2008,2009 kasım annelerinden 2010 annelerine altın değerinde nasihatler:)

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve _birtane_ tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

30 Haziran 2010
    Konu Sahibi : _birtane_
  1. _birtane_

_birtane_ olacak olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    başka aylarda gördüm bizim de bu başlığa ihtiyacımız olduğunu düşündüm..
    tecrübeli annelerimizden öğrenecek çoook şeyimiz vardır eminim ki...
    şimdiden yazan herkese teşekkürlera.s.

2. 30 Haziran 2010
  3. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    en eski biziz :)
    elimden geldiğince yardımcı olurum canım ...

4. 30 Haziran 2010
  5. _birtane_

_birtane_ olacak olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler lavinyacım

6. 1 Temmuz 2010
  7. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ilk nasihatınız benden olsun,bugunlerin tadını çıkarıp bol bol uyuyun.valla ben 4 saat deliksiz uyumaya hasretım.ozellıkle ilk zamanlar çok zor oluyor evde yarı zombi olarak dolaşıyorsun,iki üç ay sonra alışıyorsun uykusuzluğa.ben her yerde,her yastıkta,ışıkta,tv karşısında uyuyamazdım şimdi nerdeyse oturarak bile uyuyabiliyorum:)

8. 1 Temmuz 2010
  9. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    lareme sonuna kadar katılıyorum bol bool uyuyun birde şimdi sizlere en güsel tavsiye alışverş konusunda geldi aklıma son ay insan ciddi ağırlaşıyor ben toplamda 7,5 kilo almam rağmen son ay ne uyku uyuyabildim nede fazla dolanabildim alışverişlerinizi son aya bırakmayın 8. ayda herbişeyiniz hazır olsun

10. 2 Temmuz 2010
  11. sgumus

sgumus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hamileliğin tadını çıkarın olabildiğince nazlanın doğumdan sonra tüm ilgi bebişe gidiyor bugünlerin kıymetini bilin

12. 2 Temmuz 2010
  13. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    loğusalıkta mutsuz olacağınız insanları yanınızda tutmayın. başkaları sizi değil siz başkalarını yönlendirin. doğum yaptığım hastanede psikolog loğusalıkta çevrendeki insanları sen yönlendirnelisin demişti. bol bol uyuyun.

14. 2 Temmuz 2010
  15. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    :eek:lmaz:
    sonuna kadaar katılyıorum arkadaşım lohusalık çok zorbidönemki yanınızda gerçekten sizi mutsuz edicek bebeğinize ve size müdahale edecek kişileri bulundurmayın herke bişey söyleyecek ve keyfiniz yeterince kaçıcak zaten

16. 2 Temmuz 2010
  17. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende 2008 annesiyim en eskilerdenim yani
    arkadaşlara katılıyorum bol bol uyuyun, bence bu uyuma esnasındaki sükunet bebeğe de geçecektir

benim bebeğim oldukça usluydu öyle gaz sıkıntısı vs.. fazla yaşamadık bol bol uyuyan bir bebekti ona rağmen düzenli uykuyu arıyorum hala, çünkü bebeğiniz sabaha kadar uyusa bile siz artık annelik içgüdüsü ile uyumuyorsunuz aralarda kalkıp kontrol etme ihtiyacı hissediyorsunuz

ikinci tavsiyem anne sütü, mümkün olduğu kadar sütünüzü verebilmek için uğraşın sütüm yok, emmiyor bunlar çok normal şeyler ama zamanla düzelecek şeyler hemen pes edip bırakmayın özellikler göğüsler acırsa bir işkenceye dönebiliyor fakat hepsinin yolu yöntemi tedavisi var
    bebeğinizi bu mucizeden, kendinizide bu muhteşem paylaşım duygusundan mahrum etmeyin
    emzirmenin ilk günlerinde göğüslerin çok acıyordu ben asla öyle 2 yıl falan emziremem, 6 ay dayanabilsem kardır diyordum 13 ay emzirdim kendi isteğiyle bıraktı bırakmasa ben devam edecektim yani, şimdi o günleri özlemiyor değilim

lohusalık dönemi zor bir süreç evet, hamilelikte olduğu gibi o dönemde de stresten uzak durun, kendinizi rahatlatacak şeylerle uğraşın, bence sadece lohusalıkta değil bundan sonra her zaman stresten uzak durun, çünkü bebekleriniz sizin en küçük rahatsızlığınızı mutsuzluğunuzu bile hissediyor emin olun
    kendinize mutlaka ama mutlaka zaman ayırın, ya da karı-koca ikinize, tabi ilk 40 gün falan bu durum zor ama ondan sonra bunu yaratabilirsiniz, egzersiz yapın, kitap okuyun, yürüyüş vs... ne olursa sizi mutlu eden, yoksa bir bakıyorsunuz kendinizden geçmişsiniz yıpranmışsınız, evliliğiniz yıpranmış çocuk büyüyecek derken siz mahvolmuşsunuz, çocuklarımız böyle anne-babalarda görmek istemezler yerimseniben

şimdilik benden bu kadar, sizlerin aklına sorular gelirse onları da yazın buraya biz elimizden geldiğince hepsini cevaplandırmaya çalışırız a.s.

18. 2 Temmuz 2010
  19. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bu baslık super olmuş tavsıyelerınızı uygulayacagım :ecrin_bebek: