2009 bebeklerinin kitaplarla arası nasıl??

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve ohcanimadeysin tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ohcanimadeysin
  1. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar.
    benim sorum bebeklerinizin kitaplara ilgisi varmı..varsa ne derecede
    yırtıyormu,yırtmasa bile buruşturup zarar veriyormu.
    yoksa çok severek bakıyormu kitaplarına..
    ben kitap kurdu olmasını çok istiyorum..babası amcası çok okurlar..bende okurum ama onlar kadar değilim..ve ikiside gerçekten başarılılar..
    kitap alışkanlığı çocukluktan gelir bence,belli bir zamandan sonra alıştırması çok zor olur..kitapları çok sevsin istiyorum ilgi alanına girsin..
    şimdilik aramız iyi gibi gözünüyor..resimlerine bakıyor hayvanların seslerini söylüyor..kız görünce anne erkek görünce baba diyor..
    7 tane kitabımız var şuan..
    sizin elinizde ne tür kitaplarınız var..benim bir tane sesli masal kitabı,3 tane kavramlar,mevsimler,2 tane normal masal kitabı var..bunalrın 3 tanesi kalın yırtılmazlardan.ama artık normal kitaplardan alacağım bundan sonrakileri..
    şöyle odasında kitaplığı olsun bir sürü kitaplar rengarenkboshayallersmile

2. 5 Ağustos 2010
  3. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    yerım ben onu ya ısırırım ısırırım ,

konuyla ılgılı hıc bır bılgım yok ama yerım ben onu yer opuyorumnanaktan

4. 5 Ağustos 2010
  5. ohcanimadeysin

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    afiyet olsun ablası :)

6. 6 Ağustos 2010
  7. annesininkuzusu

annesininkuzusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde çeşit çeşit var, kitap dergi ne varsa ilgi alanına giriyor,
    birinin okumasını istiyor sürekli : )
    ben kitap kurduyumdur, babası da bana benzesin istiyor : )
    çok şımardığı zaman yırttığı da oluyor tabi ama, genelde resimlere bakıp hayvanların seslerini çıkarmaya, anne, hila (teyzesine benzeyen genç kız görürse), baba, dede falan anlatmaya çalışıyor : )

8. 7 Ağustos 2010
  9. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızımın favori oyuncağı kitapları çok seviyor kitaplarını hiç bıkmadan resimlerine bakıp bizim bu ne, ya da bu nerde, diye sormamızı bekliyor yeni aldığımız kitaptaki nesnelerin hepsini ezberledi bile tek tek soruyorum karışık soruyorum her seferinde doğrusunu gösteriyor hayvansa sesini taklit ediyor yolda kedi köpek görürse de hemen arkasından gidip miyav yada havhav diye sesleniyor..

10. 8 Ağustos 2010
  11. zakkum6644

zakkum6644 Ela Seni ÇOK Seviyorum... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

kızıma resimli ve bol doğa ve hayvan resimleri olan kitaplardan aldık, veya değişik aktiviteleri simgeleyen objelerin olduğu kitaplardan. mesela banyo ile ilgili olanlar falan.

her neyse, ben kitaptaki kadın ve erkek objelerinin "anne ve baba " ile nitelendirilmesi konusunda tereddütlüyüm. anne ve baba 1 tane olmalı bence. baktığımızda ya bebek ya da kadın adam diye tanıtıyorum. hatta bi kitapta köpeğe benzeyen bir hayvan vardı. ama gerçekte kediymiş, uzunn zaman köpek havhav diye tanıttım ondan bile pişmanım çünkü çizgifilmi de varmış ve onu izliyo zaman zaman. bence dikkat etmeliyiz bu konuda.vereliniortak

12. 9 Ağustos 2010
  13. emda

emda sevgi pıtırcığım ADA Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim cimcime kitaplara bayılıyor kitapları şuanda geneli kalın sayfalı ve rengarenk dikkatini çekicek türden ve kitaplarındaki herşeyi hemen hemen tanıyor artık hayvanları geometrik şekilleri meyveleri kıyafetleri...
    mesela kızım top nerde diyorum gösteriyor aferim benim kızıma diyip alkış yapıyoruz bayılıyor
    ayrıca masal kitaplarını okutmaya bayılıyor ama okurken yazılar üzerinden okutmuyor resimlerine bakıp hikayeyi ona kendi cümlelerimle anlatıyorum buna bayılıyor ve kitap bittincede bittttiiii diyorum çok seviniyor gülücükler sacıyor hemen başka bir kitap getirip oku diyor
    tabikii bunların yanı sıra nadirde olsa sayfa yırtmaları da var ama sonuçta da çok küçükler oda normal diyorum
    bu kitap aşkı işallah hep böyle devam eder durmadan değişik değişik kitaplar alıyorum

14. 10 Ağustos 2010
  15. ohcanimadeysin

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    kızı erkeği ben tanıtmıyorum ki ona anne baba diye..kendisi bağdaştırmış kafasında demekki.uzun saçlı bayan görünce anne diyor resimlerde..erkek görüncede baba..ben değiştiriyorum o prenses buda prens diye ama o öyle şekillendirmiş..benim yönlendirmem değil yani.

16. 12 Ağustos 2010
  17. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben küçüklüğümde hatırlıyorum annem öğlenleri ablam ve beni yatırır kendiside ortamıza yatar eline bir hikaye alır okurdu ben bayılırdım dinlerdim ama ablam kaçmanın yollarını arardı ben hala kitap aşığı bir insanım her gün mutlaka okurum ve okumadan uykuya dalamam ama ablam gazetenin bile sadece başlıklarına bakar o kadar yani bu konuda birazda çocuğun içinde varsa olur ama içinde yoksa maalesef ne kadar zorlasanda onu sevdiremezsin ama küçüklükten başlanması gerektiğine kesinlikle inanıyorum iyiki annem okumuş o güzel kitapları bana şimdi bende oğluma aynısını yapmayı istiyorum bakalım demircikte annesi gibi sevecekmi kitapları zaman gösterecek......

18. 16 Ağustos 2010
  19. edam2009

edam2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de kızıma 2 hafta kadar önce yırtılmaz resimli vakvak ördek kitabını aldım2 yaş üstüymüş ama bizim bıdıkların anlayabileceği anlatımda yazılmış bende kendimce bişeyler ekleyip ilgisini artırarak okuyorum öğlen uykusundan önce beraber yatağa uzanıyoruz nasıl merakla dinliyor bitincede arkasında diğer hayvanların resimleri var seri olduğundan dıgıdık nerde cikcik nerde diye soruyorum gösteriyor alıştı ve seviyor. sevmesinin bir sebebide benim kızda günde 3 kez falan yıkanır suyu çok sever bende vakvak ördek en çok neyi seviyormuş biliyormusun kızım diyorum her okuduğumda benim kız hemen ellerini vücuduna sürüp bıcı bıcı hareketi yapıyor bayılıyor ya bundan sonraki kitabımız dıgıdık at olur herhalde çünkü dıgıdık yapmayı da seviyor.