2008 Ekim Bebekleri Beslenmesi

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve arikan2009 tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : arikan2009
  1. arikan2009

arikan2009 İyiki varsın bebeğim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarr bebeklerimize gün içinde neler yedirdiğimizi yazarsak fikir edinmiş oluruz. kendimi tekrarlamaktan sıkıldım. ben yazmaya başlıyorum.. siz de yazın tamam mı..yerimseniben

sabah devam sütünün içine 8 tahıllı mama, yumurta sarısı tüme yakın, biraz labne peyniri, bebe bisküvisi, bir ceviz rendeledim..

kuşluk bir elma ve yarım muz rendesi.. içine bir kaşık pekmez..

öğlen fasülye patates havuç irmik ve etten oluşan ilginç bir karışım..:bbo: içine rondodan geçirip kavanoza koyduğum bebe ekmeklerinden iki kaşık ekledim. en son da zeytinyağı..

ikindi yoğurt.. yalnız dün mayaladığım yoğurt tutmayınca akşam eşime baby mix al dedim ama o da gidip danone almış.. çilekli onu ilk kez tedircem.

akşam üzeri doktorumuz aslında yemek ver dedi ama ela pek yemek istemiyor yemeği bende mecburen gece tahılı ya da muhallebi veriyorum..

gece de anne sütüne devam..a.s

2. 30 Mayıs 2009
  3. minikpatik

minikpatik yerim ben seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sabah 90 ml hazır mamanın içerisine cicbebe laben peyniri yumurta sarısı tereyağ koyuyorum
    öğlen çorba saatimiz her gün başka bir çorba veriiyorum tarhana şehriye yoğurt sebze un çorbası....
    ikindi yoğurt yada babymıx
    akşam üzeri meyve karışımı
    daha sonrada yemek suyu yada muhallebi veriyorum ama sıpam bu aralar çok iştahsız bunların hepsini zar zor yiyor ve aralardada hep emiyor tabiki gecede

4. 30 Mayıs 2009
  5. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    sabah:120lik mamanın içine 4 bebe bisküvisi yarım kibrit kutusu peynir yada yarım yumurta sarısı
    kuşluk:meyve püresi(mevsim meyveleri kiraz şeftali yeni dünya kayısı vs)
    öğlen:sebze püresi (bazen evde sebze yoksa haşlanmış patatesi mamasıyla esip veriyorum)
    ikindi:yoğurt
    akşam:muhallebi
    günde 1 en fazla 2 kere beni emiyor 2 defada mama vermeye çalışıyorum bide gece işte 1 yada 2 defa beni emiyo

6. 30 Mayıs 2009
  7. Serencam83

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    ben geçen gün tereyağ la unu kavurarak sebze çorbası yaptım ama çocuğa ağır geldi hep kustu alternatif ne yapabilirim hep sebze yani doktor daha tavuk verme dedi tavuk çorbasıda yapamam tarhanayıda sevmedi

8. 30 Mayıs 2009
  9. arikan2009

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkes tavuk vermeye başladı sen ne zaman vercek mişsin:uhm:

10. 30 Mayıs 2009
  11. arikan2009

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben yarın bunu yapıcam bakalım inşallah yer..kaydirigubbakcemile2

Kabaklı Bezelye Çorbası

Malzemeler
    1 orta boy kabak
    1 orta boy soğan
    1 fincan bezelye
    1 parça tavuk
    1 yemek yaşığı tereyağ ya da zeytin yağı

Hazırlanışı
    Soğanı yağda biraz kavurun. Üzerine doğranmış kabağı, patatesi ve bezelyeyi ekleyin. Biraz daha kavurduktan sonra, tavuk suyunu ekleyin( ben tavuğu da koyup heps,n, bir arada haşlıyorum). Sebzeler piştikten sonra çorbayı blenderdan geçirin( blendır yasak tel süzgeç kullancam). Eğer yoğun ise biraz daha su ekleyin. Bebeğin tercihine göre, çorbaya 1 kaşık sütlü tahıllı hazır mamalardan ilave edilebilir.

Afiyet olsun...

12. 31 Mayıs 2009
  13. Serencam83

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    ben hep blendırdan geçiriyorum neden yasak metal diyemi acaba ama tel süzgeçte metal değilmi neyse bu tarifi yarın bende deniyim evde var çok teşekkür ederim arıkancım doktor 8-9 aydan sonra balık ve tavuk dedi ne biliyim ilk kırmızı etle başlatıı bizi

14. 31 Mayıs 2009
  15. arikan2009

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    blendırda hiç pütür kalmıyor ya ondan yasak dedi.. pütürlü yemeğe alışması lazımmış bende elimden geldiğince tel süzgeçten geçiriyorum..a.s

16. 1 Haziran 2009
  17. Serencam83

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    anladım canım ben şimdi yapacam inşallah bu çorbayı hep aynı şeyleri yapıyodum iyi oldu bende blendırı çok döndürmüyorumesela pirinçler nerdeyse ezilmemiş oluyor bide çok az su koyuyorum püre oluyor bakalım bide evde tavuk pirzola var olurmu onu koysam acaba