2009 Ağustos Aslan Burcu Yorumu

Konusu 'Aslan Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Aslanlar Ağustos ayı aşk hayatınız açısından birbirinden farklı enerjilere ev sahipliği yapmakta. İncelemeye başladığım an, ne kadar ilginç deneyimler yaşayabileceğinizi kafamın içinde şekillendirmeye başladım. Fakat özetlemek öylesine zordu ki. Kendi içinde kimi zaman karmaşık kimi zaman renkli bazen de içe kapanık bir dönemin işaretlerini taşıyordu. Şimdi bütün bu gelişmeleri ilişki tiplerine göre örnekleme yoluyla sizlere ifade etmeye çalışacağım. Lütfen fırsat bulduğunuzda bir iki kez daha okumanızın faydalı olacağını biliniz. İlk ele alacağımız enerji, yöneticiniz Güneşin burcunuzdaki seyri. Bu seyir karşıt evinizi de yakından ilgilendirdiği için, doğal olarak beraberlikler konusunda fazlasıyla etkileyicidir.

  22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda seyrine başlamış olan Güneş gezegeni, bireysel egonuzun yükselmesi ve kendinizi gerek dış dünyada gerekse beraberlikler anlamında özgür bir şekilde ifade edebilmeniz anlamı taşıyor. Güneş astrolojik olarak bilinçli davranışların bütünüdür. Yani ben merkezci hareket etme, bencil düşünme, kendinizi ön planda tutma arzunuzdur. İçinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, Güneş her yıl burcunuzda ilerlediğinde dikkati bir şekilde çekmekten, ilgi uyandırmaktan hoşlanırsınız. Kendiniz dışındaki dünyanın özellikle ilişkinizdeki gelişmelerin niteliği ne olursa olsun, bireysel kimliğinizi dilediğiniz şekilde ifade edersiniz. Bu kral ve kraliçeliğinizi ilan etme, bir Aslan olarak kükreme zamanınızın geldiğini göstermektedir. Peki durum böyle iken, yani siz kendinizi böylesine güçlü ifade etmeye çalışırken, partnerinizin tutumu ne olabilir. Bir kere şunu söylemek gerekir ki, evlilik ve ilişki evinizdeki Jüpiter, Neptün ve chiron geçişleri nedeniyle yeteri kadar kafanızın karışık olması mümkündür. Çünkü partnerin temsilcisi olan bu gezegenlerin transiti size evlilikte ve uzun süreli ilişkide yanılmamak için dikkatli olmanız gerektiğini söylemektedir. Kimi zaman özgür yaklaşımlar, bazen aşırı bağımlılık ve çoğu zaman yaralayıcı tutum içinde olan partnerinizle dengeyi sağlamaya çalışmanız sizi yoruyordur.

  Durum böyle iken, yöneticinizin burcunuzda ilerlediği bu tarihlerde, partnerinizin bu karmaşık haline tahammül etme haliniz ortadan kalkmaya başlayabilir. Çünkü egonuz, kendinize ait değerleri korumanız gerektiğini söylemektedir. Yani artık bazı durumlarda yeter diyebilmeniz, ben diye haykırmanız kolaydır. Şu ana kadar yazdıklarımın karmaşık olmadığını düşünüyorum. Fakat şimdi devreye başka bir enerjiyi dahil ettiğimde durum ilginçleşmeye başlıyor.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, yukarıdaki durumun ilişkideki sevgi alış verişi konusunda farklı bir halin oluşmasını sağlıyor. Güneşin ışığıyla iki kat cesaretlenen kimlik duygunuzla partneriniz üzerinde egemenliğinizi ilan etmeye çalışırken, Venüsün geri planda duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı açığa vurmaktan çekinen, incinmekten korkarak farkındalıklarınızı bastırmaya çalışan enerjisi ilk başta da söylediğim gibi bazı Aslanlar için Ağustos ayının ilginç geçmesine neden oluyor. Bütün bu enerjilerin olabilecek yansımalarını örnekleyerek izah etmek çok daha aydınlatıcı olabilir.

  Söz gelimi evlisinizdir veya uzun süredir birliktesinizdir. Fakat çoktan beri sorunlu gitmekte olan bir beraberliktir. Eşiniz size karşı kimi zaman oldukça cömert yaklaşımlıdır, kimi zaman aşırı bağlı, bazen de beraberliğinizle nedeniyle kırıldığını hissetmektedir. Bu karmaşık durum öyle veya böyle devam etmektedir. Siz ise, bu durumu kimi zaman kabullenmiş ilişkiyi sürdürmektesinizdir. Fakat işin ilginci geri planda bir ilişkiniz daha vardır. Bu kişiyle bazen arkadaşça paylaşım halindesinizdir bazen işiniz gereği bir aradasınızdır. Çoğu zaman görüşüyorsunuzdur ama sonuç yoktur. Daha doğrusu sonuç olması pek mümkün değildir. Ağustos ayına girdiğinizde Güneş bireysel olarak egonuzu ön plana alır. Evliliğinizde hakimiyeti elinize alarak bireysel istekleriniz konusunda diretmeye başlarsınız. İşte bu diretme esnasında Venüsün Yengeçte başlayan seyri, geçmişte yaşanan bir ilişkinin tekrar duygu dünyanızı karıştırıcı halidir. Tabi ki böyle durumda olanlara tavsiyem, geçmişin gölgeleri altında sağlam bir ilişkinin yaşanmasının mümkün olmadığıdır. Tavsiyem ise, duygularınızı, evliliğinizi ve ilişkinizi tekrar gözden geçirmenizdir.

  Bazılarınız için Ağustos ayındaki enerjilerin daha farklı yansıması vardır. Uzun süredir devam eden bir ilişkiniz vardır veya evlisinizdir. Eşiniz, bir üstteki paragraftaki örnekteki gibidir. Yani kimi zaman bağlı, kimi zaman çelişkili bazen de mutsuz. Siz ise elinizden geldiğince bu ilişkiyi sürdürmeye kararlısınızdır. Lakin pek mutlu olduğunuzu da söylemek zordur. İşte tam bu sıralarda Güneş burcunuzda ilerlemeye başlar. Doğal olarak güç kazanmışsınızdır. Siz de kimlik duygunuzun ateşiyle kendinizi ve isteklerinizi öne sürmeye başlarsınız. Geri planda ise iletişimsel ve maddi sorunlar devam etmektedir. Evliliğiniz dış nedenler dolayısıyla, sorunlar ortasında çapraz ateşte kalmış gibidir. Bir yandan yükselen egonuzla kendinizi ifade etmek isterken, diğer yandan sıkıntılarınız geri planda huzurunuzu kaçırmaktadır. Tam bu sırada Venüs Yengeç burcu seyri başlar. Doğal olarak ne kadar kendinize dönük düşünmeye çalışsanız da, beraberliğinizdeki sorunlar, bağımlılıklarınız sizi, ister istemez sahiplenici, koruyucu tarzda davranmaya çağırır. Yani kimlik duygunuz dış dünyada güçlü bir kişi gibi durmanızı sağlasa da, aslında gizli acılarınız, eşinize ve evliliğinize duyduğunuz şefkat hisleriniz susmanız gerektiğini söylemektedir. Bu durumda yapılması gereken tabi ki gerçeklerin farkında olmaktır. Çünkü Venüsün bu seyri, uzun süre bastırılmış olan üzüntü ve özlemlerinizin, geçmişe yönelik ve elinizde olmayan koşulların sizi duygusallaştıracağını, hatta oldukça üzeceğini göstermektedir. Yapılması gereken tabi ki bu evliliği, partnerinizi görmek istediğiniz gibi değil, gerçekçi haliyle ele almak ve sorunlarınız birlikte el ele çözmektir.

  Bu enerjilerin bir başka yansıması, şu ana kadar olan örneklerden çok daha farklıdır. Uzun süreli yaşanan ilişkiler, evlilik veya flörtler sizi oldukça bezdirmiştir. Artık hayal kırıklığı yaşamak istemiyor, bir müddet kendi başınıza kalmak istiyorsunuzdur. Güneşin seyri sizin için bir yıl sonra kendinizi ifade anlamında anlamındaki güçlü bir enerjidir. Gerek sosyal yönden gerekse fiziksel anlamda dikkatleri üzerinize çekmeye başlamışsınızdır. Duruşunuz bir kral ve kraliçeyi andırmaktadır. Karşı cinsin takdiri ve beğenisini kazanmak gurunuzu okşamaktadır. İşte tam bu esnada tarihler 1 Ağustosu gösterdiğinde Venüs Yengeç burcunda seyrine başlar. Ve sizin için bu aşk ilişkisinden özellikle uzun seyirli bir beraberlikten kaçınmanıza neden olabilir. Karşınıza çıkan kişileri beğenseniz dahi, geçmişin anıları, eskinin izleri yüreğinizi acıtır. Yine hüsran ve karmaşık duygular yaşanacak ve yine bir başkasının hayatının içine dalınarak sorunlar yaşanacaktır. Bu durumda kişi iki yol izleyebilir. Ya bu dönemde bir ilişkiye başlar fakat oldukça temkinlidir. Geçmişiyle ilgili veya kendiyle alakalı hiçbir şeyi ele vermez veyahut tümüyle kendini sosyal faaliyetlere verir fakat ilişki yaşamaz. Venüs seyri kısa soluklu bir etkidir. Fakat karşıt evinizde devam etmekte olan Jüpiter, Neptün transitleri devam etmektedir. O nedenle beraberliklerde yanılmamak ve üzülmemek için yapılması gereken ne olursa olsun kendinize uygun seçimlerde bulunmaktır. Bu dar boğazdan geçmenin sırrı tamamen burada yatmaktadır. Ben bu dönemin sizler açısından Güneş sayesinde kimlik duygunuzun yükselişi fakat Venüs nedeniyle ilişkilere girmekte zorlanma veyahutta olmayacak, yasak bir ilişkiyi sürdürme, sorunları ele almak yerine üstünü sıvazlama şeklinde geçirileceğini, Mars gezegeninin sosyallik evinizdeki seyri sayesinde ise, dostlarınızla beraber aktivitelerde bulunma, seyahatlere çıkma, yeni arkadaşlar edinme, özellikle genç erkek arkadaşlar edinme, gruplar kurma şeklinde geçirebileceğiniz görülmekte.

  İş ve Kariyer

  22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda seyredecek olan Güneş gezegeni, kimlik duygunuzu dış dünyada güçlü bir şekilde ifade etmeniz, kendinizi girişim ve eylemlerinizle gösterebilmeniz açısından destekleyicidir. Dünyaya yaklaşım tarzınız ve dışarıya yansıttığınız kimliğiniz bu tarih aralığından fazlasıyla yüksektir. Bu dürtü sayesinde ne olursa olsun kendinizi kabul ettirmek isteyebilir ve girişimlerde bulunarak göstermeye çalışabilirsiniz. Yöneticiniz Güneş burcunuzda muhteşem bir kuvvetle sizi sarar. Planlama gücü Aslanlarda gayet belirgindir. Durumunuzu gözden geçirerek neler yapmanız gerektiği hususunda bir sonuca varmanız kolaydır. İş hayatınızda son derece değerli yeteneklerinizi gösterebilme fırsatı bulabilir, kafanızın içindeki projeleri hayata geçirebilirsiniz. 1 Ağustos tarihinde Yengeç burcunda ilerleyecek kariyer evinizin yöneticisi Venüsün geri planda oluşu, doğal olarak yükselmeniz için herşeyden önce bağımlılıklarınızdan kurtulmanız gerektiğinin işaretidir. Yani karşınıza çıkan fırsatları sağlık, bazı nedenler, alışkanlıklarınız, aileniz nedeniyle geri çevirmeniz mümkündür. Çünkü kabul etmeniz halinde arzu ettiğiniz şekilde ilerleyemeyeceğinizi düşünebilirsiniz.

  Oysaki Mars gezegeninin İkizler burcunda, idealleriniz ve hedefleriniz evindeki yansıması aklınız ve dilinizle harekete geçmeniz gerektiğinin göstergesidir. Yani yenilikçi düşünmeniz, kararsızlıktan uzak durarak hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışmanız lazımdır. Bazı Aslanlar Ağustos ayında arkadaş çevrelerinden destek görebilir, gruplarla birebir irtibata geçerek kendilerini gösterme fırsatı bulabilirler. Ayrıca ay boyunca İkizler burcunda ilerleyecek Mars gezegeni çift yönlü bir hareketin göstergesidir. Yani kişinin şu an için bir işi vardır. Fakat araştırmalarını geri planda sürdürmektedir. İşte bu aşamada Güneşin burcunuzdaki seyri size istediğiniz cesaret ve girişimlerde bulunmanız adına itekleyici bir faktördür. Bu işler belki kariyer anlamında yeterli olmayabilir. Lakin kendinizi tanıtmanız, yeteneklerinizi göstermeniz açısından destekleyicidir.

  Benim öngörüme göre, Ağustos ayındaki gerek Güneş ve gerekse Mars gezegeninin güçlü enerjilerinden yararlanmamanız bir sebep yok. Kaldı ki, geçtiğimiz Tam Güneş Tutulması, zaten çalışma hayatınızla ilgili konularda düzenlemelerde bulunmanız gerektiğinin simgesiydi. Burada tek durdurucu veya zayıflatıcı enerji Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyri olur ki, bununla başedebilmenin yolu kendinize olan güven duygunuzu yitirmemektir. Venüs kişiyi yere bağlayıcı, yeniliklerde bulunmaktan alıkoyucu bir enerjidir. Kariyer hayatınızla ilgili konularda geri planda yapılacak gizli faaliyetleri gösterdiği gibi, işbirliği yapma, denge ve uyum sağlamada zorluklar yaşanması, dış dünyayla ilgili bağlantıların kesintiye uğraması anlamındadır. Bazılarınız elinizde olmayan nedenlerle uğraşmak zorunda kaldığından aktif davranamayabilir. Onlara sözümüz yok. Fakat bilinçli olarak kendi kendinizi ketliyorsanız sorun var demektir.

  Parasal Durumunuz

  4 Ağustos-25 Ağustos tarihleri arasında parasal kazancınızla alakalı yaşam evinde seyrine başlayacak Merkür gezegeni, yönettiği bir burçta ilerlediğinden dolayı son derece güçlüdür. Somut ve pratik şekilde hareket ederek kazancınızla alakalı konularda sağlam adımlar atmaya çalışacağınız bu dönemde, metotlu düşünme, kavrayış gücünüz fazlasıyla ön plandadır. Bu size parasal mevzularda daha dikkatli hareket etmeyi, bütçenizi olabilecek en düzgün şekilde ayarlamayı, iyice emin olmadan, önünüzü görmeden gücünüzü aşan masraflardan uzak durmayı öğretebilir. Merkür iletişim ve bağlantı kurma ihtiyacımızdır. Başak ise, birebir iş hayatınızın gündelik temposu içindeki hizmet konularının göstergesidir .Bütün bunları birleştirdiğimizde maddi kazancınızın işiniz ve başkalarına yardımcı olma yoluyla kazanabileceğinin de göstergesidir. Ayrıca bu enerji, işinizle ilgili mevzularda sistemli hareket etmeyi, herşeyi tertipleyip, iyi bir sonuç almaya çalışabileceğinizin de işaretidir. Hesaplı davranmak, hatta a dan z ye harcamalarınıza dikkat etmek bu enerjinin maddi konularda yapabileceği olumlu yansımalardır. Para konusunda gayet dikkatli olacağınız bu süreçte, maddi güvence konusu sizin için son derece önemli hale gelir. Çeşitli yollardan para gelmesi mümkündür. Ayrıca bu etki altında, başkalarının yüksek miktarlar ödeyerek aldıkları bir şeyi siz takip ederek daha ucuza elde edebilirsiniz.Kafanızın içinde yapacaklarınızı önceden tasarladığınız için bu tarih aralığında fuzuli giderlerden uzak durmanız kolaydır. Bu süreçte işinizde ustalaşmanız nedeniyle karşınıza birçok fırsatlar çıkabilir. Zeka ve dikkatiniz sayesinde bunları değerlendirmeniz mümkündür.

  Pozitif Enerjili Günler :2-3-4-12-13-14-15-16-17-18-21-22-25-26-30-31

  Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-9-27-28-29-

  Aşkta En Şanslı Günler :2-3-4-30-31

  Yeniay :21-22
  (Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :7-8-9-
  (Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
   
 2. 2 Ocak 2010
  Konu Sahibi : BENOZ
 3. sulu_goz

  sulu_goz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2009
  Mesajlar:
  180
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  arkdaşım bu yourmu nerdne almışsan çok doğru sevgilim aslan aynen yazılanları yaşadı ve yaşadık. nerden aldın bu yorumu söyleyebilir misin?