2009 aralık Bebekleri'nin 1. Doğumgünü Hazırlıkları

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve asin25 tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : asin25
  1. asin25

asin25 nisamla.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    geçen yıl bu zamanlar heyecanla doğmalarını bekliyorduk hazırlıklar yapıyorduk ve kocaa 1 yıl geçti onlar dünyaya geleli artık bebeklikten çocukluğa geçiyorlar.
    1 yaş dönümü için yapmayı düşündüğümüz yapabileceğimiz hazırlık tarif vs burda paylaşalım

2. 26 Ekim 2010
  3. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı anda aynı konuyu açmışız canım

4. 26 Ekim 2010
  5. b_i_o

b_i_o minicik1can bensanahayran Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    portakal ağacı'nda görüp yapmıştım foto ve tarif alıntıdır
    hem şık hem basit tabii aralık ayında ve domatesin fiyatı bu haldeyken ne kadar mantıklı tartışılır sempatiksalakcinni

•3 çorba kaşığı yoğurt (varsa süzme)
    •3 adet patates
    •1 adet havuç
    •2 adet salatalık
    •3 çorba kaşığı mayonez
    •4 diş sarımsak
    •tuz
    •15-20 domates
    hazırlanması:

1. süzme yoğurdunuz yoksa bir gece önceden içerisine kağıt havlu serilmiş bir tel süzgece 3 çorba kaşığı yoğurdu koyun. süzgeci boş bir yoğurt kabına veya kaseye oturtun ve bu halde buzdolabında bekletin.

2. havucu ve patatesi haşlayın. minik küpler şeklinde doğrayın.

3. salatalığın kabuklarını soyun. bunları da küp küp doğrayın.

4. yoğurdun içine dövülmüş sarımsak, mayonez, doğranmış salatalık, havuç, patates ve tuz ekleyip karıştırın.

5. domateslerin tepelerini hafifçe kesin ve içlerini oyun. içlerine salatayı doldurun. madanozlarla süsleyerek servis yapın.

6. 26 Ekim 2010
  7. b_i_o

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    hay allah keşke zamanında pişirdiklerimin fotosunu çekseymişim fisfisfis
    bir de yaptıklarımı ölçüyle yapsaymışım...

8. 26 Ekim 2010
  9. b_i_o

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    babytvnin sitesinden umut'un kafasını yerleştirip doğumgünü klipleri hazırlamayı ve onları gün boyu tvde döndürmeyi planlıyorum

10. 26 Ekim 2010
  11. asin25

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    internetten benzer resimler bulabilirsin bn öylke yapıcam mesela -tatlicadiarzu-

12. 26 Ekim 2010
  13. serinus

serinus melike&kainat güzeli kızı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    domates pahalıysa portakal ucuz portakalın içini oyup doldurabilirsin tabi dışı yenmez ama kase olarak değişik olur

14. 26 Ekim 2010
  15. asin25

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Köstebek Pastacıklar

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG][/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG][/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG][/FONT]​
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Malzemeler:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Keki için:[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2 tane yumurta,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 su bardağı şeker,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 çay bardağı süt (en küçük boy),[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 çay bardağı sıvı yağ (en küçük boy),[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1,5-2 su bardağı un[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1-2 çorba kaşığı kakao,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 paket kabartma tozu,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 paket vanilin,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kreması içi:[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2 su bardağı süt,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2 çorba kaşığı un,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4 çorba kaşığı şeker[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 çorba kaşığı pirinç unu,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 çorba kaşığı nişasta ,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 paket vanilya,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 paket krem şanti + 1 su bardağı süt,[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 avuç kadar fındık :)[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hazırlanışı:[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG]Keki için malzemeleri çırpın ve ilk resimdeki cam tepsiye yağlı kağıt koyup kek harcını üzerine yayın. 175 derecelik fırında keki pişirip ılımaya bırakın.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG]Su bardağı yardımı ile yuvarlaklar çıkartın.( benim tam 12 tane çıktı)[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Diğer taraftan süte; unu, pirinç ununu, nisaştayı, şekeri koyup muhallebi kıvamı gibi krema hazırlayın. En son vanilini ekleyip ocağı kapatın ve mikserle 10 dakika kadar çırpın.[/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Krem şantiyi pakette ki süt miktarı ile çırpın. Ilıyan kremaya keram şantiyi karıştırıp ikisi iyice özleşip pürüssüz olana kadar çırpın.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG]Yuvarlak keklerin üzerine kaşıkla yada sıkma torbası yardımı ile kremayı sürün.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG]Yuvarlaklardan arta kalan keki robatton çekin. Arzu ederseniz kremanın içine 3-4 adet fındık batırın ve robatton çektiğiniz kek kırıntılarını üzerlerine dökün. Bu işlemi yaparken elinizle hafif hafif bastırarak kırıntıların kremaya yapışmasını ve o bombeli görüntüyü sağlayın. [/FONT]
    • [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mini köstebek pastalarınızı en az 3-4 saat buzdolabında beklettikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz :)[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Not: Dediğim gibi bu ölcülerden 12 tane çıkıyor. Birde krema yapmak yerine tamamını krem şantiyle de yapabilirsiniz. Benim hazırda tarifteki gibi kremam vardı onu değerlendirdim ve bu şekliyle daha hafif ve güzel oldu ..Tercih sizin :) [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Normal fırın tepsisi için malzeme listesi veriyorum...[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 4 tane yumurta,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 1,5 su bardağı şeker,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 2 çay bardağı süt (en küçük boy bardak),[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 1 çay bardağı sıvı yağ,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 3-4 çorba kaşığı kakao,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 1 paket kabartma tozu,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- 1 paket vaninilin,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]- Aldığı kadar un yaklaşık 3 su bardağı (koyu tahin kıvamında olacak)[/FONT]

Denenmiş resimli yemek, pasta, kek, kurabiye ve tatlı tarifleri - Blogcu adresinden alıntıdır

16. 26 Ekim 2010
  17. b_i_o

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    ben de arıyorum da rastlayamadım henüz kaydirigubbakcemile3 bi ben yapıyorum onları laelaelaelaelae

forma ve 1 şeklinde pasta yapmayı biliyorum da onları nasıl anlatırım onu bilemedim :bbo:

18. 26 Ekim 2010
  19. asin25

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148

Renkli Patates Salatası

patates
    mor lahana
    maydanz
    havuc
    tuz
    limon
    Hazırlık
    papatesleri haşlayın lahana ve havucu rendeleyin
    Tarifin Hazırlanışı
    Haşlanıp ezilen patateslere,biraz tuz ve limon suyu eklenir.Havuç,maydonoz ,mor lahana rendesi,herbiri ayrı ayrı ezilmiş patates ile karıştırılır.Bu çeşitler çoğaltılabilir.Folyo yayılan çukur kaba,istediğiniz renkteki karışımdan başlayıp,sırayla bütün karışımları kap dolana kadar üstüste yayın.Buzdolabında soğuyana kadar bekletin.Kabı servis tabağına ters çevirip üzerini dilediğiniz gibi süsleyin.Afiyet olsun...