2008 Anneleri Bebeklerinize Vitamin-ilaç Takviyesi Yapıyor musunuz?

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve elifcino tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elifcino
  1. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    Bebeklerinize iştah açması için ya da zihinsel performansı için vitamin vs. veriyor musunuz? veriyorsanız neler?

biz efeye tahlil yaptırdık ek gıda almadığı için demiri düşük çıktı. şu anda demir şurubu veriyoruz ferro, bir de multitabsı vardı, onu vermeye devam ediyorum.

balık yağı veren var mı onu çok merak ediyorum.
    doktoru balık yağı öneren var mı?

2. 15 Ocak 2010
  3. maydanoz

maydanoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Biz,4.aydan sonra devit kullanmayı bıraktık.Bıngıldağımızı kapatmaya başladığı söylendi.Sonrasında tam olarak kullanmasam da ferro sanol damlayı günde 9 damla olarak kullandım.Götürdüğüm iki doktor da kullanmam için hiçbirine gerek görmedi.Kendilerine ne kullandıklarını sorduğumda da kendi çocuklarına balık yağı kullandıklarını söylediler.Birisi Seven seas kullandığını söyledi.Ben de onu aldırdım ve arada kullanıyorum.Başka bir çocuk doktoru vitabiol verdi.Aile hekimimiz gerek görmedi.Ve balık yağı kullanmamda karar verdi.Emdiği için ve kendi yaptığımız dut pekmezini kullandığım için olsa gerek tahlillerde sorun çıkmadı.Günde 2 tatlı kaşığı pekmezi bir bardak suda eriterek şerbet yapmamı ve içirmemi söyledi. Kendisi de iştahsız oğlu için her gün böyle yapıyormuş.

4. 15 Ocak 2010
  5. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    sağol canım, ben de demir kullanıyordum çok düzenli olmasa da, ama bundan sonra daha düzenli veriyorum, bir ay sonra tekrar tahlil yapılacak, balık yağını sormayı unuttum doktora, o da hiç öyle bir şey söylemedi, multitabsa devam edin dedi sadece.

balık yağı ve farklı vitaminler kullananlar var mı diye merak ettim ben de.

6. 15 Ocak 2010
  7. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ben kızıma her sabah uyanınca bir ölçek pekmez devit 3 damla ve minadex şurup veriyorum düzenli olarak. minadex şurupta çok az balık yağı ilaveside var ve iştahıda yerinde çok şükür doktor tavsiyesiyle başladım bende ve 2,şişeyi bitirmek üzereyiz. birde kızımın doktoru devit damlalarını günde 3 damla vermek şartıyla 16 yaşına kadar devam etmemizi söyledi yeni edinilen bir bilgiymiş bu hani büyüme ergenliğe kadar devam çok hızlı ediyorya kemik depolarının iyice dolması içinmiş bende kullanıyorum hala kan şurubu şu anda kullanmıyorum kansızlığını kontrol ettirmem lazım ki kan aldırmaktan çekindiğim için yaptırmadım çok ağlıyor kızım ve damar bulma sorunu var damarını çok zor buluyor hemşireler şimdilik böyleyiz işte bir şikayetimizde yok

8. 16 Ocak 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    rutin damlaları haricinde doğal takviyelerden yanayım.dut pekmezi,harnup(keçi boynuzu)pekmezi yediriyorum.balık-et-tavuk yediriyorum.bu ayki kontrolde yapılacak idrar-kan tahlilleri,belki doktor farklı yönlendirebilir.