defa oluyor. Bildiğim kadarıyla bu kasılmaların olması artık normal. Çok şükür suyum falan gelmiyor. Senin bebeğin ne durumda? 27+5 te kucağına alabildin mi?

4. 4 Eylül 2011
  5. zynpxx

zynpxx Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    malesef canım bebeğim sadece beş gün yaşayabildi, inşaallah sen sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın. cevabın için çok sağol

6. 4 Eylül 2011
  7. Blaurosie

Blaurosie Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu banada oluyor hemen her gün birkac kere hemde.. ama bebegin basi yada poposu oldugu cok belli..ben aksi birsey düsünmedim. hatta bazan iki top birden cikiyor:):) basi ve poposunu dayadigi belli yani..bunlarin kasilma oldugunu düsümüyorum..bilmiyorum yada..aci gibi birsey degil zaten..garip bir his veriyor..

Son düzenleme: 4 Eylül 2011
  8. 4 Eylül 2011
  9. nefertiti_23

nefertiti_23 Bir ben var bende!!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet hiçbirşey hissetmezsiniz.Sadece orası taş gibi sertleşir ve bir dakika içinde yavaş yavaş iner.Bende sizler gibi bebeğimin poposu aaaa kafası diye seviniyordum ama 28.haftada bu sertlikler iki dakikada bir olmaya başlayınca doktora gittim ve bunların doğum sancısı olduğunu ve doğumumun başladığını öğrendim.Çok şükür iğne ve serumlarla durdurdular.Sözün özü 20.haftalar kasılmalar için erkendir ancak saatte 4 taneye kadar olmasıda normalmiş.Bir saatte 4 taneden fazla oluyorsa muhakkak hemen doktorunuza danışın.Birde erken dönem için magnezyum ilacıda işe yarıyor.Doktorunuzu bilgilendirirseniz magnezyum verecektir.

10. 4 Eylül 2011
  11. pasam3405

pasam3405 rabbim bu sefer olsun Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben öle 3 kayıop yasadım en son kızımda sag tarafımda toplanmıştı nerden bilirdim bebegimin beni bırakıp gişdecegi ertesi günse dogurdum ömüürmü ah ömüürm yürecigi yaktı gitti o bir yere toplanması kasılmadan sen rahim boyuna baktır derim ben rahim açıklıgındanda erken doguyo ekfeksiyondanda:KK43:(((

12. 4 Eylül 2011
  13. Blaurosie

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim simdi kafam karisti. benim bu sertlikler bir iki haftadir var..simdi bu kasilmami gercekten ..bunu doktoruma sorarim..gunde bir kac kere oluyor..sizin gibi 2dk bir degil.. saatte 4 tane demissiniz. o kadar sik da degil..ben bir aydir magnezyum aliyorum zaten. doktorum vermisti..
    bu kasilma dediginiz bazan bana ayakta oluyor , elimi karnima getiriyorum tas gibi sert. o zaman icimden geciriyorum agirliginin hepsinin ön tarafima verdi diye..
    sizin bu kasilmalarinizin 2 dk bir oldugunda doktor size dogum baslamis demis..baska dogum belirtisi yokmuydu? sadece bu kasilmalar mi vardi yani??

14. 4 Eylül 2011
  15. Blaurosie

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu erken dogum belirtisimi yani gercekten??? kafam cok karisti benim,...

16. 4 Eylül 2011
  17. Blaurosie

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  18. 4 Eylül 2011
  19. zynpxx

zynpxx Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşlar cevaplarınız için çok sağolun inşaallah hepimiz sağlıklı sıhhatli yavrularımıza kavuşuruz,hamile arkadaşlar lütfen panik yapmayın sakin olun ben erken doğum yaptığım için her şeyde bir sebep arar oldum benim kasılmalarım düzenli değildi günde bir kaç kere oluyordu 23. haftada suyum geldiği için hastanede yattım sadece bir kere bakıldı vajinadan gelen amniyon sıvısı mı diye ama onda da bana rahim yetmezliğin var denmedi hiç bahsi bile geçmedi. bir ay bu şekilde az az suyum gele gele yattım. üniversite hastanesindeydim hergün ultrasonlar falan eğer rahim ağzı yetmezliğim olsaydı söylerlerdi değil mi ama ben mi yanlış düşünüyorum acaba