2009 Anneleri Bebişlere Neler Öğretiyorsunuz, Neler Oynuyorsunuz??

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve family tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : family
  1. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebişlerimiz 1 yaşına geldiler... neler oynuyosunuz... neler öğretiyorsunuz... mesela elini ver deyince yada ağzını göster deyince gösteriyorlar mı??? yoksa daha erken mi??? zeka geliştirici neler oynayalım hadi paylaşalımgamyoncuiremsugamyoncuiremsu

2. 21 Şubat 2010
  3. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bence erken daha ama yakındır kızımın yapması bence. bende şu kare üçgen yıldız yuvarlak şekil olan oyuncak varya deliklerden geçen dünden beri onun deliklerine sokuyor ama bırakmıyor geri çekiyor tam öğrenemedi ama evcilik oynamayı çok seviyor bide oyuncak kavgası olmasa iyi olcak..

4. 21 Şubat 2010
  5. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bencede daha cok erken...

Elini ver diyince yapiyor ama agiz-burun vs yapmiyor daha.. bizim yaptiklarimizi cok tekrarliyor, cak-psst(hemsire fotolarindaki gibi haha)-cici yapip kendini oksamasi-ona su icirdigimde yemek verdigimde oda aynisini kendi bebisine yapiyor,bebegi su ictiginde aglayan bebek aglayinca sasirip bana bakiyor haha...

o kareli-ücgenli oyuncak bizdede var icine atarken müzik caliyor oda icine atmiyor dokunduruyorki müzik calsin müzik calinca geri cekiyor

1-2-3 vs diye sarki söylüyorum hep parmaklarimi sayarak gösteriyordum ben simdi söyelrken oda aynisni parmaklarini teker teker elliyor ama tabi ücer beser atliyabiliyor bazen haha..

6. 22 Şubat 2010
  7. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimki nerdeyse 1 aya yakındır ağız ,burun,göz,kulak,saç,el ,ayak hepsini gösteriyor ,tut deyince tutuyor.hatta babanınkini veya benimkini tut deyincede ayırabiliyor.gözlüklerimizi alıp kendine veya köpeğine tavşanına falan takıyor.biz ona mama yedirirken o da bize eliyle verirmiş gibi yapıyor.oyuncaklarına mama verirmiş gibi yapıyor bazen.ağızlarına kaşığı sokmaya çalışıyor :)saati görünce parmağını sağa sola sallayıp tiktak yapıyor.ben ona herşeyi şarkıyla veya oyunla öğretiyorum.erken demeyin çünkü eğer üstüne düşerseniz zekaları hepimi şaşırtacak seviyede bence bebişlerin.ee nede olsa son modeller :)))mini mini bir kuşu öğrettik.ellerim bak boş kaldı derken ellerini açıyo ve bak diyor.şarkı bitincede alkışlıyor.hatta tv de bile bi şarkı duysa alkışlıyor tempo tutuyor ve parmaklarını şıklatmaya çalışıyor.sonra bitincede alkışlıyor.geçen gün sınıfa götürdüm eski öğrencilerimin arasına onlara alkış yaptırdı :)))(maşallah deyin)

8. 22 Şubat 2010
  9. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    süpersiniz valla. benim oğlanda akşam anneannesini öptü:) öp oğlum anneanneyi diyorum ağzını annemin yanağına yapıştırıyor bekliyor öyle :)) birde şarkı söylediğimizde oynamaya çalışıyo hoppala hoppala yaparak. tabi sonra kendini alkışlıyor. bizim oğlan oniki dev adam şarkısına doğduğundan beri bayılır onu söylediğimizde deliriyo resmen gülücüklere boğuluyo :)) kovalamaca oynamayı çok seviyo peşinden yakaladım yakaladım diye gidiersek koşarak kaçıyo ( tabi yürütecinde) dün akşam üç adım attı . bi baktı onu tutan kimse yok 15 dk ağladı çok sinirlendi bize. çok alem ya

10. 22 Şubat 2010
  11. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    maşallah canım yaa bencede artık öğrenmeliler o yüzden merak edip sordum... açıkcası henüz pek öğretmedim erken mi diye ama erken değilmişbilmiyorumkismile

12. 22 Şubat 2010
  13. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yok yok hiç erken değil geç bile kaldık.çünkü bunlar adı üstünde zamane her türlü veriye açıklar ve en kolay öğrendikleri döneme girdiler artık.şimdi ne verebilirsek.bide unutmadan karakterin yüzde 90 ı 3 yaşına kadar oturur.onun için herşeyin doğrusunu yalan yanlış anlatmadan güzelce öğretrmek lazım.

14. 22 Şubat 2010
  15. taha0203

taha0203 EVLİ-MUTLU-ÇOCUKLU:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kide ağız burunu gösteriyor hatta benim burnuma yapışıp biiiiiippp diyor.sonra köpek görünce hav hav yapıyor.saklambaç oynuyoruz kovalamaca oynuyoruz bayılıyor bunlara..müziği çok seviyor özellikle ismail yk nın facebook şarkısına çıldırıyor .oynuyor.alkış yapıyor.öpüyor.benim terliklerimi giyiyor.kutusuna üçgeni falan atıyo ama benim önüne çıkarmak gerekiyor yoksa kutuyu çevirip kendi atamıyor. ayrıca eline ne geçirirse ATTIM diyip atıyor .benden su istiyor.televizyonun kumandasını getirip AÇ diyor.falan filan işte.her geçen gün yaptıklarıyla beni daha da çok şaşırtıyor.eçen gün emziğini koltuğun arasına attmış uyku saati geldi ben emziğini arıyorum bi baktım ki koltuğa çıkmaya çalışıyo ıhh ıhhh bişeyler diyor anladım ki emziği gösteriyooo.

16. 22 Şubat 2010
  17. nur51

nur51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım kız tokat at dıyınce acayıp tokatlıyor ondan sonra öpuyor bızı sacını gosterebılıyor muzıklı aletlerden hoslanıyor bende zeka kupu aldım ama daha sokamıyor sekıllerı delıklerden bolkon nerde yapıyorum balkona bakıyor ısaret edıyor yanı herseyı anlıyor bıcırıgım

18. 24 Şubat 2010
  19. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    meriç kulaklarını burnunu ayaklarını ellerini çoraplarını cicilerini (kıyafetlerini :)) )sandalyesini, televizyonu kumandayı telefonu arabasını topunu vss, annanesin dedesini amcasını daysını tanıdığı herkesi...... nerde diyince gösteriyor, al deyin alıyor, sakla deyince ya battaniyesiyle kendini saklıyor ya da oyuncağını, ver diyince veriyo bazende verir gibi yapıp kandırıyo bizi suratımıza bakıp sırıtıyo :)))))