2008 aralık anneleri bir sorum olacak...

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve esraral tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : esraral
  1. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bebeklerimizin günlük beslenme programlarını paylaşabilir miyiz? Neler yediriyorsunuz?Benim oğlumun 7 dişi var hala çoğu şeyi ezerek parçalayarak veriyorum,doğru mu yapıyorum?cokacimcoook

2. 7 Şubat 2010
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba cnm,kızım 14 aylık,programımız bu,tabi diş çıkarma dönemlerinde aksıyor ama yediği kadar artık.bir de kızım kaşık maması yemiyor ama kavanoz mamalardan yiyor.zorda kalınca veriyorum.
    sabah:tereyağına yumurta kırıyorum,kibrit kutusu kadar peynir,bal/pekmez,ekmek içi,süt
    arada:bebe bisküvisi,meyve ya da yoğurt-çubuk kraker
    öğlen: çorba,pilav/makarna,et-tavuk-dolma içi-sebze(o gün evde ne piştiyse onlardan yiyor)
    ara:bebe bisküvisi,ekmek,meyve,süt
    akşam:öğlenin aynısı,yine evde olanlardan yiyor.balık yapmadıysam evde,ton balığı yediriyorum az da olsa..
    yatmadan önce acıkırsa yine süt veriyorum.bazen muhallebi de yaptığım oluyor.

4. 8 Şubat 2010
  5. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım ben pilav makarna vermeye korkuyorum,dişleri az yaa,çiğneyemez gibi geliyor.Sen parçalayarak mı veriyorsun veya senin bebişin dişleri çok mu?

6. 8 Şubat 2010
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım dişleri var ama döndürüyor ağzında genelde...pilavı yoğurt karıştırarak yediriyorum.makarnayı,ikiye üçe bölüyorum,o çeviriyor ağzında...sen de bi dene makarnayı böl,bakalım yiycek mi?

8. 9 Şubat 2010
  9. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizim menümüz şöyle..

sabah :bebe biküvisi-süt-yumurta-pekmez-peynir karışımı....bazen sadece süt içiyorlar..
    uyku öncesi yine süt..
    uyanınca çorba...her çorbayı içiyorlar..
    arada meyve ve kraker..
    akşam üstü uykudan önce yine süt..
    uyanınca akşam yemeğinde ne varsa bizimle onu yiyorlar..
    uykudan öncede muhallebi+süt...

makarna ve pilavı 10 aylıktan beri yiyorlar...makarnayı 2-3 parça halinde veriyorum..
    hatta kuru fasülye..nohut bile yiyorlar..........başka bebeklerde yerdir belki :)))

10. 21 Şubat 2010
  11. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    sabah kaşık mamasının içine kiri peynir bal bazen haşlanmış yumurta

bir biberon pekmezli su gün boyunca iciyor oğlumun alabilegi yerlere koyuyorum

öğlen çorba bir kase

arada bisküvi, kraker

akşam üstü yogurt

akşam yine çorba bazen bizim yedigimiz yemeklerden

gece uykuda keçi sütlü icine cici bebe

meyva yemiyorum yediremiyorum ne yapsam yemedi :KK43:

12. 22 Şubat 2010
  13. tutku03

tutku03 canım kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar bişey sorucam ben açıkcası balık vermeye korkuyorum hani süt içiriyoruz ya bişey olmasın zehirlenme falan beni bu konuda aydınlatısanız sevinirim.... herkese bol iştahlı günler diliyorum

14. 23 Şubat 2010
  15. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    tutku ben veriyorum balık yedigi gün

balıgın taze oldugundan emin olursan ver bişiy olmaz

16. 23 Şubat 2010
  17. tutku03

tutku03 canım kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya geçen gün hamsi verdim eline yemekte de birazcık yedi korkmadımda değil hani ama ALLAH a şükür bişey olmadı sanırım aşırı vermemek kaydıyla bişey olmaz dah hiç vermedimde yeni yeni başlıyım artık bende...:KK46:

18. 23 Şubat 2010
  19. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben oğluma bugüne kadar hep balık verdim ve gece içerken mamasını verip uyutuyordum hiçde birşey olmuyordu,geçen hafta hamsi aldım öğlen 16:00gibi yedirdim gece 20:00de pınarın ilk adım sütünden verdim uyuttum gece 4:30da böğürerek kusmayla uyandı 2 saat kadar ara ara kustu geçmeyince acile götürdük bebeğimizin besin zehirlenmesi geçirdiğini söylediler zaten her kusmada çok kötü balık kokuyordu..yawrumu hastaneye yatırdık 3 gün serum tedavisi gördü ama damar yolu bulamadılar çok acı çekti yawrum tabi bizde onunla beraber mafoldukmafoldumben şimdi 4 gündür evdeyiz ishalimizde yeni geçti ama çook huysuz yawrum dewamlı ağlıyor yemiyor ve doktorlardan ötürü insanlardan korkmaya başladı napıcam bilmiyorum:1shok:

doktorumuzun dediğine göre balık bayatmış uyurken sütte içmesi bunu tetiklemiş,sanırım uzun bir süre eve balık sokmucam:KK43: aman balık alırken çok dikkat edin taze mi diye sordum taze dediler ama güvenmeyin.. şuan o şirkete dava açıcaz..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.