2009 Aralık Anneleri Buraya

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xoxzgezxuxmra tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : xoxzgezxuxmra
  1. xoxzgezxuxmra

xoxzgezxuxmra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle herşeyin sahibi olan rabbimden,isteyen dileyen herkesin anne olmasını diliyorum.Hamile kalan arkadaşlarımıza sağlıklı gebelikler,hayırlı sağlıklı evlatlar mutlu huzurlu yuvalar diliyorum.18-19-20 nisan da test yaptırcak arkadaşlarımla başka bir topikte hep beraber gün sayıyoruz.eğer dileğimiz kabul olursa hepimiz aralık annesi olacağız inşallah.nisan ayında hamile kaldığını öğrenen tüm arkadaşlarımıda buraya davet ediyorum...öncelikle ben listemizi buraya ekliyorum.Rabbim sen hepimizin yüzünü güldür....

kızlar buda bizim umut listemiz......Bismillahirrahmanirrahim :nazar:

*Anne Adayı*----------------------*Transfer Günü*-----------------------Test Günü----------------------Embriyo Sayısı ve Durumu------------------------------------Merkez adı-----------------------------------Sonuç

<özgezümra>--------------------------4 nisan--------------------------------19 nisan--------------------3 ad.dondurulmuş blast embriyo-----------------------umut tüp bebek merkezi-------------------------------------
    <nigarmalatya>-----------------------7 nisan---------------------------------19 nisan--------------------4 ad.dondurulmuş embriyo------------------------------metropolitan-------------------------------------------------------
    <nilos1981>----------------------------9 nisan---------------------------------19 nisan--------------------3 ad.embriyo-------------------------------------------------ferti-jin tüp bebek merkezi------------------------------------
    <agustose>----------------------------6 nisan----------------------------------18 nisan----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    <nil>--------------------------------------7nisan-----------------------------------18 nisan-------------------3 ad.embriyo---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    <angel_78>----------------------------8nisan-----------------------------------20 nisan-------------------3 ad.embriyo--------------------------------------------------istanbul tüp bebek merkezi----------------------------------
    <inci>------------------------------------8nisan-----------------------------------18 nisan-------------------3 ad.blast embriyo-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    <sdsmt>--------------------------------7nisan-----------------------------------17nisan--------------------2 ad.embriyo---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    <kaymaklım>----------------------------------------------------------------------17nisan--------------------2 ad.embriyo---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    <hazeran>-----------------------------6nisan------------------------------------18nisan-----------------------------------------------------------------------------------------Medicana Internatıinal
    <elsinore>-----------------------------7 nisan------------------------------------18 nisan------------------3 ad.10 hücreli embriyo------------------------------------Acıbadem/kadıköy

Son düzenleme: 16 Nisan 2009
  2. 16 Nisan 2009
  3. nilos1981

nilos1981 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım ellerine sağlık
    inşallah hayırlı uğurlu gelir de hepimiz aralıkta bebeklerimizi kucaklarımız :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

4. 16 Nisan 2009
  5. xoxzgezxuxmra

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

saol niloscum inşallah uğurlu gelir hepimize cnm.bol bebişli bir aralık ayı bol hamişli bir nisan ayı geçiririz inşallah.....

6. 16 Nisan 2009
  7. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Özgecim hamişliği hayırlı uğurlu olsun, allah sağlıcakla kucağına aldırsın.ızninle sana bazı sorularım olacak.Seninde aynı aşamalardan geçiyoruz zira.Bende senin gibi umutta tedavi oluyorum ve pco luyum.Tedavim geçen c.tesi başladı bugün ilk kontrolüm vardı.Dr. 20 den fazla yumurta toplanma ihtimalinin fazla olduğunu söyledi.O yüzden tedavimin erteleneceğini ohss olma ihtimalimin olduğunu söyledi..Şimdi dondurulmuş transferin kaç adet dönemi sonra yapıldı?Bunun için ayrı ücret veriyor musun?Birde sen kaç yaşındasın bana Dr. 29 Yaşında olduğum için 3. gün transferi de olsa 5. gün transferi de olsa 2 embriyo transfer etmeyi düşündüğünü söyledi. Cevapların ve yardımların için Şimdiden teşekkür ederim.:-)Sevgilerimle.

8. 16 Nisan 2009
  9. xoxzgezxuxmra

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm öncelikle hayırlı olsun tedavi dilerim istediğin sonucu alırsın.ben 25 yaşındayım.pco var bendede.ilk denemem.umutta tedavi oldum.ocak 24 de ilk kontrole gittim bende.reglin 3günüydü.puregon 75 le+femara+folbiol+orgalutran iğne belki hatırlayamadığım bir kaç ilaç iğne dah böle başladım.ara ara gittim kontrollere herşeyin yolunda olduğunu,bi problem olmadığını sölediler.doktorum enver bey bu arada.sonra en son toplama gününden önce kontrolümde kan testi yapıldı.değerler iyiydi.yani böle detaylı anlatıyorum bir problem olmadığını her aşamada sölemek istedim.ve opu yapıldı.yumurtalarım toplandı.en son kontrolde 30 adet yumoş var dendi.toplama sırasında 34 adet yumoş toplandı.ve bana ilaçlarım anlatılırken bende 3 gün sonra transfer olacağımın heyecanıyla beklerken transfer olmıcak dendi.şok şok şok...noldu ki dedim herşey yolundaydı.olmaz dedi ohss riski var dedi.bende ağladım üzüldüm ama yapacak bişey yok kalktım eve geldim.hiç ağrım sızım yok.2 gün normal herşey ilaçlarımıda kullanıyorum bir taraftan da doktoruma kızıyorum iyiyim neden olmadı filan die.sonra 3,gün bir şişkinlik bir sancı anlatamam.2-3 gün 1 bardak suyla yaşadım.ne ağzıma atsam mideme gitse karnım kocaman şişiyordu sanki hava basıyolar gibi vucuduma şişiyordum.kabızlık..neler çektim.sonra doktora hak verdim tabi o durumda zaten transfer edilmiş olsa bile negatif sonuçlanırdı heralde.2 ay bekliceksin dedi doktor.15 gün sonra adet oldum.doğum kontrol hapı kullandım 21 gün sonra baskılandı yumurtalarım tekrar adet oldum 14 martta ilk kontrolüme gittim.tekrar iğne filan kullnmadım.amaç hormonları yumurtalıkları baskılamak.ostorojen bantı kullanıyorum.kan sulandırıcı ve folik asitve progesteron fitil..transferden önce progesteran iğne vuruldum.sonra fitile geçtim.3adet blast döneminde embyo transfer edil.34 yumurta toplanmıştı.21 tanesi işleme alındı.14 tanesi döllendi.6 tanesi 5.ve 6.gün blastı oldu.3+2+1olarak donduruldu.3 adet transfer edildi 4 nisanda.erken yaptırdığım kan ve idrar tahlilimde 6.günümde transferden sonra gebelik çıktı.adet günüm geçti.şuan gerçek test günümü bekliyorum.ilk anlaştığımız paradan başka para vermedik.yumoşlar 2 sene ücretsiz dondurulup saklanabiliyor.sadece ilk tedavi başladığında yapılan kan tahlillerinin parasını ekstra verdik.oda zaten mecbur değil isterseniz başka bir merkezdede yaptırabilirsiniz dediler.bide yumoş geliştirici ilaçlar hariç tüm ilaçları kendimiz aldık eczaneden.başka varsa sorun cevaplarım cnm uzun oldu biraz.

10. 16 Nisan 2009
  11. TOPRAK28

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkür ederim özgecim.Süper anlatmışsın.Bende bugün 50 adet yumurta gördü levent bey.Ben daha önce OHSS olduğum için doğrusu üzülmedim.ınşallah hayırlısı olur.Birde senin yaşın benden de genç sana 3 adet embriyo transfer etmişler siz mi talep ettiniz 3 tane olsun diye?

Son düzenleme: 16 Nisan 2009
  12. 16 Nisan 2009
  13. xoxzgezxuxmra

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

hayır cnm orda bir karışıklık oldu zaten.yani bana aktarırken embriyolog yanlış aktarmış.toplama işleminden sonra ara ara arıyorlar bizi neyse 5.güne kadar devam ettiricez dediler çok yumurta olması sebebiyle bizde tamam dedik.5.gün aradılar 4 adet yumurta bu evreye geldi dediler.6.gün aradılar 2 tanesinide 6.gün olarak donduruyoruz dediler.ama dondururken tüplere 3 adet 5.gün +1 adet 5.gün 1 adet 6.gün+1adet 6.gün olarak konmuş tabi biz bunu bilmiyoruz.3+2+1 olarak dondurulmuş.bizde 2+2+2 olarak biliyoruz.transfer masasına çıktım.embriyolog başımda bilgi veriyor.3 adet blast embryo çok iyi durumda çözüldü.3adet transfer edicez dedi.ben şok şok.hep 2 diye hazırladık kendimizi.seçme seçeneğimiz olmadı yani.şimdi 3 blast bekliyoruz rabbim izin verirse 3nünde tutmuş olması gerekiyor.transferden sonra 6.gün idrarda bile çıktığına göre.ama sende şanslısın blast embryo transferi çok büyük şans inşallah seninde böle olur.rabbimden hayırlısını diliyorum senin için

14. 16 Nisan 2009
  15. TOPRAK28

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ınşallah özgecim.Bende her gittiğimde 5. gün transferi istediğimi söylüyorum.5.gün transferi olursa kendimi daha iyi hissedeceğimi düşünüyorum .Ama şunu da biliyorum Allah ol demedikten sonra 100.gün transferide olsa değişen bir şey olmuyor..Biz sadece elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.Nasibimizi kısmetimizi ve bebeğimizi sabırla ve dua ile bekliyoruz...

16. 16 Nisan 2009
  17. xoxzgezxuxmra

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

hiç şüphesiz Rabbim ol demedikten sonra herşey nafile.Ama işte umut dünyası.ne kadar herşey yolunda giderse o kadar rahat hissediyoruz kendimizi pozitif oluyoruz.nasip kısmet tabikide herşey aracı tedavimizde öle.ama inanıyorumki hepimiz bu sınavı Allahın izniyle geçeceğiz...

18. 16 Nisan 2009
  19. TOPRAK28

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ınşallah Özgecim.Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...