2008 Ekim ayında doğum yapmış anneler yardım edin.

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mavis81 tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mavis81
  1. mavis81

mavis81 acının ödülü deneyimdir Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben 15 ekim 2008 de doğum yaptım artık kızımı memeden kesmek istiyorum aranızda kesen varmı ?3 çocuk doktoruna sordum 1 yaşından sonra anne sütünün besleyiciliği kalmıyo dedi üçüde.sadece anneyle bebek arasındaki bağı kuvvetlendirmek için verilebilir diyolar zaten çok kuvvetli bağımız buna ihtiyaç yok .sizce kesmelimiyim biraz dahamı bekleyimCADIARZU

2. 16 Aralık 2009
  3. epokhe

epokhe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yemek yiyosa bence kes ama sen bilirsin.ilerledikçe kesmesi zorlaşıyo . bi akrabamızın kızı 3 yaşında hala emiyo, annesi de çocuk doktoru üstelik:) benim oğlum 4 ay emdi 9aya kadar sağıp verdim. sonrası çocuk sütü devam..karar senin

4. 16 Aralık 2009
  5. gxuxlsarxix

gxuxlsarxix Papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Dünya saglık örgütü 2 yasa kadar emzirin diyor......Neden kesiyorsun? Okudugum tum kitaplarda ve tanıdıgım tüm doktorlar 2 yasına kadar emzirilen bebeklere sanslı gozuyle bakıyor.Eger sütün varsa..... Kesinlikle emzirmelisin diyorum. 2008 ekim'de bende anne oldum ve hala emziriyorum oglumu.....

6. 16 Aralık 2009
  7. gxuxlsarxix

gxuxlsarxix Papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    birsey daha besleyiciligi kalmıyorsada bagısıklık sistemini koruyor anne sütü senin vucudunda onun vucuduna antikor geciyor arkadasım buda bu aralar salgın olan gripten en iyi koruyan sey oluyor....

8. 16 Aralık 2009
  9. mavis81

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bende tıpkı senin gibi düşünüyodum gripten korur diye sorduğum tüm doktorlar 1 yaşından sonra pek faydası yok dedi hatta birisi profösördü.dünya sağlık örgütünün bu söyleminide anne sütünün hijyenik olduğu için tercih edilmesi gerektiğini gelişmemiş toplumlarda gerekli olduğunu ancak türkiye sartlarında buna gerek yok diyolar.ama yinede içime tam sinmiyor birkaç ay dahamı emzirsem

10. 17 Aralık 2009
  11. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm
    bende 2008 ekim annesiyim ve halen emziriyorum.doktoruda emmeli zaten diyor.besleyicilik yönünden tabiki herşey yedikleri için bu süt onlara çay kahve gibi geliyor açıkçası kesmeyi düşünmüyorum çok zevkli emiyor kuzum çünkü:))doktorumuz devam sütünüde asla kabul etmediği için evimizede almıyoruz.aramızdaki bağ çok kuvvetli bakalım ne yapacağız:))

12. 18 Aralık 2009
  13. mavis81

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ya çay kahve gibi gelmesi iyide emzirdikten sonra yemek yemeyi reddediyor peki buna çözüm bulan varmı?

14. 22 Aralık 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bende ekim annesiyim ve emzirmeye devam ediyorum kızımı
    2 yaşını doldurunca 2.bebek düşünüyorum ondan sonra keserim memeden.
    ama hamile kalamazsam emzirmeye devamm kızım bırakana kadarrr

ayrıca şuan bebeklerimizin önceligi ek gıdalar olmalı.canları isteyince annesütü verilmeli.
    ben kızım acken emzirmem.önce yemek yediririm sonra isterse emer.
    bu sıra diş sıkıntımız var sadece emiyor.

16. 22 Aralık 2009
  17. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ben de ekim annelerindenim kızım ve emziriyorum ve yakında da bıraktırmayı düşünmüyorum hele kış geçmeden kızım çok düşkün değil sadece uyuyacağı zaman aklına geliyo işştahı da güzel yemek yiyor gece süt veriyorum sen de iştahtahsızlığından şikayet ediyosan tüm kesme mesela günde 3 kere emzir sadece uyuturken mesela hem ilerde bıraktırması da kolay olur

18. 24 Aralık 2009
  19. mavis81

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkürler tavsiyelerine uymaya calısacam yalnız benimki gece sık sık uyanıp meme istiyor uyumadan biberonla süt veriyorum tok tutsun diye içine tahıl mamasıda koyuyorum ama yinede gece defalarca kalkıyor sizce bu konuda ne yapabilirim?