20 lik Di ameliyat sonras ikinlik?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve RaziyErkan tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

3 Aralık 2009
    Konu Sahibi : RaziyErkan
  1. RaziyErkan

RaziyErkan Mutluyum,MutluyuZ <3 Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba,
    18 yasindayim 02.12.2009`da alta sag sol 2 tane gömük daha cikmamis olan 20lik dislerimi ameliyat yoluyla aldirdim..Dikislerimde var islem sonrasi saguk buz seklinde sivi verdiler onlari koydum..03.12.09 sabahi kalktim yuzum cok kotu sismiss soguk sivilari koydum anlik iniyor ama tekrar sisme yapiyor..Sigara falan kullanmiyorum agzimi acamiyorum neredeyse agri kesici almistim gece yatmadan önce gün icinde agrim oldugu zmn aliyorum agri kesiciden baska ilac vermedi doktorum..Sadece corba icebiliyorum..Netten arastirdim bi forumda doktor sicak havlu koymayi önermis onu denedim sol tarafim biraz indi ama hafif agrim var siskinliklerim ne zmn gecer napmaliyim:1no2:

Tsk ederim..

2. 8 Aralık 2009
  3. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geşmiş olsun
    size çekim sonrası antibiotik de verilmesi gerekirdi.ayrıca periyodik kontrollere çağrılmanız lazımdı.yüzünüze mutlaka soğuk kompres yapmaya devam etmeniz lazım.eğer yüzünüzdeki işlik yumuşak ise ininceye kadar soğuk komprese deva.eğer sert ise sıcak havlu uygulaması yapabilirsiniz.
    mutalaka doktorunuza kontrole gidin
    sağlıklı günler

4. 8 Aralık 2009
  5. RaziyErkan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Cevapiniz icin cok tsk ederimm..Cok az siskinliklerim kaldi suan 10.12.2009 persembe günü randevum var dikislerim alinicakk...
    Arada sirada agrim oluyor dikisler alindiktan sonra özellikle dikkat etmem gereken birsey varmi??

6. 19 Temmuz 2011
  7. aslii

aslii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    238
    geçmiş olsun, yaa bende de gömük dişler var ama cesaret edemıyorum, çok acıyor mu, ne kadar sürüyormuş bu iyileşme sureci...

8. 19 Temmuz 2011
  9. RaziyErkan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Benimkiler daha cikmamisti ameliyat oldum,yarim saat falan sürdü tabi aci oluyor ceneme kadar girdiklerini hissetmistim..
    ama o kadar cok abartilicak bi aci degildi uyusturduklari icin,30dk falan surmustu alt disleri cektirmistim..
    sonrasinda tabiki cok agriyor,1hafta sonra rahat yemek yemeye baslayabiliyosun..

10. 22 Temmuz 2011
  11. cansu0909

cansu0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bnde cektrdım cok acıdı

12. 5 Aralık 2013
  13. Cinres

Cinres Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    ya ben dün 20 yaşı çektirdim ama bugün davul gibiyim ve pazar gününe kadar iyileşmesi lazım bi öneriniz var mı