2009 Ağustos Terazi Burcu Yorumu

Konusu 'Terazi Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Teraziler aşk hayatınızla ilgili konularda geçtiğimiz aydan bu yana etkisi devam etmekte olan Mars gezegeninin İkizler burcu seyri ve Güneş gezegeninin Aslan burcundaki ilerleyişi Ağustos ayına renk katmakta. Bu iki enerji aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs gezegeninin geçmişi hatırlatıcı seyrine inat bizleri değişimin güzelliklerine doğru itekliyor gibi. Bütün bunların olabilecek yansımalarını birlikte gözden geçirelim. İlk enerjimiz Mars seyri tarih aralığı itibariyle etkisi hala devam etmekte olduğundan hatırlatıcı bir tekrardır.

  12 Temmuz - 25 Ağustos Mars gezegenlerinin İkizler burcunda ilerleyişi siz Terazilerin, ilişkileriniz açısından son derece iki önemli enerjidir. Farklı düşünen kişilerle sağlıklı bir iletişim kurabileceğiniz, kendinize özgü yollarla doğruyu bulabileceğiniz, karşınıza çıkan kişiler aracılığıyla hoşgörü geliştireceğiniz, hayatın anlamı hakkında doğru ve akıllıca tespitlerde bulunacağınız bu dönemde, kendiniz dışındaki dünyayı algılama ihtiyacınız ve bu dünyayla bağlantı kurma gücünüz oldukça yükselebilir. Bir çok alanda aynı anda yer almaktan hoşlanan ruhunuz, değişik insanlar tanımaktan da oldukça zevk duyacaktır. Denemeyi ve paylaşmayı sevdiğiniz bu dönemde, iletişim beceriniz sayesinde, ülkeniz dışında veya başka şehirlerde bulunan kişilerle kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz. Birçoğunuz için tatil anlamı taşıyan bu dönemi, her Terazinin aynı olayları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarak, ilişki tiplerine göre inceleyelim.

  İlişkisi düzgün seyirde gidenler açısından bu dönemin anlamı, uzun veya kısa seyahatlerin göstergesi olarak göze çarpıyor. Birlikte çıkacağınız yeni keşiflerde bulunabileceğiniz bu süreçte, hayatı farklı açılardan birlikte görebilmeniz, tespitlerde bulunmanız mümkündür. Bir durum üzerinde düşünmek, neden ve niçin sorularına birlikte cevaplar bulmak, dışarıdaki hayatın güzelliklerinin tadını beraberce çıkarmak bu enerjilerin size sağlayabileceği olanakların en başında gelmektedir. Akıl, gerçek ve ruh sanki bütünlük oluşturmuş ve sizin bedeninizde hayat bulmuş gibidir. Bavulunuz kapınızın arkasında hazır bir çift olarak, bütçeniz çerçevesinde değişik ve ilginç yerlere seyahatler yapabilir, eğer bu olanağınız yoksa hafta sonları kısa gezilerle stresinizi üzerinizden kolayca atabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüsün Marsla olan işbirliği, hem beraber olmanın hem de aynı amaç üzerinde ilerlemenin göstergesi olarak değerlidir. Bu güç birliği, herşeyi sanki ilk kez yapıyormuşsunuz gibi, merakla ve her açıdan ele alarak incelemenizi sağlayabilir. İnsanın tek başına zevk alamayacağı, yanında sevdiği kişinin oluşuyla lezzetinin tadına varacağı bir çok aktivite vardır. İşte Temmuz ayındaki enerjiler özellikle ilişkisi düzgün seyirde yürümekte olan çiftler açısından zevkli, hızlı ve değişik paylaşımlara açık olarak geçmeye adaydır. Ben bu dönemin sizler açısından gayet olumlu geçeceğini söyleyebilirim.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından dönemin enerjilerini değerlendirirsek, her ikinizin de tarafsız ve mantıklı olmanız gerektiğini, yeri geldiğinde birbirinizin sınırlarına sert bir şekilde dayandığınızda, sevgi ve şefkat hislerinizi devreye sokarak durumu dengeye kavuşturmanızın gayet olumlu olacağını söyleyebilirim. İlişki ne de olsa, iki kişinin sevgi ve hoşlanma hisleriyle kurulmuş güçlü bir ortaklıktır. Zamanında sizi bir araya getiren bu hoşlanma, zaman içinde yaşanan olaylar ve hayatın zorlukları nedeniyle zayıflamış olabilir. Ama bu kopması gerektiğini göstermez. Sadece biraz daha anlayışlı olmak ve birbirinizin kimliklerinize saygı duymakla yeniden alevlendirilebilir. Bu süreç özgürlük olgusunu ve sorunlardan kaçış isteğinizi gösterdiği için bir bakıma zor bir zaman dilimidir. Fakat bunun da çaresi, güçlü bir iletişimden geçer.

  Bu dönemin ilişkisi olmayanlar ve her yaş grubu için genel olarak anlamı, sosyal hayatın içinde birçok yeni insanla temas etmenizde ve ilişkiler kurmanızdaki kolaylaştırıcı etkisidir. Enerjilerin gayet akışkan ve verimli olduğu Temmuz ayında, bir Terazi olarak her zaman yenilikte bulunmaktan, hoşa gitmekten, aşk konusunda titizlenmeden bağlantı kurmaktan yanasınızdır. Şimdi sizler için biçilmiş kaftan olacak bu dönemde yabancılarla temasınız kolaylaşabilir, ilginç insanlarla tanışabilir, maceralar yaşayabilirsiniz. özellikle yakın çevreniz, başka bir şehir veya ülkede bulunan bir kişiyle yakınlaşmanız mümkündür. bu durumda yolculuklar fazlasıyla gündeme gelebilir. Fakat şunu da belirteyim ki, bu etki altında başlayan bir ilişki çok uzun soluklu olmaktan ziyade, yüzeysel ve çabucak geçmeye adaydır. O nedenle gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi de elden bırakmayınız. Kafanızın içi karışsa da, hatta karşınızdaki kişi aklınızı başınızdan alsa da, ciddi anlamda bir şeyler yaşamak için erken olduğunu biliniz. Aynı anda iki seçenekle birden ilgilenmeniz mümkündür. Bir yandan normal işlerinizi sürdürürken diğer yandan farklı konulara ilgi duyabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken kendi bilgi ve deneyiminize göre tercihinizi belirlemektir. Çünkü bu süreçte karşılaşacağınız insanlar iki yönlü davranabilir, karar verdiğiniz konu iki şık içerebilir, bir olay iki yönde ilerleyebilir. Bunların bilincinde olarak hareket etmeniz faydalıdır. Bu dönem için son söz olarak benim size tavsiyem hayatın eğlenceli, keşifçi yönünü hissetmeniz, en azından bu süreçte moralinizi yükseltecek şekilde hareket ederek, hayatı sevmeye çalışmanızdır.
  22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş, başta sosyal hayatınız olmak üzere ileriye yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmeniz konusunda aydınlık getirici güçlü bir destektir. Sıcakkanlı, özgüven dolu, güçlü ve enerjik çocukları gibi çevrenizle kolaylıkla iletişim kurabileceğiniz bu dönemde gerek arkadaşlarınızla gerekse yeni tanışacağınız kişilerle ortak aktivitelerde bulunabilirsiniz. Liderlik gücünüz, duruşunuz, güzelliğiniz veya karizmanız sizi başkalarından ayıran en önemli özelliklerinizdir. Bu süreç yaz tatiline geldiği için doğal olarak bir çoğunuz için yaşanacak yaz aşklarının göstergesidir. Teraziler zaten fiziksel olarak çekici ve oldukça beğenilen kişiler oldukları için, Güneşin Aslan burcundaki yansıması altında farklı olan yönlerinin iki kat arttığını hissedeceklerdir. Güneş yaz ortasında altın sarı ışıklarlarıyla sizi aydınlatırken kimbilir ne kadar kişinin gönül kapısından içeri gireceksiniz. Aslan burcu seyir günlerinde bireysel ego fazlasıyla ön plandadır. Bir üst paragrafta kafa karışıklığı yaratan konular Güneşin parlak ışığında netlik kazanmaya başlar. Kişi neyin ne olduğunu daha iyi algılayabilir. Kendine dönük düşünür ve seçimini ona göre yapabilir. Birlikteliğinizdeki sorunlar arkadaşça paylaşılarak çözülmeye çalışılır.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasındaki yönetici gezegeniniz Venüsün Yengeç burcu seyri şu ana kadar yazılanlarla pek ilgisi olmayan bir enerjidir. Bu enerjinin aşk hayatınızla ilgili konulardaki etkileyişi şu şekilde olabilir. Mars ve Güneş enerjisi sayesinde sosyalleşmek, yenilenmek, hayatın keyifli yanlarının tadına varmak isteyen ruhunuz ne kadar kendinden geçmeye istekli olsa da, ihtiyaçlar, sorumluluklar, eviniz, aileniz, varsa çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekmektedir. Yani kozmik enerjiler bize, hayatın sadece eğlenmekten ibaret olmadığını bir şekilde hatırlatmaktadır. İşte bu hatırlayışı es geçmek veya duymazlıktan gelmek, ağustos böcekliği yapmak demektir. Benim tavsiyem ise, tabi ki ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmeniz, uçlara kaymadan yaşamınızla ilgili sorumluluklarınızın da farkında olmanızdır. Sürece bu bakış açısıyla yanaştığımızda anlıyoruz ki, Terazilerin ilişki kurma biçimi biraz daha eğlence sınırında kalabilir. Yani aşk hızlı bir şekilde yüreğinizden içeri girse de, giren kişinin size güvence, şefkat, anlayış ve hayatınızla ilgili destek olması lazımdır. Canlanan beden ve ruh, yöneticiniz Venüsün Yengeç burcu seyri altında geçmişiyle hesaplaşmalı ve geleceğini düşünerek sorumluluklarının farkında olmalıdır.

  İş ve Kariyer

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihlerinde Yengeç burcunda ilerleyecek yönetici gezegeniniz Venüs yukarıdaki paragrafta da izah ettiğim gibi, sorumlulukların sesi gibidir. Kariyer anlamında olabilecek tesirlerini ve bu enerjinin ne gibi yansımalar taşıdığını birlikte gözden geçirelim. Venüs Yengeç zamanları iş ve toplum hayatınız, kariyer hedefleriniz konularında ya hep ya hiç duyarlılığı içinde hareket etmeniz anlamına gelebilir. Size göre ya birden bire en yükseğe çıkılmalıdır veyahut yerinden kıpırdamamak, şu anki durumu sürdürmek en iyisidir. Yani merdivenleri yavaş ve emin adımlarla çıkmak zorunda kalışınız sizi rahatsız etmekte olabilir. Bu düşünce biçimi kimi zaman ailenizle aranızda sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Onlar gerek ilişkinizde gerekse hayata karşı olan sorumluluklarınızda gerçekçi hareket etmeniz gerektiğini düşünürler. Düşünürler ama destek olmayı da sürdürürler. Bazı Teraziler için bu enerjinin anlamı, eşin çalışma mecburiyeti şeklinde özetlenebilir. Yani tek başına ilerlemek oldukça zordur. Kimilerinizde ise bu durum aileyle yapılacak ortak bir çalışmanın işareti olabilir. Bir kısmınız için bu enerjinin anlamı, iş ilişkisinin aşka dönüşmesi şeklindedir. Yani meslek hayatınızda birlikte çalıştığınız, ortak projelerde bulunduğunuz bir kişi dikkatinizden kaçmayabilir. Yeni kurulacak bir yuvanın işareti olabilir. Böylece sosyal statünüz değişir, kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

  Şimdi bu enerji altında, duyarlılık ve duygusallıktan ziyade, enerjinin kendi içindeki öncü gücünden yararlanmak çok daha faydalıdır. Tatminsizlikten uzak durarak, amaçlarınızı, doğrularınızı, yeteneklerinizi keşfetmek ve bunları belli bir alanda ifade ederek hayatınızı kazanmak. İşte öncülük bu demektir. Bu güç insanı itekler ve belli bir alana kitleyerek başarıyı getirebilir. Tabi ki bu dönemde, sezgileriniz özellikle iş hayatınızla ilgili konularda oldukça kuvvetlidir. Bu güç, dış dünyanın uyumsuzlukları baş etmenizi söylemektedir. Ancak bu mücadele kolay olmayabilir. Aşırı duyarlı davranmamak, duygusal düşünmemek, şartlarınızın zorluğu ile zorunluluklarınızın baskı altında çökmemek lazımdır. Terazi için huzuru, rahatlığı her zaman önemlidir. Yengeç burcu dönemi ise hassasiyet ve güvence titreşimleri içerdiğinden, mecburiyetler keyifsizlik yaratabilir. Ama mademki hayatımızı sürdürmek zorundayız o zaman bu baskıyı azaltmak için değişime açık olmamız lazım.

  Yani yeterli oranda mutlu olmadığımız bir iş veya konumda yıllarca çabalamanın anlamı olmayabilir. Ama şu vardır, işimiz rahattır ve bizi doyurmaktadır keyfimiz de doğal olarak yerindedir. Böyle durumda olanlara söyleyecek sözümüz yok tabii ki. Bu enerjinin bir başka yansıması eski ortaklıkları eskiye ait bazı durumları hatırlatıcı yanıdır. Bitmemiş hesaplar, incir çekirdeğini doldurmayan sorunlar veya geçmişte yaşanan bazı problemler, ailenizi veya bizzat sizi direkt olarak etkileyebilir. Kısa seyirli bir etki olduğu için ılımlı hareket edilmesi veya bunları çözülmesi için elbirliğinde bulunulması faydalıdır. Yalnız bu enerjiyi, sadece ailesine bağımlı olarak yaşamayı sürdürenlerin egolarını tatmin etmeleri için kullanmamaları gerekir. Yıllarca aile ocağında yaşamanın, hayatla yüzleşmemenin, geleceğinizi teminat altına almamanın sonuçlarını çok daha ileriki yıllarda çekmeniz mümkündür. Hayata mutlaka karışmayı bilmek lazımdır.

  Eğer siz buna hayır diyorsanız yaşam sizi türlü yollarla bunu kabul etmeye zorlayabilir. Yuvanızın anahtarını elinizde tutmak gerekiyor. Ne kadar zor olsa da, bu tarihler arasında bazı Terazilerin yaşayabileceği sorunlardan biri de budur. Cesaretsiz ve güvensiz olmak. Taşların altına elinizi sokmamak, rahatınıza geldiği gibi yaşamak. Büyük düşünmek, çabalamak, kapıları zorlamak insandaki korkuların azalmasını sağlayabilir. Bu durumda olan Terazilerin bu süreçte yeteneklerini gösterebilecekleri alanlarda kendilerini mutlaka ifade etmeye çalışmaları gayet faydalıdır. Güneş ve Mars enerjileri sizden yanadır. Kullanmak size kalmıştır. Ben ancak dönemin enerjilerine göre size tavsiyelerde bulunabilirim. Dikkate almak tabi ki sizlere kalmıştır.

  Para Konuları

  12 Temmuz - 25 Ağustos tarihlerinde etkisini geçtiğimiz aydan bu yana hissettiğimiz Mars gezegeninin İkizler burcu seyrini sizlere tekrar hatırlatmam gerekiyor. Kazanımlarınızda kısa veya uzun soluklu gezilerin, değişik insanlarla irtibatta bulunmanın, bilgi ve tecrübelerinizi ifade etmenin son derece etkili olacağının göstergesidir. Kendinize özgü yollarla, sizin için en gerekli olanı tespit edebileceğiniz bu enerji sayesinde, yabancılarla kuracağınız ilişkiler, size yeni kazanım alanları yaratabilir. Özellikle iletişim gücünüz, yabancı diliniz ve popülerliğiniz sayesinde, hem sınırlarınızı genişletebilir hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kültürel bilgi alışverişleri, yeni insanlarla yapılacak işbirlikleri, verimli kazanım alanları oluşturabilir. Kısa süreli fakat etkili olan bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu, yüzeysel hareket etmemek, derinlemesine incelemelerde bulunmak, çıkarlarınızı koruyan ve sizi ön planda tutan girişimlerde bulunmaktır. Kimileriniz için bu enerjinin anlamı geçici bir süreliğine kurulan özel ilişkinin size maddi açıdan fayda getirici oluşudur. Bazılarınız için eşinizin bir seyahati yoluyla edinilecek bir paranın göstergesidir.

  Pozitif Enerjili Günler :1-10-11-14-15-16-19-20-23-24-27-28-29

  Zayıf Enerjili Günler :2-3-4-5-6-17-18-30-31

  Aşkta En Şanslı Günler :5-6

  Yeniay :23-24
  (Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :10-11
  (Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
   
 2. 24 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ