2008 Eylül bebekleri beslenmesi

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve fatihderya tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

31 Mart 2009
    Konu Sahibi : fatihderya
  1. fatihderya

fatihderya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bebeklerimize hergün neler yediriyoruz burda anlatalım...birbirimize bebekler için hazırladığımız çorba tarifleri felan da verebilirizz....bekliyoruz herkesiii:teytey:

2. 31 Mart 2009
  3. EU1

EU1 Guest

biz birkaç gün evvel geçtik mamalara :ecrin_bebek:
    kahvaltı öğününe geçmedim henüz...
    öğlenleri; sebze püresi... ilk gün havuç ve patates ile başladım...hergün yeni bir sebze ekleyerek gidiyorum...birkaç gün içinde de yağsız kıyma eklemeye başlayacağım....
    sebzenin içine ; pirinç, bulgur, irmik vs.... tahıl grubundan bir besin muhakkkak ekliyorum...bunlar evde yoksa veya koymayı unutursam ekmek içi de konabiliyor...(beyaz ekmek)
    ikindi öğününde; yoğurt... günlük pastörize süt ile bir gece evvelinden veya sabah 11 gibi mayalıyorum... yoğurdu çok severek yiyor...sebzeyi sevdiğini söyleyemem :CüvCüv: et katmaya başlayınca seveceğini umut ediyorum.. :CüvCüv:

bugünkü sebze pürem : iki dal ıspanak, 2 adet brokoli, 2 adet havuç, 1 adet patates... 200 ml. su ile buharlı pişiricide haşlandılar...sonra da doğrayıcıda püre kıvamına getirdim....
    dr.umuz çatalla ezip yedirmemi önerdi ancak, sebzeyi zaten sevmediği için öyle çok pütürlü yiyemedi... muzu da çatalla eziyorum mesela onu yiyor cadı :ecrin_bebek:

akşamları saat 20.00 gibi muhallebi...(her zaman vermiyorum aç olduğunu hissedersem)...genelde milupa organik sütlaç veriyorum, çok da seviyor...
    şimdilik günlük öğünlerimiz böyle...
    ilerleyen günlerde çeşitlenen menümüzü yine eklerim...

tüüm bebişkolara afiyet, şeker, bal ve tombul tombul etler olsun inşAllah...
    hepsine bol iştahlı günler...:KK46: :CüvCüv:

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2009
  4. 31 Mart 2009
  5. tanger

tanger ben, oğlum ve aşkım Üye

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    deryacım yeni topiğimiz hayırlı olsun ilk tarif benden olsun dedimm...
    PORTAKAL SULU ELMA VE MUZ
    1/4 elma soyulmuş
    1/4muz
    1-2 tatlı kasığı portakal suyu
    elmaları 5-7 dk kadar suda pişirin içine muzu ve prtakal suyunu ekleyip püre şeklinde yedirin
    .. çok fazla beklemıyo bozuluyo yapınca bekletmeyın arkadaşlar ek gıdaya ilk geçtiğimden beri veriyorum alp çok seviyoo(dr portakal suyunu verebilirsın demıştı bende püresıne katark verdım tek vermedım )

6. 31 Mart 2009
  7. tanger

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    yogun sebze suyu 1 buyuk kuru sogan
    havuç
    patates yadasalgam
    yarım pırasa
    maydonuz defne yapragıı tereyağ
    soganları tere yagında soteleyin 5dk kalan malzemeyi koyupkaynamasını bekleyın 1saat pişirin tel
    süzgeçten geçirinyogun sebze suyu çıkıyo bu suyu yemeklerıne katabilirsiniz
    alpberkın bugunkü menusu
    kahvaltı yumurta biskuvi peynir
    ( pekmez sulandırılmış )
    öğle su teresi, patates,kabak
    yapılışı: patatesu sebze suyuyla pişirdim daha sonra kabagı koydum enson su teresını ekledim 3-4 dk pişirdim püre yaptım uyanınca yiyecek

8. 31 Mart 2009
  9. tanger

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    aradaşlar dondurulmuş sebzeleri toplandıktan sonra hemen donduruldugu için besın degerını çok kaybetmıyomuş pişirdıkten sonrada dondurulabiliyomuş ouzden bebekler içinde kullanılabilir yazıyodubi internet sitesındeee

10. 31 Mart 2009
  11. fatihderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mevlüdecim portakal suyu gaz felan yapmadı değil mi?

12. 31 Mart 2009
  13. fatihderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gerçi çok az zaten bişi yapmaz....ben şimdilik geceleri yatmadan evvel bazen milupa sütlü pirinçli bazen de bebelac sütlü pirinçli yediriyorum...kayınvalidem sabahları kahvaltı ederlerken iki çay kaşığı pekmez azıcık peynir karıştırıp yediriyor bizimki pekmezi seviyor...öğlenleri bazen haşlama olduğunda onunda suyundan ve patatesinden çatalla ezip veriyor...ve biz mutlaka yoğurt yediriyoruz günlük mayalanmış içine azıcık pudra şekeriş koyuyoz öyle seviyo sıpaa

14. 31 Mart 2009
  15. fatihderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    vala bu arada mevlüdecim sende tarif bol o yüzden sık sık yaz bizekaydirigubbakcemile5

16. 31 Mart 2009
  17. tanger

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    deryacım ben 2 sene zeynep kamis hastanesınde çocuk bölümunde çalıştım süt çocugu yanı 6 ay 2 yas arası bebklerın bölümü annelere tarıf annlatıyodum tabi mama firmalarından gelen broşürler hepsinı okumuştum notlarım var elimde iyiki saklamışım tek sorunun yogurt mayalayamıyorum gunluk alıyorum burda zaten öle kiloluk falan yok aktivya gibi naturell diye bi marka var onu alıyorum sekersız olandan bi alışta 15 tane falan alıyorum bakkaldakı çocuk alıştı artık ne yapayım kiloluk yokk :KK43:
    deryacım ben bazen de mazeme bulamıyorum mesela bal kabagı burda görmedim hiç vardır mutlaka ama süper market uzak bizee

18. 31 Mart 2009
  19. fatihderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oo süper mevlüdecim o zaman yaa çok teşekkür ederiz bizi de bilgilendirdiğin için...ben gerçekten hepinizin yazdıklarını dikkate alıyorum:teselli: