2009 Ağustos İkizler Burcu Yorumu

Konusu 'İkizler Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Aşk hayatınızla ilgili konularda Ağustos ayında etkili olacak iki enerjimiz bulunmakta. Bunlardan birincisi 12 Temmuz tarihinden beri burcunuzda ilerlemekte olan Mars gezegeninin seyridir. Bu enerji uzun süredir birlikte olan veya evli çiftler açısından daha fazla öneme sahiptir. Ağustos ayında da devam ettiği için etkisi hala devam etmektedir. İkincisi ise, aşk evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin Yengeç burcunda başlayacak transitidir. Bu enerji ise geçmişle alakalı ilişkileri ve kısa süreli aşkların göstergesidir.

  12 Temmuz - 25 Ağustos Mars gezegeninin burcunuzdaki seyri, aşk hayatınızla ilgili konularda doğal yapınızla uyumlu enerji olup, sizleri destekleyicidir. Bu enerjiyi her zaman olduğu gibi ilişki tiplerine göre incelemeyi doğru buluyorum. Çünkü her İkizlerin aynı olayları yaşaması tabi ki mümkün değil. Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla hayatın lezzetli ve keyifli yanlarının tadına varmamızda, kendi değerimiz hakkındaki fikirlerimizi anlamamızda, başkalarıyla olan ilişkimizde, uyum anlayışımızda, sevgiyi alışverişlerimizde etkili olan son derece önemli bir gezegendir. Burcunuzda ilerlediği tarihler arasında, ilişkilerde kültürel bilgi paylaşımı ve meraklılık ön plandadır. İlişkisi düzgün seyirde yürümekte olan çiftler için bu dönem, hayatın zevkli yanlarının tadına varılması, eğlence anlayışınıza göre keyifli bir dönem geçirilmesi anlamına gelebilir. Kısa seyahatlere çıkılarak yeni insanlarla tanışılabilir, farklı şeyler denenebilir yeni fikirler sahibi olunabilir, başka kişilerle veya bizzat tanıdığınız insanlarla bilgi alışverişinde bulunabilir. Yani ilişkinin duygusal boyutlarından ziyade, arkadaşlık bölümü çok daha ön plandadır. Her ne kadar bu enerji altında özgürlük ön planda olsa da, başta da belirttiğim gibi, ilişki eğer düzgün seyirde gidiyorsa, bu dönemi birlikte geçirmenin hiçbir eksisi yoktur. Çünkü her iki kişi de beraberliklerini çoktan oturtmuşlardır. Ama şu var ki, bireyselliğiniz öyle veya böyle kendini bazı anlarda hissettirecektir.

  İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu dönem, birbiriniz hakkında oldukça meraklı, tanımaya istekli heyecanlı bir sürecin işaretidir. Farklı dil veya din, farklı ülkelerden gelmiş olsanız da veya farklı şehirlerden sadece tatil amaçlı bir başka şehirde bulunuyor olsanız da bu aşkın başlamasına hiçbir şey mani değildir. Belki uzun sürmeyecek diye en başından adını koyduğunuz bir aşktır veya yapınız gereği, uzun veya kısa ne farkeder, önemli olan eğlenmek ve hayattan keyif almak değil mi diye yüzeysel düşünüp adım attığınız bir ilişkidir. Uzak bir ihtimal ama, belki de doğum haritalarınızdaki kadersel olgular uzun bir aşkın ilk startını vermiş olabilir. Bütün bunlar bir yana, bir gerçek var ki, bu aşk bir ömür boyu, o ilk heyecanıyla hatırlanacak gayet hareketli ve hızlı bir dönemin işaretidir. Genelde Venüs transitleri veya doğum haritalarındaki Venüsün konumu, sevdiğimiz, bir ömrü beraber geçireceğimiz kişi ve tanışılan ortam, zaman hakkında bize değerli ipuçları sunan bir gezegendir. İşte bu tarihler arasında tanışacağınız kişi, her ikinizin de haritasında aynı anlama geliyorsa, hakikaten önem taşıyacağı aşikardır. Genel anlamıyla sorarsanız Venüs İkizlerde derinlikten yoksun bir enerji olduğu için, ilişkinin kökleşmesi oldukça zordur. Bilirsiniz İkizler insanları zor aşık olur. En başında flörtçü bir yaklaşım sergiler. Aklı duygularını yönettiği için kolay kolay kendini bir başkasına adayamaz. Bir ömür boyu beraberlik yaşaması için, partnerinin hem çok yönlü hem de çok zeki olması gerekir. İşte bu özelliklerinizi de göz önüne alırsak, yaşayacağınız ilişkinin sağlam olması için, partnerinizle aranızda güçlü bir enerji akışı şarttır.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemin anlamı, her ikinizin de öncelikle aranızdaki iletişimi güçlendirmeniz ve eskilerin tabiriyle yüzgöz olmamanızdır. Çünkü sinirli anlarda söylenen sözler yaralayıcı olduğu gibi, sonrasında değil problemi çözmek bir arada durmak bile mümkün olmayabilir. Bu dönemin altın sırrı, ılımlı, gerçekçi, mantıklı ve sağduyulu bir şekilde birbirinizi anlamaya çalışmak ve bu olgular çerçevesinde anlaşmaktır. Bir İkizler daima bir durumu tam anlamıyla kavramadan rahat duramaz. Neden, niçin sorularına devamlı cevap aramaya çalışır. Herhangi bir şeyi kafasının içinde oturtamadığında ne kendine ne de karşısındakine rahat yoktur. Bu inceleme, burgulama sürekli devam eder. Ta ki, cevaplar bulununcaya kadar. Eğer karşınızda sizi gerçekten anlayan biri varsa, sabretmek ve sizi rahatlatmak durumundadır. İşte bu tarihler arasında sabırsızlık fazlasıyla ön planda olduğundan, eğer ortada bir olay varsa, ılımlı bir iletişimde bulunmanız zor olabilir. Çünkü hakimiyet sizdedir ve partneriniz eğer inatçı biriyse sorunlar kaçınılmazdır. Ayrıca İkizler evlilik veya uzun süreli ilişkide kendini hiçbir zaman belli bir sınır içine hapsetmez. Bunu yapmaya çalışman kişiyle sonuna kadar mücadele edebilir. Ruhunun dinlenmesi, kendisinin büyümesi için, özgürlüğe ihtiyacı vardır. O özgürlüğün sınırlarını da kendi belirler. Bu sınırı geçen kişiyi canından çok sevse bile cezalandıracağı kuşkusuzdur. Siz beyaz dersiniz, İkizler inadına siyah diye tutturur. Ve bütün bu özellikler bu tarihler arasında iki misli artacağından, benim önerim ilişkinize değer veriyorsanız, sürdürmek istiyorsanız, el birliği içinde olmanız ve bu dönemi olumlu bir şekilde geçirmenizdir. Çünkü güçlü enerjinizle altından kalkamayacağınız hiçbir sorun yok.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında yukarıdaki Mars enerjisiyle beraber aşk hayatınızı etkileyecek bir başka enerjiniz, Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyridir. Bu enerji Mars etkisi gibi uzun seyirli olmasa da, aşk hayatınız açısından önemlidir. İkizler gibi aktif, yenilikçi düşünen, geçmişten ziyade geleceği önemseyen bir burç mensubu için, Venüs gezegeninin Yengeç burcu etkinliği eskiyi ön plana getirmesi ve anıları canlandırması açısından rahatsız edici olabilir. Çünkü İkizler insanı doğum haritasında su grubu etkinliği olmadıkça, mantıklı düşünmek ve beraberliklerini bu çerçeve içinde ele almaktan yanadır. Fakat transit geçişler bir süreliğine de olsa kişileri etkileyicidir. Önemli olan bu geçişlerin bize ne söylemeye çalıştığını anlamaktır. Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyri, değerlerinize sahip çıkmanız, ailenizi önemsemeniz ve ona göre kararlar almanız gerektiğini söyleyen bir duyarlı bir sestir. Kimileriniz için geçmişin canlanması veya geçmişte yaşanan bir ilişkinin maddi ve manevi konularda ön plana gelerek kendini hatırlatması anlamındadır. İşte bu noktada şefkat, merhamet, sevecenliğinizle karşınızdaki kişiye destek olmaya çalışabilir ve geçmişin hatırına elinizden geleni yapabilirsiniz. Bazılarınız için, eski sevgilinizle yapmayı düşündüğünüz girişimin işaretidir. Aşk bitmiştir ama para anlamında birbirinizle ortaklığınız sürmektedir. Tabi ki kısa seyirli bir etki olduğundan, benim önerim bu türden yatırımlarda bulunurken iyice düşünmenizdir. Genel olarak bu seyir altında aşkı ifade ediş şekliniz veya aşkı yaşama biçiminiz ailenizi sevdiklerinizi koruma ve onların güvenliğini, kendi geleceğinizi düşünme şeklinde gelişebileceği için, yeni başlayan bir ilişkide veya sürmekte olan beraberliğinizde maddi ve manevi yönden desteklenmek arzunuz yoğundur. Aynı şekilde siz de sevdiklerinizin üzerine titreyebilir, onlara yardımcı olabilirsiniz.

  İş ve Kariyer

  12 Temmuz -25 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni üstte yazılanlardan çok farklı ve sizler açısından, doğru kullanıldığı takdirde gayet güçlü bir enerjidir. Şimdi olabilecek yansımaları ve yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim. Öncelikle Mars İkizlerde, birçok alanda aktif olmaktan, yeni fikirler ve gerçeğe dayanan bilgilerle harekete geçmekten hoşlanma anlamına geliyor. Şimdi denemekten korkmayabilir, paylaşımcı olabilirsiniz. Meraklı oluşunuz, kafanızın içindeki hedefleri gerçekleştirmeniz adına sizi itekleyebilir. Günlük aktivitenizdeki hareketlilik öylesine yoğundur ki, aynı anda birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Bu demek oluyor ki, bu tarihlerde hırsınız oldukça yüksek. Burada önemli olan, bu hırsı odaklamanız gereken alanı bilmektir. Eğer bunu tam olarak saptamazsanız, bu enerjiyle dağılmanız kolaydır. Sabırsız davranmamanız gerekiyor. Yani yeteneklerinize göre bir hedef belirlemeli, onun üzerine cesaretle gitmeli, akılcı planlamada bulunmalı ve sabır göstermelisiniz. Bilirsiniz İkizler insanları sabırsızdır. Oysaki bu dönemde doğru bir planlama başarıya giden yolu aydınlatabilecek en önemli kriterdir. Mars gezegeninin İkizler burcundaki ilerleyişinin genel yansıması budur. Şimdi diğer etkilerini örnekleyerek daha geniş manada ele alalım.

  Öncelikle bu enerji altında çalışma hayatınızla ilgili konularda zeki ve uyanık olmak durumundasınız. Yani kendinizi kapıp koyvermemek son derece önemli. Yeteneklerinize güvenmek, değişen koşulara ve fikirlere uyum sağlamak, mücadelenizi gerçekleştirmek için azimli olmak son derece önemli. Keskin dilinizi, parlak zekanızı ortaya koyma zamanı. Eğer kendinize inanıyorsanız, ki sizler gerçekten girişimci, yenilikçi ve son derece akıllısınız. Yapmayı düşündüklerinizi, doğru insanlar, doğru zaman, doğru yer tanımlamasına uygun şekilde ayarlamaya çalışınız. Ve zamanı geldiğinde yürürlüğe koymak için azimli olunuz. Eğer bu satırları okuduğunuzda herşey için hazırsanız, incelemeleriniz sonunda kendiniz açısından doğru olduğuna inandığınız bir planınız varsa uygulayabilirsiniz. Fakat değilseniz ve içinizden en doğru zaman hangisi diye düşünüyorsanız ve zamanınız da varsa, benim önerim Ekim ayını beklemenizdir. Bunun nedeni Jüpiter gezegeninin 13 Ekim tarihinde bitecek geri hareketinin sizler açısından yeni bir dünyaya açılmanız, yenilik anlamında uygulamalarda bulunmanız konusundaki destekleyici etkisidir.

  Mars İkizler sürecinin bir başka özelliği fiziksel açıdan canlılık kazandırmasıdır. İki yıl sonra aynı noktaya gelen Mars (daha önce 2007 yılında İkizler burcundan geçiş yapmıştı) Güneşinizle kavuşum yaptığı için doğal olarak bireysel isteklerin elde edilmesi adına büyük bir kuvvet kazanmış oluyorsunuz. Bu güçlü enerji, çalışma hayatınızla ilgili konularda yeniliklerde bulunmanız adına size hız kazandırırken, bir yandan da kimliğinizi dış çevrelerde etkin bir biçimde ifade etmenizi sağlıyor. Size kalan, bu enerjinizi doğru şekilde yönlendirerek ilerlemektir. Aynı anda iki proje üzerinde çalışmak, araştırarak bulduklarınızı insanlarla paylaşmak, konuşarak ifade etmek dönemin etkileri arasında yer almakta. Zeki ve ustaca düzenlemelerde bulunulduğunda iletişim ağınızı genişletmeniz gayet mümkün. Bunun size faydası, farklı yönlerinizi, yeteneklerinizi insanlara tanıtmış olmanızdır. Bilginiz ve tecrübelerinizle dış dünyada yer alırsanız, kimsenin sizi engellemesi mümkün olmaz. Farkınızı göstermekten çekinmeyiniz. Şansıza küsmek yerine, şanslı taraflarınızı yüzeye çıkararak ifade ediniz.

  Para Konuları

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında parasal kazanım evinizde transitini sürdürecek Venüs gezegeni, maddi konularda duyarlılık içinde oluşunuzun simgesidir. İşte bu hassasiyet daha dikkatli davranmanızı, olur olmaz kararlar almamanızı, yorganıza göre bacağınızı uzatmanız anlamındadır.Bilirsiniz İkizler, haritasında para anlamında güçlü oluşumlar bulunmadığı sürece harcamaları konusunda pek dikkatli değildir. İşte bu dönemdeki duyarlılık böyle olanlarınız için gayet faydalıdır. Parasal kazanımlarınızla ilgili konularda güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Girişimlerinizde eşinizden, ailenizden destek görmeniz mümkündür.

  Bu dönemin maddi anlamda bir başka etkisi, kabuğunuzdan çıkarak aktif yönde dünyayla bütünleşmeniz, kazanç alanları hakkında araştırmalarda bulunmanız anlamına da gelebilir. Genel olarak bu tarihler arasında finansal yaşamınızda, harcamalarınıza dikkat ederseniz veya satın almak istedikleriniz için kredi kartı veya elinizdeki parayı savurmak yerine, biriktirerek belli bir zaman sonra almanız tabi ki faydalıdır. Ayrıca satın alırken pazarlık yapmanız, daha ucuzunu bulmak için araştırmanız, çok gösterişli olanlardan ziyade işinize yaramasına dikkat etmeniz bu dönemi olumlu manada değerlendirmenizi sağlayabilir. Bu tarihler arasında, yaşamsal kaynaklarınızı oluşturma ve temelinizi güçlendirme çalışmaları size maddi anlamda yarar sağlayabilir. Çünkü kendinizi gözden geçirdiğinizde aksayan noktaları bulmanız da kolaydır. Maddi yönden sıkıntılarınız olsa dahi, sezgileriniz ve öncü gücünüzle, kendinize olan güveninizle her zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca maddi konulardaki hassasiyetinizi abartmadan ama gizlemeden sevdiklerinizle paylaşırsanız onlar da size ellerinden gelen yardımı sunacaklardır.

  Pozitif Enerjili Günler : 7-8-9-12-13-17-18-21-22-25-26

  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-4-23-24-30-31

  Aşkta En Şanslı Günler :25-26

  Yeniay :17-18
  (Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :2-3-4-30-31
  (Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)