2009-2010 Anneleri 2011 Annelerine Alışveriş Önerileri

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve Alyasena tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

14 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Alyasena
  1. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba eğer cinsiyetimiz belli olursa yavaş yavaş alışveriş yapmak istiyordum yanılma payınıda düşünerek ara renkelerden alcam ama abartıya kaçmadan mevsime göre nisan bebişlerine neler almalıyım? En gerekli şeyler neler? Park yatakmı beşik mi odasını daha sonra düşünüyoruz velhasıl tecrübelerinize ihtiyacımız varopuyorumnanaktan

Son düzenleme: 14 Ekim 2010
  2. 14 Ekim 2010
  3. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oy oy oy benim minik oğlum büyüdüde kardeşleri bile yola çıktı desenize öncelikle hepinize sağlıklı ve rahat doğumlar ve nur topu gibi bebişler diliyorum. ilk aklıma gelenleri yazayım hemen:

- hastane çıkışı setleri 10 parçadan daha fazla olanları pek kullanışlı olmuyor. çünkü en çok kullanılan parçalar: başta zıbınlar göbek düştükten sonra da çıtçıtlı badiler. onların üstüne yine dış zıbın şeklinde üst ve patikli altları. bir de battaniyeli setler benim çok işime yaramıştı. tabii ilk 1 ay 2 kat giydirmiştik biz buda demek oluyorki patikli altın üstüne bir de patiksiz pijama-pantalon varsa takım bozulmamış olur:) atlet külot falan başta işinize yaramıyor yarayacağı zaman geldiğinde de küçülmüş oluyorlar.

- çok ilerisini düşünerek alışveriş yapmasanız iyi olur. bebişlerin hangi mevsimde kaç kg olacağı belli olmuyor. ölçüsünü tutturamazsınız. bence 40'ı çıksa yeter ondan sonra güzel bir alışveriş hem moral de veriyor:) mesela ben 62 numara kısa kollu bluzlar aldım yaz için ama oğlum yazın ortalarından itibaren 68-72 giydi hep:)

- alışverişe siz en iyisi çıtçıtlı badi ile başlayın. kısa kollular her mevsim ideal oluyor sonuçta üstüne de birşeyler giydiriyorsunuz. ben yine 3-6 aylık uzun kollu 7li badi almıştım. elimde patladı oğlum iri kıyım olunca yaz günü giydiremedim.

- mini damlanın bilek kısmı lastikli olan penye patikleri bizim oğlanı 6 ay götürdü halada giydiriyorum. tavsiye ederim. örme patikler, bağcıklılar, pofuduk patikler hiçbiriyle rahat edemedik biz.

- battaniyeye doyum olmaz bende penyesi kadifesi örmesi yaklaşık 10 tane battaniye vardı çok işimi gördüler.

4. 15 Ekim 2010
  5. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle park yatak derim hele yerin darsa ve kiracıysan
    yeni doğan seti hiç alma bence para tuzağı onun yerine 5li takımlar var onların içine beyaz yarım kollu body ve aynı renkte battaniye al zaten ana kucağında taburcu oluyorlar
    bolca yarım kollu body ben mothercare 7lilerden aldım çok memnunum ne çıtçıtı açılır nr rengi solar 3-6 aylık olanlarından giydi ilk günden beri onların kalıpları küçük oğlum 3600 kg 54 cmdi
    hastanede bizden hiç kıyafet almadılar taburcu olana kadar onlar giydirdi içine body kısa çorap üstüne kendinden elli ayaklı tulum
    kesinlikle elli ayaklı tulum ilk zamanlar çok rahat eldiven düştü yıkandı derdi olmuyo
    tek ayaklı pijamalar çok işe yaradı bizde sadece body içine çorap üstüne ayaklı tek pijama giydirdim terlemesin die zaten çok giyinmeye alışmasınlar sonra kolay hastalanırlar

örme patikler kışa lazım sonra yaparsın pekte rahat değil
    biraz büyüyünce alt üst pijama takımı bolca lazım hemen bodynin üstüne giydirirsin
    benim paşam yaz boyu sadece bez body giydi ağustos sonu lazım pantolon swit falan
    bez olarak primadan şaşma şampuan ilk sebamed kesinlikle 6 aydan sonra dalin aldık kuruttu cildini niveababy süper
    göğüs pompası alacaksan kesinlikle manuel al elle sağılandan kraft iyi die duymuştum bende medela elektrikli vardı memnun kalmadım hiç
    bence emziğe alıştır hayat kurtarıyo ben ilk ay vermedşm sonra vermeye karar verip iki gün ağladım sonra o attı be verdim alıştı çalışacaksan kesin ver ben emzik ve biberon nuk aldım damaklı ve kesinlikle cam biberon al
    son olarak çok bişi alma bebeğin boyutu çok çabuk değişiyor bakarsın duruma göre kolay gelsin

6. 15 Ekim 2010
  7. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    oyyy yaaa geçen sene bu topiği ben açmıştım şimdi doğdu büyüdüler bizim kuzularda şimdi ne haylazlıklar yapıyolar bende aklıma geldikce yazarım ara ara ama bende 5li takımlar daha çok işe yarıyo ayaklı altlar çok işe yarıyo birde ben en çok uzun kollu alt çıtçıtlı çok kullandım kadife tulumlar çok işe yarayacak çünkü nisanda yine havalar baya bir serin oluyo ama öyle çok fazla alışveriş yapmayın derim çünkü kuzular çok çabuk büyüyo elimde patlayanlar falanda var asla ayakkabı tarzı şeyler almayın ben benettondan almıştım o kadar para saydım ama bi kez giydiremedim yani fazla bişey almayın ama 1 tane 10lu hastane çıkışınız olsun sezeryan olacaklar muhakkak gecelik alsın birde pijama takımı alın ama fazla kalın olmasın zaten lohusayken aşırı bir terleme yaşayacaksınız bende parka yatak kullananlardanım ve çok memnunum bence ilk etapta oda gereksiz çünkü daha çok küçük oluyolar ve siz yanınızdan ayıramıyosunuz ben 3 yaşına kadarda almayı düşünmüyorum kiradayım kendi evime taşınınca alıcağım birde eldiven bol bol ben çok kullandım elleri üşümesin diye ilk 2 ay berede aynı şekilde sorunuz olursa seve seve yanıtlarız

8. 15 Ekim 2010
  9. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    153
    evet kiracıyız ev de biraz küçük biraz büyüsün de taşınalım dedik park yatakta hangi markayı aldınız acaba?
    çok sağolun olumunekankayizsmile çabucak geçsin istyrm günler park yatakta hangi markadan memnunsunuz aklınıza geldikçe önerileriniz bekleriz:KK46:

10. 15 Ekim 2010
  11. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benim hiç önemli değil bence marka ben hata yaptım ve park yatak almadım ama araştır fiyatı hangisi sana uyarsa onu al nolcak markası zaten 3 yaşına kadar lazım sonra araba ayatak istiyolar merak etme :))))

12. 16 Ekim 2010
  13. aysu87

aysu87 Canim ailem Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    153
    nisacım topiğin hayırlı olsun süper bi topik olmuş.

tarhan,dtbernat,zeyra arkadaşlarımada çok teşekkür ederim bizleri bilgilendirdikleri için

14. 16 Ekim 2010
  15. landsarc

landsarc minik mucizem :) Üye

Beğenildi:
    59
    Ödül Puanları:
    108
    nisacım,hayırlı olsun topiğin..çok iyi düşünmüşsün
    zamanında açmışsın topiği,teşekkürler..
    çünkü yavaş yavaş cinsiyetler öğrenilince insan kendini tutamıyor..

arkadaşlar da çok güzel bilgiler vermişler,hepsinin ellerine sağlık..
    bu tecrübeler bize çok lazım,aman eksik olmayın burda..kaydirigubbakcemile5

16. 16 Ekim 2010
  17. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben hamileyken tek tek okuyup not almıştım inanın çok işe yarıyor bişiler almakata acele etmeyin mesela ayakkabı çok gereksiz ben hiç almadım yürümeden ayakkabı giymesin dedi drumuz zaten önünüz yaz patikte soğuyunca alırsınız benim oğlumun ayakları büyük mesela ona göre alıyom lansionh göğüs pedi aldım hemde 2 kutu hiç akacak kadar sütüm çok olmadı açmadım bile bence ihtiyaç oldukça alın

aaa en önemli ihtiyaç telsiz bende aman 75 metrekare ev ne lazım diodum inanaın çok lazım benim misafirlikte bile çantamda hava nemlendirici biz aldık çünkü çok kurudu boğazı eve geldiği gün aklıma geldikçe yazarım özeldende sorabilirsiniz

18. 16 Ekim 2010
  19. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu topik benim geçen yıl çok işime yaramıştı umarım szilerede faydamız dokunur.bende önce cinsiyeti belli olmadan ara renklerde b,i sürü şeler aldım heves işte.ilk etapta bi heves ile çıt çıtlı badylerden başlayabilirsiniz.ama tavsiyem çok ilerisi için alışveriş yapmayın maximum 3-4 ayına kadar yapın hatta 40 ı çıkana kadar çünkü okadar çabuk büyüyorlarki hem alışveriş keyfini yaşarsınız tekrar hemde bebeğiniz standart ölçülerden farklı olabilio elinizde patlayabiliyor aldıklarınız..bende çoğu öle oldu..bi heves aldıklarımızın bi kısmı hiç giyilmemiş duruyo çekmecemizde.en çok işime yarayanlar şöle..10 lu hastane çıkışı 2 set almıştım 5 li 2 set.hastanede 1 gün kaldım zaten 3 ünü kullandım.bol bol zıbın gerekio,eldiven bide mendil.ilk etapta çok kusuyolar.ayaklı altlar pek kullanışlı olmuyo çabucak kısalıo çünkü ayaksız olanlar daha mantıklı.tulum bende çok aldım ama yaza hızlı geçişten dolayı 5-6 tane anca kullandım fazlası gereksiz.termometre bebek ateş ölçer,süt sağma pompası yada makinesi,bebek termoforu mutlaka alın.ben park yatak kullanıorum baby2go marka çok memnunum ..battaniye ise bende her çeşit aldım hala daha çok işime yarıo battaniyenin fazlası olmaz..

Son düzenleme: 16 Ekim 2010