20 lik Di

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve dilek38 tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : dilek38
  1. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 24 yaşındayım 20 lik dişlerim çıkamıyo çok ağrıyo doktora gittim ağrısı geçince gel çekelim dişi diyor ama ben çok korkuyorum. bazıları da 20 lik diş çekilmez diyolar. bana bi akıl verin ben ne yapayım?

2. 14 Mayıs 2009
  3. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bende 24 yaşında sayılırım.gecen sene üsttekiler cekildi cok minik bi parcası cıkabilmişti oda yandan agrı yapıyodu.15 gün arayla ikisinide cektiler hemen bişeylerde yemiştim agrı filanda duymadım daha sonrada agrı olmadı şanslıydım.3 4 aydır geceleri dişlerimi sıkarak yatıyorum ve agrı oluyor herzaman gecenlerde doktora gittim film cektiler alltakiller düz yukarı dogru cıkacagına tam diger dişlere dogru yan cıkmış ve onları iki yandan sıkıştırıyormuş agrıda ondanmış.haziran sonuna gün vermişlerdi ama ben şuan hamileyim nasıl olur bilmiyorum doktora soracagım yarın bende.ama hiç korkma cektir zaten bi işe yaradıkları yokmuş gerekli bişey degil yani,kimseye bakma agrı yapıyosa durmalarının ne mantıgı olabilirki? sen cektir canım müsait olursam ben allttakileride cektircem ama bu seferkiler tamamen gömülüymüş:KK43:(((

4. 14 Mayıs 2009
  5. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özelde mi çektirdin devlette mi? ben devlete gittim özele de gittim. çekilecek başka çaren yok diyolar . devlettekiler fazla ilgilenmiyo özelde çok para istiyo offf napacam bilmyorum

6. 14 Mayıs 2009
  7. iLk

iLk AkreP Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Bazı insanların damakları 20' lik dişlerin çıkması için müsait olmuyor,

Diş çıkmak için zorluyor ama yer bulamıyor.

Böyle durumlarda damak yarılıp, dişin alınması gerekiyor.

Damağın müsait değilse, dr. unu dinle ve aldır dişini bence.

Çıkmaya yer bulamadıkça canını yakacak çünkü,

Ve eninde sonunda aldırmak zorunda kalacaksın

Geçmiş olsun ...

8. 14 Mayıs 2009
  9. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    agız ve diş saglıgı devlette cektirdim benim cektirdigim zaman yeni acılmıştı o bölüm fazla kalabalık yoktu gittgim gibi birini cektirmiştim zaten .şuan 3 ay sonraya vermişlerdi gitmedim

10. 3 Haziran 2009
  11. EU2

EU2 Guest

bende iki yıldır çekiyorum ağrıları ve ön dişlerim çarpıklaşmaya başlamış bugün aile doktorumuza gittim fakülteye çene filmini çektirmeye gönderdi bir dişim yan çıkıyo yani çatalları yan çok korkuyorum üç dişten amelyat olucam galiba ((((üstelik çok komik bişey oldu 33 dişli çıktım delikafadulden ))))))

12. 3 Haziran 2009
  13. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    niye cekilmesin, ben önce birini, sonra diger 3 tanesini ayni anda cektirdim.
    hemde hic acimiyo:lepi:

14. 5 Haziran 2009
  15. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun canım a.s.
    20lik yaş dişlerimin hepsi çıktı ama iki 20 yaş dişimde bana o kadar sorun yaşattı ki
    birinin çıkmasına çene yapım müsaade etmedi diş etim üzerini kapadı dolayısıyla ameliyatla dişimi aldırdım
    diğerini de çok ağrı sancı yapınca alırdım
    çok şükür diğer ikisi problem çıkarmadı
    eğer ki sana sorun yaşatıyorsa çektirmen gerekir canım, doktorunu dinle
    eğer ona güvenmiyorsanız başka bi doktora daha gözükün içiniz rahat etsin :1hug:

16. 7 Haziran 2009
  17. suskunseker

suskunseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya-20-lık-dıs-demısken-neden-benımkı-17-yasımda-cıktı-bır-tane-cıktı-ama-acaba-kac-yasımda-cıkacak-dıgerleri:KK43:

18. 29 Haziran 2009
  19. heroine

heroine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    163
    bende yarın gömük olan sağ 20.lik dişimi okmeydanında devlete ait olan diş hastanesinde çektireceğim.
    daha öncede sol dişimi çektirmiştim , onunda amelıyatlık olacağını düşünerek gitmiştim ama çok şükür çene cerrahı çok usta çıktı bunun kafası gözüküyor yamukta değil diyip hemen 5 dk.da çekti.
    ancak sağdaki tam olarak yan yatmış ve kafasıda çok az gözüküyor ... bu sefer yarılacak-dikilecek yanı ameliyatlık olacağım , ve bende çok korkuyorum.... Allahım !! ... ne yapmalıyım sizce?
    hiç ağrı yapmayan bu dişimi sırf yamuk yan yatmış diye çektırmelımıyım?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.