2008 aralık ayı annelerı lütfen yardım edin

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nurecrin tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

8 Mart 2010
    Konu Sahibi : nurecrin
  1. nurecrin

nurecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaslar banada yardım edın ne yapacagımı şaşırsım:sinifsinif:benım kızım gunde en az 1 kere kusuyor en fazla 3 öyle boyle kusma degıl anlamadım gıttı bende sabah bebe buskıvısı peynır yumurta sarısı bal karısımı verıyorum yedıkten sonra ogleye dogru danone uyuyor kalkınca corba verıyorum aradan zaman gecınce muzu sütle karıstırıp verıyorum gece yatarkende arı maması yapıyorum çünkü sevıyor ama onuda cıkarıyor.yemek yemıyo sadece corba mesela sabah kahvaltı verınce dananoye sıra gelınce kahvaltıyı cıkarıyo hep bısey yedırcem zaman bı oncekını cıkarıyo ama bu her gun olmuyo yanı sabah cıkarmasa aksam mutlaka cıkarıyo.daha yemek kasesını elımde gorsun hemen ögurmeye baslıyo zorlaya zorlaya cıkarıyo önlugu takıncada aynı hareketı tekrarlıyo zorla kusuyo gece süt içmiyo ayranı çok sevıyor.anlamadım gıttı tükendim yaaa.kılosu 12 boyu uzun maş 4060 dogmustu 53 cm le.napcam bı yol gosterın he bıde çignemıyor sureklı ezıp vercem az agzına buyuk bı parca gelsın hemen cıkarıyo onu yardım edın nolur.:Saruboceq::ecrin_bebek:

2. 9 Mart 2010
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım sürekli kusması normal değil bir uzmana danıştın mı?

4. 17 Mart 2010
  5. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanirim midesi dolu olunca kabul etmiyor sen biraz zaman bırka istersen ögünlerin arasinda..ama dr bir sor istersenbir muayene etsin yada tahlil eger bişey çıkmazsa kafana takma derim kilosuda gayet iyi maşallah benimkiside 12 kilo
    birde dişçıkarma dönemine girdiyse yapıyor bizimki 2 azı dişi patlattı zamanzaman bende yaşıyorum

6. 17 Mart 2010
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
  8. 18 Mart 2010
  9. nurecrin

nurecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım tş ederım destegın için evet bırazada ben ustune gıdıyorum kaseyı bıtırmeden içim rahat etmıyo doymadı sayıyorum bıde kucagımdan kalkmak ıstedıgı ıcın arka arkaya yedırdıgımde oluyo tabı sadece bunlar için kusmuyor.önlüğünü takarken bıle kuscak gıbı yapıyo bazen öksüre öksüre zorluyo çıkarıyo bılerek yanı evet bızımde azı diş sorunumuz var.fena kızarmak yerlerlerı kabarmış.ben fıtıl verıyorum sen ne verıyosun bıde o diş jelini sürüyorum fazla surmemek lazım çürürmüş doktor dedı:ecrin_bebek:

10. 31 Mart 2010
  11. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa kaseyi bitirmediği için üstüne gidiyorum diyorsun.iştahla az yemesi böyle kusmasından çok çok daha iyi değilmi..çok yedirme işine takan annelerdensin galiba..çocuğu azıcık rahat bıraksan..acıkınca yedirsen..zorlamakla ona kötülük yapıyorsun..gelişimide iyiymiş..onca şey saymışsın..o yazdıklarını yetişkinler bile hergün yiyemez..alerji yapar ..kaseyi bitirmesi değil ki önemli olan..acıkmasını beklemeli,,iştahla yediğini görmek en güzel şey..o daha çok küçük..korkma günde 2 öğünden bile az yiyen ama gayet sağlıklı olan çocuklar var..zorladıkça onu tiksindireceksin iyice..bizlerde sıkıntılar yaşadık..ama zorlamazsan zamanla yeme düzenleri oturuyor..aylarca süren bir iş bu..kendinide strese sokup boşyere yıpranma..onlar çok hızlı büyüyorlar..

12. 1 Nisan 2010
  13. elifezgi

elifezgi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızın her önlük takışında ona zorla yemek yedireceğini anlamaya başlamış anlaşılan:)

14. 2 Nisan 2010
  15. nurecrin

nurecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    o kadarda zorlamıyorum canım kzıma kalsa hiç yemicek onun için varsa yoksa su bir biberon suyu nerdeyse bi dikişte bitirecek bu aralar yemesi iyi kusmuyoda ama bu seferde azı dişlerı çok fena çok acı çekıyo yavrum ateş düşürücü ve diş jelı harıcı bı yontem uygulayan varmıeyvahedigeldismile

16. 2 Nisan 2010
  17. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dişeri acıyor demekki.bütün çocuklar diş çıkarma zamanı acı verdiği için yemeği reddederler.bu bazen haftalarca sürebilir..hiç yemek yememek gibi bir durum olmaz..hele bir acıksın bak nasılda iştahlı yiyecek..ama zorlayıpda tiksindirirsen artık aç kalsada düzgün yemez malesef..bu bütün çocuklar için böyledir.bunu uzmanlar bağıra bağıra söylüyor..bu arada en zor çıkan dişler azı dişleridir diye biliyorum.

Son düzenleme: 2 Nisan 2010