2008 temmuz anneleri bebekleriniz kendi kendine uyumaya alıştı mı?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve darilgen tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : darilgen
  1. darilgen

darilgen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2008 temmuz anneleri bebekleriniz kendi kendine uyumaya alıştı mı?
    Arkadaşlar ben kasım annelerindenim ve bebeğim hala kucağımda sallanarak uyuyor, sizlerin geçmişteki uyku problemlerinize baktım bir çoğunuz bizim gibi zorlanmış, merak ettiğim bu geçici bir dönemmi yoksa hala devam ediyor mu, alıştırabilen varsa nasıl başardığını anlatırsa çok sevinirim.
    Bir de gece 10 kez uyanıyor tekrar kucakta uyutuyorum bu da düzene girecek mi acaba, sizler bizden daha tecrübelisiniz, yardımlarınızı bekliyorum.:KK46:

2. 15 Haziran 2009
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım kendi kendine uyuyan bebek varmıdır merak ediyorum varsada maşallah diyeyim nazar değmesin.
    ben doğduğundan beri ayağımda sallayarak uyutuyorum ama benim için rahat oluyor şikayetçi değilim yani.6.ayına kadar gazdan dolayı geceleri çok kalkardı şimdi akşam 10-11 gibi yatırıyorum sabaha kadar yatıyor yada bi kere kalkıyo sadece.gazdan çok çektim ama şimdi rahatım.zamanla düzene giriyor canım azdaha sabır.

4. 15 Haziran 2009
  5. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar cok güzel birkonu açmışşınız opuyorumnanaktan

benim kızımda hiç kendikendine uyumuyor.uyudugu zamanlar emerek uyuyor ben hiç sallamadım ayagımda ama hep emerek uyuyor...ama dogdugundan beri hiçuyku düzeni şaşmadı:nazar: hep aynı saatlerde uyuyup uyanır..akşam 8 de yatıyor gece 2 defa emmeye kalkar sabahta sekizde uyanıyor gündüzde 3 defa 1 saat uyuyor:nazar:

6. 15 Haziran 2009
  7. EmirkanVeEymenin Annesi

EmirkanVeEymenin Annesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bizimkide emerek uyuyor ayakta salladığı zaman komiğine gidiyor kahkaha atıyor şimdilik emerek uyuyor

8. 15 Haziran 2009
  9. febi

febi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm kendi kendine uyumuyolar en azından benimki uyumaz .. ama gece kalkınca emzir memede uyuya kalır zaten .. emzirmiyosan uyandığına göre acıkmıştır mama verirken uyur toksa emzik verirsin yan tarafına çevirir poposuna iki pışpışlarsın uyur .. yani en azından ben öyle yapıyorum .. seninki kadarken ben de gecede on kez kalkardım .. meme emmeden uyumazdı .. fakat büyüdükçe uyku düzene giriyor ilk zamanlar ki gibi olmuyor.. genelde gaz sancısından uyuyamıyolar çünkü..

10. 15 Haziran 2009
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızım ağustosun son günü doğdu,eylülde bekliyorduk kendisini o yüzden eylül annesi miyim yoksa ağustos annesi mi ben de bilmiyorum :)
    7. ayına kadar kızım kendi kendine uyuyordu,yatağına bırakıyordum ağzına emziğini veriyordum,müzikli gece lambasına bakarak yavaş yavaş uykuya dalıyordu,yalnız ben alıştırmak için bişey yapmadım o öyle uyumayı tercih etti ama 7. ayda ne olduysa yatağına bırakıp emziğini verince huzursuzlaşmaya başladı,uykuya dalamamaya başladı,şu an 9 aylık 7. aydan beri ayakta sallanıyor,ara ara yatağına bırakmayı deniyorum ama uyumak yerine yatağında oyun oynamayı tercih ediyor :) şu an tatildeyiz eve döndükten sonra gündüz uykularında yanına yatıp uyuma taklidi yapmayı düşünüyorum bakalım işe yarayacak mı?

Son düzenleme: 15 Haziran 2009
  12. 15 Haziran 2009
  13. darilgen

darilgen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet gece uyandığında eğer gaz için uyanmamışsa memede uyuyor, ama normalde gündüz hiç aç olduğu için ağlamaz ama gece saat başı uyanıp ağlıyor, aslında kucağıma alır almaz uyuyor ama yatağına yatırdığımı fark ettiği an başlıyor ayaklarını yatağına vurmaya, bu şekilde kendi kendinin uykusunu açıyor.
    bir umut düzelir diye bekliyorum,
    neyse içim biraz daha rahat etti, hala umut var yani:) Çok çok teşekkürler arkadaşlar..

14. 22 Haziran 2009
  15. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    ben bir ara alistirmistim kendi kendine uyuyodu ama anneannede halada oluyordu bazi günler,
    onlarda yanina yatarak veya kucakta uyutuyorlardi.. tekrar basa döndük.
    bende pes ettim artik . yanina yatiyorum icime girio uyuyo istee
    napalimm
    simdilik birtane bebegim var .. o kadar nazi olsun dimi:)

16. 26 Haziran 2009
  17. duygukardelen

duygukardelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benim kızım 21 temmuz doğumlu inanmıycaksınız belki ama doğduğu günden beri benim kızım kendi kendine uyur tabii hasta olduğu günler hariç o zaman yatağa alırım yine hiç birşey yapmadan bana sarılarak uyur aman maşallah diyelim :)))

18. 26 Haziran 2009
  19. duygukardelen

duygukardelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nasıl yaptığıma gelince aslında bende çok şey yapmadım ilk aylar zaten yatırdığımda uyurdu ama o sıralar yatağa hiç almadım yanıma hep kendi yatağında uyurdu sonra 4. 5. ayında kucağımda uyumak istedi, yanımada almadım direndim hep uyku saatini geciktirdim 2 aya kadar uykusu geldimi uyutmayıp oynattık akşam 8 demi uyuyacak 9 :30 buldu yatırmamız doğal olarak yattığı gibi uyudu ama 1 ay önce çok ateşlendi yanımda yatırdım birkaçgün sonra cıvıttı ama tekrar düzene koydum suan aarada yanımda yatıyor yine idare ediyoruz işte