2009 Ağustos Başak Burcu Yorumu

Konusu 'Başak Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Başaklar aşk hayatınızla ilgili konularda Ağustos ayının en önemli enerjisi, Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyridir. Yöneticiniz Merkür gezegeninin burcunuzdaki seyriyle beraber düşündüğümüzde bu enerji hem geçmişin tekrar gözden geçirilmesi hem de mantıklı çıkarmalarda bulunulması, ifade gücünün artması açısından gayet etkilidir. Şimdi birlikte yaşanabilecek yansımaları gözden geçirelim. Herşey gönlünüzce olsun.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs gezegeni, en başta sosyal aktiviteler evinizde seyrini sürdüreceği için, aşk konusunda aşırı duygusal davranmaktan ziyade, nazik, sakin, bazen çekingen, ilk başlarda karşısındaki kişiyi tam manasıyla tanımak isteyen, güvenmesi halinde yine de belli sınırlarda kendini anlatmayı tercih edecek bir kişi profili çizmeniz anlamına gelebilir. Fakat kısa süre sonra hem karşınızdaki insanı hem de çevrenizdeki insanları etkiniz altına almanız mümkündür. Bu seyir ilişki konusunda, sevilmenin, kendinize önem verildiğini bilmenin, güvende olduğunuzu düşünmenin ne kadar değerli olduğunun göstergesidir. Şefkat hissi yoğun bir kişi olarak insanlar hakkında nasıl iyi niyetli davranıyorsanız, size de aynı şekilde davranılması hoşunuza gideceğinden, Venüs gezegeninin bu seyri esnasında eski ilişkilerinizi hatırlayabilir ve sizin dışınızda gelişen durumlar nedeniyle bitmişse, aslında iyi bir tecrübe ise, geçmişi özlemle yadedebilirsiniz. Aslında Başaklar çoklarının söylediği gibi dengesiz veya tutarsız kişiler değillerdir. Ancak karşısındaki kişiye güvenmiyorsa ve kendini emniyette hissetmiyorsa bir Başak bu durumda gergin tepkiler verebilir ve ne kadar güvende olduğunu sorgulayabilir.

  Bu dönem ilişkisi sağlam olanlar açısından gayet hoş geçebilir. Sahiplenici, koruyucu ve kollayıcı yönlerinizi ön planda tutarak, partnerinizle yakından ilgilenebilir, hedeflerinizi birlikte olmanın verdiği güçle gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. Bayan Başaklar bu dönemde aile üyeleriyle yakın temastadır. Hatta ailelerinin desteğini üzerlerinden hissedebilirler. Evli Başaklar yuvalarındaki güveni maddi anlamda oturtmak için çabalarken, Nişanlı Başaklar evlilik yolunda ilk adımı atmış olabilirler. Başak çiftleri için bu enerji, evleri ve ailevi ilişkileri bakımından olumlu bir zamanın göstergesidir.

  İlişkisinde sorun olanlar veya yakın zamanda ayrılmış olanlar, Venüs Yengeç burcu seyrinin etkisiyle geçmişe bir dönüş yapabilirler. Partnerleriyle arkadaş kalmak niyetindedirler veya böyle kalırlarsa sorunların zamanla düzelebileceğini düşünürler. Arkadaşlığı ön plana almaya çalışabilirler. Bir de bu dönemin en önemli özelliği, kişinin yakın ilişkilerinde bulamadığı huzur ve güvenliği, sevdiği dostlarıyla veya ailesiyle gidermeye çalışmasıdır. Kafanızın içinde kuşkularınız vardır. Bu dönemin bir başka yansıması, yuva özleminizin artmasıdır. Sizin için eviniz, sevdiğiniz kişi huzur ve güven anlamına gelmektedir. Doğal olarak seviliyor ve seviyorsanız sizden daha mutlu bir kimse yoktur.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönem, beraberliğinizdeki güven olgusunu, arkadaşlığı, sadakati ve yaşananları gözden geçireceğiniz bir inceleme zamanı anlamı taşıyabilir. Bireyselliğinizi koruma dürtünüz yüksektir. Fakat geçmişin gölgesi sizi izlemekte gibidir. Anılar, birlikte tanıdığınız arkadaşlar, gittiğiniz yerler, yaşadıklarınız hep eskiyi hatırlatmaktadır. Dostlarınız ve aileniz gereken desteği vermektedir. Sizin için onların varlığı güvendiğiniz bir liman gibidir. Fakat duygularınız inişli çıkışlıdır. Bazen kafanız oldukça karışıktır. Bir yandan Güneş gezegeninin Aslan burcundaki etkisi, diğer yandan Güneş Tutulmasının aşk hayatınızla ilgili burç aksı üzerinde yarattığı gerilim ve hassasiyet sizin için 13 Ağustosa kadar sürecek dönemin gözden geçirmelerde bulunulması ve alışkanlıklarınız ile bundan sonrası ad Hisleriniz kimi zaman sevgiliniz, bitmiş veya sorunlu olarak devam eden ilişkiniz nedeniyle oldukça hassastır. Yalnız şu var ki, Merkür gezegeninin, burcunuzdaki seyri aklınızı başınıza alarak düşünmenizi sağlayan, ne olursa olsun mantıklı hareket etmekten yana olduğunuzun göstergesidir.

  İş ve Kariyer

  12 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemesi devam eden Mars ve
  4 Ağustos -25 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda seyredecek yöneticiniz Merkür gezegeninin seyri gayet olumlu iki enerjidir. Kariyer evinizde seyrini sürdüren Mars gezegeninin dispozitörü (güçlendiricisi)olan Merkür sayesinde geçtiğimiz aya göre daha mantıklı hareket etmenizi gerek meslek seçiminizde gerekse otoritelerle olan ilişkinizde daha akıllıca kararlar almanızı sağlayabilir. Yani artık iki seçenek arasında hangisini tercih edeceğiniz yönünde kafanızın karışmasına gerek yoktur. Plan ve projeleriniz üzerinde yapılacak zihinsel çalışmalar ve kariyerinizle ilgili konularda aktif ve girişimci bir şekilde hareket etmeniz gereken alanlar hemen hemen bellidir. Şimdi yapılması gereken en önemli nokta, geri planda yaratıcılığınızı ortaya koyacak ön hazırlıklarda bulunmaktır. Bu süreçte Merkür gezegeni kusursuz bir şekilde iletişimde bulunmanız sağlayabilir. Yani bulunduğunuz alanlarda pratik zekanızla, sözel yeteneklerinizle göz doldurabilirsiniz.
  Dışardan size bakanlar sadece iş düşünen, işinde gelişmeyi isteyen hareket halinde birini görebilirler. Gayet zekice konuşmalar yaparsınız ve olan bitenleri, aksayan noktaları kolaylıkla gözlemleyerek hiçbir pürüzün çıkmaması için çaba sarfedersiniz. Nereye varmak istediğinizi ve amacınızı gayet iyi tespit edebileceğiniz bu süreç sizin için hazırlık dönemi gibi bir şey olabilir. Zeki ve becerikli oluşunuz, size yeni kararlar aldırabilir. Hedeflerinizi kafanızın içinde iyi belirlediğiniz için, ona göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Merak duygunuz, size gideceğiniz yön üzerindeki ipuçlarını toplamanızda yardımcıdır. Konusunda deneyimli insanları dinlemek, uzun yolunuzu kısaltabilir. Bu dönemin dikkat edilmesi gereken bir başka noktası, amacınızı iyi belirlemekten geçer. Bunu başaranlarınız olduğu gibi, başarmakta, seçmekte zorlananlarınız da olabilir. Böyle durumda olanlar yeteneklerini göz önüne alarak karar verirlerse, gerçekleştirmede zorluk çekmezler.

  Bu iki enerjinin bazılarınız için yansıması, mesleki uzmanlığınız veya işe girmek amacıyla katılacağınız bir kurs, eğitim veya sınavın işareti olabilir. Bu sınavları atlattığınız takdirde yolunuzda ilerlemeniz kolaydır. Dikkat edeceğiniz hususlara gelince. Bunlar, dönemi daha olumlu geçirmeniz açısından faydalı olabilir. Yani etkinliğinizin daha fazla artmasını sağlayabilir. Sözgelimi detaylara çok fazla takılmamak. Daha geniş düşünmeye çalışmak. Gereğinden fazla hiçbir kimse ve hiçbir durum için kendinizi paralarcasına çalışmamak. Bu bazen, diğer insanların sizin iyi niyetinizi suistimal etmelerine yol açabilir. Müşkülpesent olmamak. Bu da çok önemli. Çünkü yaptığınız şeyden memnun kalmazsanız, diğerleri de kalmayacak demektir. Oysaki siz her zaman dikkatli ve titizsinizdir. Onun için kendinizden lütfen emin olunuz. Eğer istekleriniz veya sorunlarınız varsa bunları dolaylı yollardan değil, direkt olarak bildirmeniz, hem rahat etmenizi sağlar hem de kendinize daha fazla zaman ayırmanız anlamına gelir. Mars gezegeninin İkizler burcundaki enerjisini iş anlamında kullanırken, öncelikle kararsızlıktan, iki uca salınımlı davranmaktan uzak durmak faydalıdır. Yani bir işi yaparken veya bir girişimde bulunurken, kolayca fikir değiştirmek kimi zaman kafanızın karışmasına neden olabilir. Bu dönemde yöneticiniz Merkür gezegeninin burcunuzda ilerliyor oluşu mantıklı düşünmek, gerekli ile gereksizi birbirinden ayırmak demektir. Bu daha düzgün düşünmeniz, karar vermeniz anlamına gelir. Fakat uygulamada Mars İkizler burcu enerjisi nedeniyle dağılırsanız hedeften uzaklaşmış olursunuz. Buna dikkat ederseniz daha iyi işler çıkarırsınız kanaatindeyim. Mars enerjisi, size hazırcevaplık gücü kazandırdığı gibi, akılcı konuşmalarınız sayesinde ilgi uyandırmanızı, fikirlerinizin beğenilmesini, heyecan verici ve yenilikçi, atılımcı biri olarak görülmenizi de destekleyicidir. En başta da belirttiğim gibi geçtiğimiz aya göre iş anlamında çok daha verimli olmanız mümkündür.

  Para Durumunuz

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs gezegeni, parasal kazanım evinizin yönetici olması dolayısıyla önem taşımakta. Venüs gezegeninin bu enerjisi sayesinde, parayla olan ilişkinizde ve paylaşımlarınızda ekip çalışmalarının, grup ve arkadaşlık ilişkilerinin önemli olabileceğini görmekteyiz. Tabi ki döneme damgasını vuran en önemli olgu, güvenceniz ve güvenliğiniz. İnsan ister istemez kaldı ki bir Başak daima hesabını bilmek ve geleceğini garanti altına almak ister. Çünkü Başaklar için üretim, çoğalma ve verimlilik esastır. Hayatı daha ferah ve huzurlu geçirmenin yolunun ancak ve ancak geleceklerini garanti altına almakla mümkün olacağını gayet iyi bilirler. Çünkü hesap kafaları daima akılcı düşünmeye müsait olduğundan yaş tahtaya pek adım atmazlar. Venüs Yengeç burcu seyirlerinde parasal konularda sahiplenme ve koruma içgüdünüz ön plandadır. Yani paranızın hesabını gayet iyi yapabilir, aileniz ve kendiniz adına en güzel olanı istersiniz.

  Bu süreçte, aile ile ortaklaşa yapılan işlerden veya aileye dönük mesleklerden para elde etmek mümkündür. Yengeç zamanları tutumluluk içerdiğinden ailenize destek olma veya ailenizden destek görmeniz mümkündür. Arkadaşlık ilişkileri bu zamanda gayet güçlüdür. Onlar aracılığıyla para kazanma gibi durumlarda yaşanabilecekler arasında yer alır. Bu süreçte evliliği, geleceğinizi güvence altına almak için düşünmeniz mümkündür. Ayrıca kooperatif veya birkaç kişinin ortaklaşa kurduğu bir grubun içinde yer alarak ev sahibi olmayı düşünmeniz, parasal konularda yaşanabilecek olasılıklar arasında yer alır. Evinize ve ailenize fazlasıyla düşkünlük gösterebileceğiniz bu süreçte onlarla ilgili yatırımda bulunmak veya kazandıklarınızı onlarla paylaşmak hoşunuza gidebilir. Zor günler için, bir kenarda birikim yapmayı ihmal etmemenizi tavsiye edebilirim. Bu süreçte bir başka önerim, parasal konularda kendinize yeni bir yön çizmeniz, kabuğunuzdan çıkmanız, liderlik gücünüzü gösterebileceğiniz alanlara yönelmeniz gayet yararlıdır. Karşınıza çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmeniz halinde bu enerji özgür ve sıradışı yöntemlerle para kazanmanızda etkili olabilir.

  Pozitif Enerjili Günler :2-3-4-12-13-17-18-21-22-25-26-30-31

  Zayıf Enerjili Günler :1-7-8-9-14-15-16

  Aşkta En Şanslı Günler :2-3-4-30-31

  Yeniay :21-22
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :7-8-9
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)