2009 Ağustos Yengeç Burcu Yorumu

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Yengeçler aşk hayatınızla ilgili bir müjdeyle yorumunuza başlamaktan dolayı mutluyum. Venüs gezegeninin 1 Ağustos tarihinde burcunuzda başlayacak seyri gayet hoş ve genel anlamıyla sizleri sıcacık bir duyarlılıkla sarıp sarmalayacak bir enerji olarak Ağustos ayına damgasını vuruyor. Şimdi bu enerjinin olabilecek yansımalarını birlikte gözden geçirelim. Hepinize şimdiden aşk dolu günler diliyorum.

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda ilerlemesini sürdürecek olan Venüs gezegeni kozmik bir armağan gibi. Her ne kadar Mars gezegeni aşk anlamında İkizler burcundaki etkisiyle kafanızı karıştırmaya devam etse de, Venüsün büyüsü bütün sıkıntıları giderici bir etki yaratabilir düşüncesindeyim. Tabi ki bu enerji tüm Yengeçler için az veya çok olumlu bir tesirdir. Bu tarihler arasında size öncelikle tavsiyem güzel ve olumlu dileklerde bulunmanız ve hayatı pozitif yanlarıyla düşünmenizdir. o zaman gelin hayata bir çiçeğe bakar gibi, bir denizi seyreder gibi, bir mavi bulutun geçişini izler gibi bakalım. Bir deneyin isterseniz, belki de bu tavsiyem sizlere iyi gelebilir. Şimdi öncelikle Venüsün burcunuzdaki bu seyri, ilişkisini sağlam temeline oturtmuş kişi ve çiftler açısından son derece olumludur. Birbirinizi sevgiyle kucaklayarak, sahiplenir, korur ve kollarsınız. Birbirinize yol gösterir, zorlukları birlikte göğüs gererek aşmaya çalışırsınız. Yuvanızın dirlik ve düzeni, aşkınızın sürekliliği için çaba sarfeder umutlarınızı her dem taze tutarsınız. Bu enerji hayatı güzel yanlarıyla görebilmenizi ve birbirinizin gözlerinden izlemenizi sağlayıcıdır. Belki de bir çift olarak bir bebek sahibi olmayı düşünmek ve ailenizi genişletmek anlamındadır.Yani her halükarda bu dönemde, sevginizi ellerinizle büyütmeniz kolaydır.
  İlişkisi sorunlu olan Yengeçler için bu enerji, şifacı bir el gibidir. Yani problemler birlik ve beraberlik duygusu içinde kolayca çözümlenebilir. Yeter ki aşkınız yüreklerinizde devam ediyor olsun. Gerisi inanın kolaydır. Bildiğiniz gibi bundan önceki Venüsün ikizler burcu seyrinde bir çoğunuzun kafası karışmıştı. İki aşk arasında kalan Yengeçler veya aşk konusunda daha önce yaşananlar nedeniyle hangi yönde karar alması gerektiğini bilemeyen okurlarımdan yoğun mailler aldım. Haklıymışsınız iremsu hanım gerçekten de kararsızım, eski ilişkime mi döneyim yoksa yeni bir aşka adım mı atayım diyen dostlarla karşılaştım. Tabi ki bu dönemde yine, gelgit tarzı duygular söz konusu olabilir. Geçtiğimiz ay Venüs ve Mars gezegenlerinin İkizler burcunda beraberce ilerlemesi, ardından 25 Ağustosa kadar Mars gezegeninin hala İkizler burcunda ilerleyecek oluşu tutkularınızın sizi esir alması ve kafanızı bulandırması anlamında olabilir. Aslında bunun nedeni, kendi değerlerinizi koruma içgüdünüz. Sizin için her zaman geçmişte yaşananların önemi büyüktür. Şimdi sizler Venüs burcunuzda ilerlerken, aşk konusunda öncelikle kendinizi ve iç aleminizi şöyle bir gözden geçirerek, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu saptamaya çalışabilirsiniz. Bu dönemde sizin için en önemli şey, aşk konusunda ne kadar güvende olduğunuzu bilmektir. Venüsün burcunuzda ilerlemesi, kalbinizin sevgiyle dolmasını, barış duygusu içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. Herşeyden önce sevilmek ve sevmenin tadının hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini yaşanan sıkıntıların bu duyguyla çözüme kavuşabileceğini biliniz. Seven ve şefkatli davranan bir insan olarak, cana yakın davranmak, alınganlık göstermemek gerekir. Bu enerji eskinin canlanmasını ve anıların gözler önüne gelmesini sağlayıcıdır. Eğer ilişkiniz çok eskiye dayanıyorsa doğal olarak güçlendirici bir yansımadır. Bu ise pürüzlerin giderilmesini sağlayabilir. Öncelikle kendinizi ardından partnerinizi ve ilişkinizi düşününüz. Sizin için beraberliğinizin önemi büyükse, bu dönemde ayrı iseniz, enerjilerin sizden yana olduğu bu tarihler arasında onunla konuşmaya çalışınız. Bir araya gelerek çözüm yolları aramaya çalışınız. Mutlaka bulacaksınızdır.
  İlişki olmayanlar açısından bu enerji her yıl olduğu gibi yeni bir şans anlamındadır. Bu tarihler arasında, uyumlu ve manevi değerlerinize sahip çıkan bir kişi olarak karşı cins üzerinde etkili olmanız gayet kolaydır. Yeni bir ilişkinin kapınızı çalması anlamı taşıyan bu enerji, çok önceden bitmiş bir beraberliğin yeniden ele alınarak düzenlenmesi ve devamı için herşeyin tekrar gözden geçirilmesi anlamı da taşımaktadır. Yeniden aşık olsanız bile yaşadığınız tecrübelerden dersleri unutmamanızı tavsiye ediyorum. İster şu anki beraberliğiniz sürüyor olsun isterseniz eskiye dönün veya yeni bir aşk kapınızı çaldığında buyur edin ama şunu kesinlikle unutmayın. Bu süreçte eksiklerinizi tamamlayın ve bir daha yanılmamak için en baştan önleminizi almaya çalışın. Ne kadar değerli ve özel bir kişi olduğunuzu siz de biliyorsunuz. Bu zamanda hiç kimse sizin kadar manevi değerlerine sahip çıkmaz. Sizin kadar hiç kimse sevdiği insanı sahiplenmez, korumaz ve kollamaz o zaman bu özelliklerinize uygun seçimlerde bulunun. Size sizin kadar önem verecek, ailenize saygı gösterecek, sorunlarınızda yanınızda olacak ve size destek verecek bir insanı hayatınıza katmaya çalışın. Venüs astrolojik olarak, evleneceğiniz veya kaderinizde olan kişiyle karşılaşacağınız zaman diliminin işareti olarak önemlidir. Bu süreçte burcunuzda geçiyor oluşu, kadersel bir tesadüfün işareti olabilir. O nedenle lütfen güzel şeyler düşününüz. Kendiniz adına herşeyin en güzelini isteyiniz. Bir bakarsınız hayatınızın kadını ve erkeğine rastlamışsınız. Doğan her gün, her sene yenilenen enerjilerimiz bize umut ışığıdır. Evren, her yıl her gün her saat bizlere yeni şanslar sunmakta. O zaman gelin bu şansı değerlendirmeye hazır olalım. Ne dersiniz?

  İş ve Kariyer

  12 Temmuz -25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek kariyer evinizin yöneticisi Mars gezegeninin seyri devam etmekte. Yani etkisi Ağustos ayında da aynen geçerli. Bu nedenle tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu enerji, geri planda yapılacak hızlılık ve aktif çalışmaların simgesidir. Her Yengeç aynı durumları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarak, olayları kişi örneklemeleri şeklinde sunmak istiyorum. Bunlardan birincisi, Eylül ayında yeni girişimde bulunmayı düşünenleri veya Eylül ayında değişim için start vermek isteyenleri kapsayabilir. Bu kişiler bu tarihler arasında geri planda çalışabilir, veri toplayabilir, yapacakları işleri düzenleyebilirler. Edindiğiniz bilgileri arşivinizde saklayabilir veya yapacağınız çalışmaları iyice sindirmek için analizlerde bulunabilirsiniz. Yalnız dikkat edeceğiniz husus, bu çalışmaların sadece ilgili kişilerce bilinmesi, henüz ortaya çıkmadan sızdırılmamasıdır.

  Diğer bir örnek, eğitim hayatında olan kişileri kapsayabilir. Yeni dönem için belli bir kurs veya bilgilenme anlamında çalışmalar gündeme gelebilir. Gelişiminiz için gerekli olan bu çalışmalar için bu tarihler arasını hem dinlenerek hem de derslerinizi çalışarak geçirebilirsiniz. Belki bu sizin için zorlayıcı olabilir. Fakat bir sonraki sene rahat edebilmeniz açısından önemlidir. Böylelikle gelişebilir, bilgi anlamında genişleyebilirsiniz. Bu enerji eğitmenler veya öğrenciler için gayet faydalıdır. Bazılarınız için bu dönem, aktivite anlamında geriye çekilerek dünyadan bir tür soyutlanmanız anlamına gelebilir. Bir hava değişimine ihtiyacınız vardır. İşiniz gereği oldukça yoğun bir sezon geçirmişsinizdir. Bir yolculuğa çıkarak moral depolamaya çalışabilirsiniz. Yani bu dönem iş anlamından ziyade bir dinlence zamanı olabilir. Böylelikle stresinizi üzerinizden atabilir, kafanızı boşaltabilirsiniz. Bazılarınız için bu dönem, işinizle ilgili geri planda bağlantılar kurmanız anlamına gelebilir. Bazı yeni planlarınız vardır. Fakat bunların gerçekleşmesi için, bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu araştırma nedeniyle bazı kişilerle veya kurumlarla bağlantıya geçebilir, geri planda işin olabilirliliğini, yararını, sonucunu tahmin çalışmalarında bulunabilirsiniz. Bu örneklemelerden de anlaşılacağı gibi bu süreç aslında arka plandaki hareketliliğin işareti olarak önemlidir. 25 Ağustos sonrası Mars gezegeni burcunuzda ilerlemeye başladığında, geri plandaki çalışmalarınızı dış dünyada sergileyebilme fırsatı bulursunuz.

  Para Durumunuz

  22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında kazanç evinizde ilerlemeye başlayacak Güneş astrolojik anlamı itibariyle yaşam gücünüzün artışı, ışığınızın yükselişi, aktivite ve canlılığınızın artışı anlamındadır. Yaratıcı olduğunuzu yeteneklerinizin ön plana gelmesini sağlayan bu enerji sayesinde, kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilir, amaçlarınız için girişimlerde bulunabilirsiniz. Tek cümle ile özetlersek bu güç sizin destekçiniz ve rehberinizdir. Bu tarihler arasında en büyük hedefiniz kendinizi ifade etmek ve daha fazla kazanabilmek için harekete geçmektir. Güneş sıcak ve özgüvenli bir şekilde hayata katılmanızı ve umutlarınızı asla kaybetmemenizi sağlayabilir. Sanatsal konular, yöneticilik, eğlence hayatıyla ilgili kazançların elde edildiği bu dönemde, sahnede olmak, dikkat çekmek için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Bu da size artı gelir olarak geri dönebilir. Öncelikle maddi açıdan belli bir stratejiniz olması son derece önemlidir. Kendinizi ortaya koyarken, birilerinin pohpohlamasını beklemek yerine, var gücünüzle mücadele edebilirseniz, ekmeğinizi taştan bile çıkarmanız mümkündür.

  Güneş, kendi özelliklerinize sahip çıkmanız ve doğuştan sahip olduklarınızı dünyada güvence ve huzur elde edebilmek adına seferber etmeniz anlamındadır. Benliğinizin ana gelişim temasında, değerleriniz konusu ön planda yer alabilir. Burada önemli olan, yönünüzü bilmek ve maddi açıdan rahat edebilmek için girişken davranmak ve yılmamaktır. Para kazanmada bencillik ve açgözlülük tabi ki iyi bir şey olmadığı gibi, kabuğunuza saklanmak, ürkmek, cesaretsiz durmak, kendinize güvenmemek de bir o kadar yanlıştır. Yapılması gereken kendinizi tanıtmak, yaratıcılığınızı ifade etmektir. Sosyal ortamlar, aktiviteler kendinizi gösterebilmenizi sağlayan yollardan bir tanesidir. Yayıncılık, politika, tanıtım, organize işler de aynı şekilde ifade kanallarınızdan bazılarıdır. Endişe duymanıza hiç gerek yoktur. Ne kadar cesur olursanız o denli başarılı olacağınızı biliniz. Zaman, ayağına fırsatların gelmesini bekleyenler açısından oldukça sıkıntılı geçebilir. Eğer kazanmak istiyorsanız, fırsatları kendiniz yaratmalısınız. İsminizi ışıklı bir panoda veya bir kartvizitin üstünde, bir tanıtım faaliyetinde görmek istiyorsanız hassasiyeti, alınganlığı bir yana koyarak cesur davranınız. İşte bu size daha çok kazandırabilir. Hak ettiğiniz şekilde yaşamak istiyorsanız, hakkınız olanı almak için savaşmalısınız. Bunun yolu ise kendinizi ifade etmekten geçer. Ekmeğinizi kazanmak için yetenekli olduğunuz alanlarda boy gösteriniz. Elinize geçenleri koruyunuz, çoğaltmak için çalışmalarınızı sürdürünüz. Ben bu yüksek enerjinin sizler açısından bereketli bir dönemin işareti olarak önemli görmekteyim.

  Pozitif Enerjili Günler : 7-8-9-12-13-17-18-21-22-25-26-

  Zayıf Enerjili Günler :2-3-4-10-11-23-24-30-31

  Aşkta En Şanslı Günler :25-26

  Yeniay :17-18
  (Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :2-3-4-30-31
  (Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
   
 2. 18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 3. Hera

  Hera Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  5.981
  Beğenildi:
  78
  Ödül Puanları:
  153
  tüm burçdaşlarıma güzel bir ay ve yıl olur inşallah :Saruboceq: