2008 aralık bebeklerinin gelişimi (maşallah) :))

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve ZeaMays tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

3 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ZeaMays
  1. ZeaMays

ZeaMays ♥♥♥canlarımsınız♥♥&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet kızlar bebeklerimiz günden güne büyüyor, (Hepsine maşallah)

yavaş yavaş çevrelerini algılamaya başladılar ve tepki veriyorlar.

Neler yapabildiklerini, gelişimlerini burada paylaşalım,

ilk gülücüklerini, ilk anne deyişlerini,ilk dişlerini, ilk adımlarını...tüm ilklerini birbirimize duyuralımkaydirigubbakcemile5

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  2. 3 Şubat 2009
  3. ZeaMays

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızlar artık birbirini algılamaya başladı, biri ağlarken diğeri susup onu dikkatlice izliyor.

çevresindekileri izleyip takip edebiliyorlar, gülerek tepki veriyorlar.

yavaş yavaş agulamaya başladılar:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

doğdukları günden beri ınne diye ağlıyorlar geçen gün cemre ağlarken anne dedi :))))) bir kelime bu kadarmı mutlu eder insanı. bilinçli söylenmesede olsun anne dediya yavrum :lepi: evdekiler kıskandı tabi bir haftadır eşim 2 aylık bebeğe baba dedirtmeye uğraşıyor, babamda dede dedirtmek için çabalıyor kaydirigubbakcemile3

4. 3 Şubat 2009
  5. zeynep vural

zeynep vural GÜZEL KIZIM BÜYÜYOR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda bilincinde değil ama ağlarken sürekli anne diye ağlıyor ağu diyo auuu diye baaa diyo cığlık atıp gülüyo gecen gün eşimde duydu anne dediğini şaşkın kocam baba dedirticeğine cimbom dedirtmeye çalışıyo bütün gece kaydirigubbakcemile3

6. 3 Şubat 2009
  7. ZeaMays

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    maşallah elifnazımıza,

senin kız bizimkilerin ablası, en büyüğümüz o Şeniz bu anlamda rehberimiz olacak prenseskaydirigubbakcemile2

8. 3 Şubat 2009
  9. zeynep vural

zeynep vural GÜZEL KIZIM BÜYÜYOR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    birde televizyona bakıp konuşanlara aaa diye sesler cıkarıyo şıngıragını elinde sallamaya çalışıyor yatağındaki dönencelere tutmak istiyor tutamayınca sinirlenip onlarla kavga ediyo emerken memeyi elinle tutup bastırıyo eger tutmasına izin vermezsem elinle pat pat vuruyo memişlerime eli sopalı bir kız olcak benim kızım:eek:klava:

10. 3 Şubat 2009
  11. ZeaMays

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    baharda memeden süt gelmeyince çok sinirleniyor öyle sesler çıkarıyorki (herhalde bana küfrediyor şu anda diye düşünüyorum:1rolleyes: ) dediğin gibi yumruk atıyor memeye çok sevimliler:KK46:

12. 3 Şubat 2009
  13. ZeaMays

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben daha şıngırak falan almadım, ana kucağının oyuncakları var ama pek dikkatlerini çekmiyor şimdilik. şıngırakmı alsam zamanı geldimi yani:uhm:

14. 3 Şubat 2009
  15. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızım ınga diyor ağlarken.
    Memeye yumruk atma bizimkinde de var.
    Anne sesini benim kızım da çıkardı.
    Agu diye bir ses duymadım ama gülerken hafif hafif katılmaya başladı.

Zea ne güzel oluyordur iki bebeği birden izlemek.Birbirlerini izlemeleri çok hoş.Ay yemelik bunlaar!

16. 3 Şubat 2009
  17. nurgunhan

nurgunhan 2. melegini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar ne güzel yazmışsınız..hepsi benim oğlumda var..memeyle dehşet kavga ediyor..sonrada barışıp gülüp emmeye başlıyor..beşigindeki dönenecesiyle konuşuyor eger müzik sustuysa aaa diye bağırıyor tekrar çalıştırırıncada sesli sesli gülmeye başlıyor sanırsınki çığlık atıyor..memeden süt gelmeyince yumruklama Çok üzgünüm çoook huyu tepinme huyu bizimkindede var..birde uyurken emziğini tutuyor eğer ağzından biraz düşecek gibi olsa eliyle tekrar ağzına yerleştirmeyi başarıyor..odanın içinde beni takip ediyor..eger kapıdan çıktıysam ben gelene kadar gözü kapıda beni bekliyor..altını açtığımda ayaklarını yukarı kaldırıp vucudunu bir sağa bir sola çevirebiliyor..hatta bu sabah yuvarlandı diye bilirim..ellerini emiyoooo ..ağlarken annaaa diye bi ses çıkartıyor babası kıskançlık krizlerinde gizli gizli oğlum baba de baba diyemesende bobo ded diye oğluna yalvarıyor..kaydirigubbakcemile3

18. 3 Şubat 2009
  19. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda agu diyr teyzeleri,teyzesi konuşuyor onunla gülüyor ardından agu diyo.ağlarken anne diye ses çıkarıyor.çok merak ediyorum kakıla kakıla güleceği zamanları.rabbim herkese nasip etsin,canım ablamada