2008 aralık anneleri-soru cevap köşesi

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve chealnadle tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : chealnadle
  1. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar.......
    yoğunluktan siteye istediğim kadar sık giremiyorum ama soracak bir üsürü sorum da var.... o yüzden böyle spru cevap köşesi başlatayım dedim...umarım herkesin işine yarar

1. her türlü meyveyi yediriyor musunuz??üzüm-şeftali filan??? bizim doktor ek gıda konusunda çok katı....sizlerin yedirdiklerini okuyorum da ....biz daha az az...kabak-armut filan....kahvaltı filan yarın başlıcaz.....

2. nasıl uykuya dalıyorlar* benimki göğüsten ayrılmıyor......kucağımda yatay pozisyona geçince basıyor yaygarayı....ay başında işe başlıcam....bakıcı ne yapacak???

3.isilikle alerji nasıl ayırt edilir???

4. dişi çıkmayan var mı?bizde yok henüz....

şimdilik bu kadar.....sınav gibi oldu:)

2. 11 Ağustos 2009
  3. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    önce ben cevaplayayım canım

1.benim kızım şeftaliyi çok seviyor çoğunlukla onu yediriyorum muzu sevmiyoruz üzüm de çok tatlı geliyor diye sevmiyor
    bazende hazır karışık meyve pürelerinden veriyorum bayılıyor.

2.benim kızım ayakta sallanarak uyuyor gerçi iyice dalana kadar bazen birkaç sefer sallıyorum ama zaten dalmaya yakın
    sallanmayı istemiyor artık

3.isilik deri altında oluşan pembemsi kızarıklık oluyor allerjide daha belirgin ama seyrek olan kızarıklık oluyor kanımca hiç allerji olmadık ama

4. diş olayına gelince bizde daha birkaç gün önce çıkardık.

4. 11 Ağustos 2009
  5. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    1-her meyveyi veriyorum hatta ben azar azar mix yapıyorum hepsinden
    2-beşikte salla babam salla :KK43:(((
    4-dişlerin 12 aya kadar vakti varmışş alt komsunmun kızı diş hekimi oluyo bu sene o dedi :)))

6. 11 Ağustos 2009
  7. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    1. her türlü meyveyi yediriyor musunuz??üzüm-şeftali filan??? bizim doktor ek gıda konusunda çok katı....sizlerin yedirdiklerini okuyorum da ....biz daha az az...kabak-armut filan....kahvaltı filan yarın başlıcaz.....

kiraz haric her meyveyi veriyorum

2. nasıl uykuya dalıyorlar* benimki göğüsten ayrılmıyor......kucağımda yatay pozisyona geçince basıyor yaygarayı....ay başında işe başlıcam....bakıcı ne yapacak???

yatagına yatınca besigini bir iki dürtüyorum uyuyor
    :roflol:

3.isilikle alerji nasıl ayırt edilir???

bunun hakkında bir bilgim yok hic başıma gelmedi

bizim 2 tane altta cıktı
    gecen hafta dr götürdüm 4 tanedee üstte cıkıyormuş:1shok:

şimdilik bu kadar.....sınav gibi oldu:)

8. 11 Ağustos 2009
  9. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplar için saolun kısslar...ben sanırım ek gıda konusunda çok kasıyorum...doktor korkuttu onu verme bunu verme...yoksa benim kız da sevio şeftaliyi domatesi filan....domateses 15. ayda dedi..yuh dedim içimden ama çıkardım çorbasından...havalar soğuyunca vericem ama...15 yaşı bekle diyecek neredeye :)

10. 12 Ağustos 2009
  11. kazeem

kazeem :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1. her türlü meyveyi yediriyor musunuz??üzüm-şeftali filan???
    çilek dışında ewet her meyveyi veriyorum fakat çok mix yapmıyorum genelde tek tek veriyorum tatları daha kolay algılaması açısından
    2. nasıl uykuya dalıyorlar*
    uyku saatlerimiz belli o saat gelince pusetine yatırıyorum birkaç sallamayla uyuyor

3.isilikle, deri alerjisi nasıl ayırt edilir???

derin bir bilgiye sahip değilim sadece isiliğin sıcaktan ve terlemeyle alakalı yer değiştiren noktacıklar olduğunu biiliyorum sık banyo yaparak geçiyor ama alerji alt dalı çok olan bir rahatsızlık polenlerden tozdan yediklerinden herşeyden olabilir deri alerjisinin cilde yansımasıda isilikten biraz farklı olarak daha geniş kabarcıklar şeklinde olabiliyor fakat tabi her vucutta dışa vurumu farklı olabilir

biz 6.ayda alttan 2 tane çıkarmıştık,8.aya girerkende üsten 2 tane patlattık şimdi onları büyütüyoruz

ayrıca doktorlar ek gıdaya geçişte kabızlık ,alerji gibi durumlar olmasın diye temkinli davranıyorlar ewet temkinli davranmak gerekli ama katı olunmamalı diye düşünüyorum.zaten tüm verdiklerini belli bir porsiyon ve her gün aynı saatlerde öğün olarak veriyorsan ve her verdiğinde bebeği gözlemliyoran srn yok demektir.bende domatesi 1 ay önce vermeye başladım önce sade verdim biraz baktım alerjik bir durum yok daha sonra kahvaltıda ve çorbalarında kullanıyorum.

12. 13 Ağustos 2009
  13. chealnadle

chealnadle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeni sorular :)

1. kızçeler/kızanlar gece uyanıyorlar mı? yoksa deliksiz uyuyorlar mı?....valla biz sık uyanıoz....karnı aç olduğundan diil...sönerken uyanıo...kendi kendine de uykuya dalamıo...emio habire....

2. yemek saati düzeniniz var mı???bizim bi günüümüz bi günümüze uymuo...saat ayarlamıom...ya da ne biliim kahvaltı çorba arası mesela çooook uykusu gelince emmeden sakinleşmio...o zaman da çorbaya acıkmıo...sanki kızçe acıkmadan habire azına bişiler sokuyor gibi hissediyorum kendimi :KK43:

14. 14 Ağustos 2009
  15. hande80

hande80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

16. 14 Ağustos 2009
  17. hande80

hande80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

18. 16 Ağustos 2009
  19. çelik198408

çelik198408 iki erkekim iki aşkım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    başlık iyi olmuş cnm senin sayende bende sorularıma cvp buldum

efe bey genelde kendi kendine son zamanlardada sallanarak uyuyo ve gece sık sık uyanıyo acıkmamışsa emziğini verdim mi susuyo ama acıkmışsa emişiyoruz gecede en az 4- 5 kez kalkıyorum
    mevsim meyvesi ne bulursam veriyorum ama günü gününü tutmuyo henüz uyku ve yeme saatlerimiz yok ama yakında olucak inş
    isilik ve alerji konusunu hiç bilmiyorum
    diş bizdede yok

annelik zor zanaat