20 haftalıkken karında sertleşme yaşayan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeytohnm tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zeytohnm
  1. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebegim şu anda 20+3 tam 20 haftalıkken gittim konturole bebegim iyi rahim kanalım kapalı ama oynadıgını hisettigimden beri pıt pıt vurmaları hariç gün içinde sanki içerdenn itiriyo eliyorum bakıyorum ordaa bi sertlik varr eledigim anda gidiyo hissetmeye başladıgındam beri oluyo bende pramuture topiginde okudum kasılma oldugunu yazmış genelde kasıklarımın oldugu yerlerde oluyo yukarı kısımlarda daha az benn bebegin ittirdigini düşünüyodum oyazıyı okuyuncada panik ataklı anksiyeteli bi hamile olarak ister istemezz telaşa kapıldım doktorum kasılma oldunu sanmıyorum dedi ama yinede rahatsızlıgımı bildigi için magnezyum verdi magnezyumu 3 gündür içiyorum ama yine aynı kasılma olsaa geçermiydi yoksa bebegimmi bunu yapan ilk hamilellik olunca böylee oluyoruz işte ben 54 kiloyla hamile kaldım 9 kilo felan aldım şuana kadar ama görünürde çok kilom yok acaba zayıf oldugum içinmi benim gibi olan varmı yoksa bendemi bi anormallik var doktorum degildirr dedi ama ben yinede endişeliyimmm

2. 12 Şubat 2010
  3. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de zayıf kıloyla hamıle kaldım sanırım bunun kıloyla bır ılgısı yok.bende de aynı senın yazdıgın gıbı kasılma sertlesme oluyordu ama nerdeyse 17 haftalarda fılan.bende apar topar dr.ma gıttım bıseyın yok dedı.bebek o ve buyuyor ıcerde.ben sertlesme hıssedıyordum,karnımın bır tarafı sertlesıp sısıyordu bıraz.yumurta kadar fılan.elleyınce normale donuyordu.hem de beraberınde bır agrı da vardı.ama sımdı bırseyım yok.doktor da gececek dedı.ve gectı de.bence telaslanacak bırseyın yok.

4. 12 Şubat 2010
  5. Sensi

Sensi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ben demek istedigini anlayamadim? bilmiyorumkismile

6. 12 Şubat 2010
  7. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evett sertleşiyo eeliyorum orada bi sertlik oluyo eleyince çekiliyo

8. 12 Şubat 2010
  9. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    anlatamamış olabilirim canım arada böyle karnımda yada kasıklarımın oldugu yerde serleşiyo böylee ve ben hisediyorum bişe dayanır ya sende hisedersinn o obölgede itirir gibi biyere dayandıgında baskı gibi anlatabildimmi bilmiyorum

10. 12 Şubat 2010
  11. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sagol leylaa birazda olsa içim rahatladı doktorumd kasılma oldugunu sanmıyorum dedi ama gelde bunu bana anlatt beynime anlat

12. 12 Şubat 2010
  13. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    birsey olsa dr soyler uyarir zaten icini ferah tut boyle panik olma bebegini de etkilersin sonra.opuyorumnanaktan

14. 12 Şubat 2010
  15. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ha bide canim unutmadan soyleyim ki bu sertlesmeler cok az bir sure oluyor bebegin buyuyunce gececek.1 hafta-10 gune kalmaz boyle birsey olmayacak.

16. 12 Şubat 2010
  17. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım telaş yapma bende de oluyo bi yerde bazen sertlik oluyo sonra kayboluyo dün dr sordum
    bir anormallik yok bebişler bi yerlerini oraya koyuyolar kısa süreli sonra çekilyolar
    gecen gece ben ağrıdan ölüyodum hatta dedim doğuruyorum galiba karnımın içi ayrılıyo sanki bişey yırtıyordu dün dr gittim hiç bir şey rahimde normal bebekte telaş yapma büyüyo ve yer yapıyor dedi kasılmalara ve ağrılara bende magnezyum içiyorum ama tabiki tam geçirmiyo her gün içmek lazımm

18. 13 Şubat 2010
  19. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sagolunn yaa içimi ferahlattınız alalh razı olsun bebişlerimizz saglıkla gelsin inşalalhhhhh