2009 Ağustos Yay Burcu Yorumu

Konusu 'Yay Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Yaylar, geçtiğimiz aydan bu yana devam etmekte olan Mars gezegeninin İkizler burcu seyri gerek aşk hayatınız gerekse evliliğiniz konularında etkisini sürdürmekte. Tarih aralığı itibariyle geçtiğimiz ay olduğu gibi Ağustos ayında da bu enerjinin önemi devam ediyor. Diğer bir enerji, ortak paylaşımlar ve cinsellik evinde ilerleyecek Venüs gezegeninin Yengeç burcu etkinliğidir. Şimdi gelin bu enerjilerin olabilecek yansımalarını gözden geçirelim.
  12 Temmuz- 25 Ağustos tarihleri arasında Mars gezegeninin İkizler burcundaki seyirlerinin ilişkisi sağlam temellere oturmuş çiftler açısından gayet olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu enerjiler, bir elmanın yarısı misali bütünleştirici, partnerinizle bilgi alışverişinde bulunmanızı sağlayıcı, arkadaşlık olgusu içinde hareket etmenizi destekleyici, böylece dönemi gayet hoş bir şekilde geçirmenizi müjdeleyicidir. Bu süreçte dağınık olan parçalar yerine oturur, böylece ilişkinizdeki sağlamlık ve güvenlik olgusu kökleştirilir. Kimi zaman ciddi meseleler ele alınır, kimi zaman hayata esprili şekilde bakılır. Sonuçta, birbirinin kişisel özelliklerinin bilincinde olan bu çift, ortak bir noktada buluşmayı başarabilirler. İlişkisinde sorun olanlar açısından dönemin anlamı tabi ki dikkat edilmesi gereken noktalarıyla ele alınmalıdır. Hani bir söz vardır. Zıt kutuplar birbirini çeker, aynı olanlar iter diye. İşte Venüs gezegeninin İkizler burcu seyri, doğru manada kullanıldığında, birbirinize doğru yönelmenize, tam tersi durumda ise, birbirinizden uzaklaşmanıza neden olur.

  Çünkü karşıt burcunuzda oluşan tüm enerji hareketleri bir tahterevalliye benzer. Bir uçta siz varsınızdır, diğerinde partneriniz. İlişkiniz ortak sorumluluğunuzdur. Yani bu ilişkide inişler ve çıkışlar olması doğaldır. Kimi zaman siz gerginsinizdir, o mantıklı yaklaşımlarla sizi sakinleştirir. Bazen o, duygusallaşır, siz destek olursanız. Sonuçta aynı hayatı paylaşan iki kişisinizdir. Biriniz hakimiyet kurmaya kalksa bile, bunun zevkli olduğunu söylemek mümkün değildir. O zaman dengeyi kurmanın yolu, belli noktalarda sabırlı olmaktan geçer. Gücünüzü birbiriniz üzerinde deneyerek, lider benim diye haykırmak yerine, gücünüzü, hayatın zorluklarıyla savaşmak adına birleştirmeniz çok daha faydalıdır. Ayrıca, bu dönemi huzurlu ve uyumlu bir şekilde geçirmenin bir diğer sırrı, ortak zevklerinizi paylaşmaya çalışmanız, birlikte aktivitelerde bulunmanız, birbirinizin üstüne fazla düşmeden hareket etmeniz, duygusal bağlılık istememeniz ve en önemlisi sabırlı olmanızdır. Bir Yay daima özgürlüğünü önemsediği için, bu dönemin yukarıdaki noktalar dikkate alınarak hareket edilmesi halinde gayet hoş geçeceğini düşünmekteyim.

  İlişkisi olmayanlar için bu süreç tanışmalar açısından etkili olabilir. Bazılarınız bu tarihler arasında yeni bir beraberliğe başlarken, kimileriniz var olan bir arkadaşlığı, aşka dönüştürebilirsiniz. Bunun dışında, yazışmalar, yolculuklar açısından da etkili bir zamandır. Kimileriniz için bu çift kısmetlilik olabilir. Aynı anda iki kişi birden talibiniz olabilir. Biraz kararsızlık yaşamanız mümkündür. Venüs ve Mars gezegenlerinin partner evinizdeki etkinliği altında, sizden çok farklı kimlik yapısına sahip bir kişiyle karşılaşma olasılığınız fazlasıyla yüksektir. Yaşamınıza girmesi muhtemel kişi, sizi kendinizle yüzleşmeye davet edicidir. Yani daha önce beraber olduğunuz kişilerden daha farklıdır. Sizi toparlar, onun mantığı sizin sezgileriniz, onun deli halleri sizin bilgeliğiniz, onun genç ruhu sizin olgunluğunuzla öylesine örtüşür ki, bu sayede aşkın derinliklerinde heyecanlı bir zaman geçirebilirsiniz.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Ay gezegeni, yukarıdaki Mars etkisine ek olarak hemen hemen aynı zamanlarda oluşan bir başka yansımadır. Mars hareket ve aktivitenin işaretiyken, Venüs bu süreçte duyarlılığın ön plana gelmesini sağlayıcıdır. Hatta özetlersek, İlişkilerde hassasiyetin tutku boyutunda yükselişi ve cinsellik ağırlıklı paylaşımlarla süslenişi şeklinde özetleyebiliriz. Bu durumda Yay mensupları olarak üç yönlü davranış sergilemeniz mümkündür. Her Yay burcunun aynı olayları, aynı durumları hissetmesinin mümkün olmayacağı mantığından yola çıkarsak bu üç bakış açısına yer vermemiz gerekiyor. Birincisi, ilişkinizi güçlendirmek ve partneriniz üzerinde hakimiyet kurmak için cinselliğinizi ön planda tutarak onu etkilemeye çalışmanız, ikincisi yaşadığınız cinsel deneyimleri gizleme gereği duymanız, üçüncüsü aradığınız mutluluğu, güveni ve tatmini cinsellikle elde edebileceğinizi düşünmeniz. Bu üç bakış açısı kişiden kişiye, ilişkiden ilişkiye farklılıklar göstermesi gayet doğaldır. Burada asıl önemli olan kişinin derin bir ilişki yaşamaya olan ihtiyacıdır. Bu derinlikte tutkular, kıskançlıklar, sahiplenilme ve korunma isteği, cinselliğin kullanılarak doyuma ulaşılması gibi bir çok detay saklıdır.

  Paylaşımlarda esas olan, partnerinize duyduğunuz hislerdir. Bu bazen, eski bir aşkın cinsellik anlamında tekrar sizi etkisi altına alması şeklinde olabileceği gibi, partneriniz dışında başka bir kişiyle yaşanacak fantezilerin de işaretidir. Gelir geçer aşklardan ziyade, sorun çıkarmayacak beraberlikler daha çok hoşunuza gidebilir. Diğer bir yansıma ise şu şekilde gelişebilir. İlişki hayatınızla ilgili değişim ve dönüşümde bulunmak istediğiniz halde, bağımlılıklarınızın esiri olmanız ve bu yüzden saplantılı takıntılı ilişkilere meyilli oluşunuzdur.İlişkisi sağlam olan çiftler bu dönemde hem partnerlerine güven duymanın rahatlığı hem de tutkularını paylaşmanın zevki içinde güzel bir dönem geçirebilirler. Sorunlu ilişkisi olanlar ise, içgüdüsel tepkiler vermeye daha müsaittirler. Anımsama, rüyalar ve özel düşünceler eski günleri hatırlamanıza, geçmişte olan olayları detayları ile bir film izler gibi seyretmenize neden olabilir. Bu ise geriye dönme hissiyatı yaratabilir. Fakat bu daha çok cinsel paylaşımda bulunmak amacıyla da yapılmış bir hareket olabilir. Venüs seyri bittikten sonra herşey eski çıplaklığıyla ortaya çıkar. Esas olan şu var ki, bu süreçte siz Yaylar için cinsel paylaşımların tabanında yatan duygu, kendinizi rahatlatmak ve güvende hissetmektir.

  İş ve Kariyer

  4-25 Ağustos tarihleri arasında kariyer evinizde ilerlemeye başlayacak Merkür gezegeninin Başak burcu seyri son derece güçlü ve önemli bir hareket olarak Ağustos ayına damgasını vurmakta. Düzenli ve üretime dönük düşünülmesini sağlayan bu enerji, hem zihninizin gelişmesini hem de bulunduğunuz konumda en iyi seviye gelebilmenizi destekleyicidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kararlılıktır. Yani, mesleki konularda bir yön belirlemek, tercihlerinizi gözden geçirmek ve hangisi gelecek vadediyorsa veya hangisi sizin açınızdan daha tatmin edici ise, o yönde ilerlemektir. Şu anki konumunuzu bir düşünün. Eğer iyi bir durumda iseniz, yükselme imkanınız varsa o zaman egonuza yenilmeyiniz, maceralara girişmeyiniz. Eğer sıkıntılarınız varsa, rutinlik canınızdan bezdiriyorsa o zaman iyi bir planlama yaparak girişimlerde bulununuz. İş alanında sorunlar yok, fakat işinizde daha verimli olmak istiyorsanız, o zaman yeni bir şeyler yaratmanız ve ilerlemeniz için Merkürün aydınlatıcı, hızlı düşünmenizi sağlayıcı gücünden yararlanın.

  Merkür Başak burcu seyir zamanlarında, kişisel gelişiminiz açısından önemli olan her türlü bilgiyi öğrenerek, bunları iş veya toplumsal aktivitelerinizde kullanabilirsiniz. Sonuca ulaşmak için, içinde bulunduğunuz şartlara göre davranma yeteneğiniz oldukça belirgindir. Bu süreçte otorite konumunda bulunan insanlar daha fazla çalışmanız ve verimli olmanız için size baskıda bulunabilirler. Ne kadar sistemli ve disiplinli çalışırsanız o denli başarılı olmanız mümkündür. Bu enerji altında staj yapmak için, bir müddetliğine iş hayatının içinde yer alabilirsiniz. Mesleğiniz gazetecilik, editörlük, bilgi işlem, sağlık sektörü, hesap işleriyle birebir alakalı olabilir. Detaylı işlerin yoğun olduğu bu süreçte, yazı, konuşma el becerileri, organizasyon, gözlemleme gibi alanlarda da kendinizi ifade edebilirsiniz. Ben bu enerjinin, ileride kariyer yapmak isteyen kişiler için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu devrede öğreneceğiniz bilgiler, yaşayacağınız tecrübeler size çok şey kazandırabilir. Yine bu dönemde örgü, nakış, oymacılık, yenileme çalışmaları, müzik aletleri kullanmak, resim yapmak, zihinsel faaliyetler yaşantı biçimimize göre mesleki aktivitelerimiz arasında yer alabilir.

  Para Durumunuz

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni, finansal hayatınızla ilgili konularda dışarıdan elde edebileceğiniz gelirler söz gelimi eş ve aile kaynaklı, bankalarla ilgili kredi borçlarınız, özel mahrem konularınız, cinsel hayatınız gibi alanlarda etkili olması mümkündür. Huzurlu bir dönem geçirmek adına eskiyle alakalı meselelere açıklık getirmeniz gerekebilir. Eviniz, aileniz ve yuvanızı ilgilendiren mevzularda güvencenizi sağlamak için dışarıdan desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Sevdiğiniz değer verdiğiniz ve sizin için önem arzeden her olguyu sahiplenmeyi, sadakat dolu davranmayı, sorumluluk almayı daha fazla isteyecek, geçirdiğiniz tecrübeler ışığında yenilikler yapmayı düşünebilirsiniz. Bu dönemde tutumlu olmayı, gereksiz riskler almamayı, elinizdekini korumayı bilmelisiniz.
  Bu zaman aralığında, üzerinde en fazla durmanız gereken husus, borç ve alacaklarınızı iyi kontrol etmeniz, eşinizin işi dolayısıyla veya size gelir sağlayan kişilerin finansal durumuyla ilgili konularda beklenmeyen durumlar oluşabileceğini göz önüne alarak önlem almayı unutmamanızdır. Hani dünyanın bin bir türlü hali vardır derler ya bu süreçte ne olur ne olmaz diyerek düşünmelisiniz. Miras, nafaka, sigorta gelirleri gibi önemli konularda öncelikle güvenliğinize önem vermeli, kendinizi ve geleceğinizi düşünerek hareket etmeye çalışmalısınız. Cinsel konularda manevi değerlerinizi, gelenek ve göreneklerinizi önemsemeli, bilmediğiniz güvenmediğiniz kişilerle ilişki kurmamaya çalışmalısınız. Bu süreç devam ederken planlı hareket etmeyi muhakkak bilmeli, ödemeyeceğiniz borçlar altına girmemeli, günü gelen ödemelerinizi de zamanında yapmalısınız.

  Pozitif Enerjili Günler :1-5-6-10-11-19-20-23-24-27-28-29

  Zayıf Enerjili Günler :7-8-9-14-15-16-21-22

  Aşkta En Şanslı Günler :10-11

  Yeniay :1-27-28-29
  (Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :14-15-16
  (Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)