20 kilo aldim hamile kalamamin sebebi bu ola bilirmi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve narin_yarim tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : narin_yarim
  1. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    20 kilo aldim hamile kalamamin sebebi bu ola bilirmi?
    kizlar hic moralim yok ben evlenirken tam 60 kiloydum ama 6 ay sonra tam 80 kilo oldum. hic korunmadik ama hamile kalamadim 8 ay oldu artik. tum tahliller yapildi hormonlar hepsi yerinde sadece gec yumurtluyorum dr. polkistik over dedi ve bir suru ilac verdi.
    eskiden beri cok killiyim hep lazer epilasyon yapdim ama killarimdan kurtulamadim
    bal+corekotu+tarcin denedim.
    sizce baska ne yapsam hamile kala bilirim?
    artik tup bebek bile dusunuyorum.

2. 23 Kasım 2009
  3. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım biz seninle aynıyız.bende evlendikten sonra tam 25 kilo aldım.1 sene bile olmamıştı.ondan sonra denedik 3.5 yıl olmadı.ama ben bu arada kilo verdim.diyet yaptım spora gittim.sabahın köründe kalkıp yürüyüşe çıktım falan filan.neyse suan hamileyim.5+3 oldum.pkoluyum demişsin.pkolulara genelde kilo verilmesi söylenir.ne kadar kilo verirsen senin için daha iyi.yumurtlamanda düzelir belki.peki birşey sorcam yumurtlama takibine girdinmi hiç sen?

4. 23 Kasım 2009
  5. narin_yarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet girdim canim gec yumurtluyorum 26. gun falan ya sen duzenlimi yumurtluyordun?

6. 23 Kasım 2009
  7. narin_yarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tedavi uyguladin mi? kendiliyindenmi hamile kaldin? bu arada seni tebrik ederim ins. sag salim kucaginada alirsin bebisini canim darisi tum ozleminde olanlarin basina

8. 23 Kasım 2009
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim yumurtalama sorunum varmıydı bilmiyorum.daha önce okadar çok doktor dolaştık ki..bir sürü test falan filan..ben 4 ay önce kimyasal gebelik geçirmiştim.sonra kist oluştu bende 5 cmlik.onu hallettikten sonra hamileliği kolaylaştırmak için sıkı bir yumurtlama takibiyle ve ardından çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.hemde tek yumurtam olgunlaşmış.tek bir yumurtayla hamile kaldım.

10. 23 Kasım 2009
  11. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    biranda o kadar kılo almışsan troidlerıne de baktır. treoid bozuklugu hem ani kılo aldırır hem gebelıge zaman zaman engel olabılıyor. ınşaallah en kısa zamanda kucagına alırsın bebegını canım. sevgıler

12. 23 Kasım 2009
  13. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Şekerim eğer yemek yemekten ve hareketsizlikten kaynaklı bir kilo alma ise hamileliği biraz zorlaştırır ama infertilite yaratmaz diye düşünüyorum. Çünkü 90-95 ve 100 üzeri kilo ile hamile kalan çok fazla kişi var. Fakat fazla yemeyip hareketli bünyen varsa ve buna rağmen 20 kilo aldıysan hormon kontrolü yaptır derim. bu arada d.kontrol hapı kullandıysan onun da yan etkisi olmuş olabilir.

14. 23 Kasım 2009
  15. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Şekerim eğer yemek yemekten ve hareketsizlikten kaynaklı bir kilo alma ise hamileliği biraz zorlaştırır ama infertilite yaratmaz diye düşünüyorum. Çünkü 90-95 ve 100 üzeri kilo ile hamile kalan çok fazla kişi var. Fakat fazla yemeyip hareketli bünyen varsa ve buna rağmen 20 kilo aldıysan hormon kontrolü yaptır derim. bu arada d.kontrol hapı kullandıysan onun da yan etkisi olmuş olabilir.

16. 23 Kasım 2009
  17. narin_yarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben aynen soyledigin gibi yemek yemekten ve hareketsizlikten kilo aldim. bekarken aksamlari yemek yemez hep kendimi kontrolde tutardim ve cok haraketliydim.
    troidlerime falan baktik hepsi yerinde gulkurusucum.

18. 23 Kasım 2009
  19. nurfeza

nurfeza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aHA!! Benden başkalarıda varmış kızlar bende evleninde 70 kg dım sonra ben de 22 kg aldım çok fenayım:KK43: Daha sonra 2.5 sene doğum kontrol hapı kullandım. Baktım kilo veremicem bende gebe kalmaya karar verdim 3. ayda gebe kaldım ikiz gebelik oldu 3. ayımda kürtaj olmak zorunda kaldım tekrar gebe kalmaya çok korkuyorum cesaret edemiyorum yaa. mafoldumben