2009 Ekim Anneleri ne zaman ek gıdalara başlıyoruz?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve Guley tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Guley
  1. Guley

Guley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar benım kızım 2 gün sonra 4.ayını bıtırıyor 5 giriyor.Ek gıdalara ıkı hafta sonra falan baslayacam..Ne ile baslayacksını nasıl yapacaksınız?
    Bu topik altında paylaşalım:KK70:

hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt

2. 16 Şubat 2010
  3. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben bıraz erken basladım ekgıdaya ılk elma ve havuc suyu sıkıp verdım ıctı.. 2 gun sonra yoğurt mayaladım ıcıne azda pekmez koydum onuda yedı 2 gun daha bekledım ve sebze pıresı yaptım patates havuc brokolı bruksel lahanası pırınc ve az elma rendesı tat versın dıye ıyıce hasladım ve ezdım... uzerınede zeytınyagı gezdırdım yedırmeden once kı rahat wc ye cıksın dıye onuda yedı bole ıste benım ogunum bunlar ıkı gun arayla verdım kı hazımsızlık fılan yaparmı dıye bakıyorum sımdıde gece kasık maması verıyorum ondada sorun cıkmadı bole yanı

4. 16 Şubat 2010
  5. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hicbir fikrim yok doktor 4. ay kontrolunda kilosuna gore ek gidaya gecip gecmemem gerektigini soyleyecek ben kavanoz mamalardan almistim onlarla baslarim diye dusunuyorum tatli patates falan meyve pureleri

6. 16 Şubat 2010
  7. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bence evde yap nasıl yapıldıgını bılmedıgın bıseyı bebısıne verme bence

8. 16 Şubat 2010
  9. Guley

Guley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    walla canım bende dedim elma suyu ıle baslayayım..Ebesi öglen ver demişti..hani alerjisi olursa en azından erken farkına varmamız icin..

yorumlarınız için teşekkür ederim

10. 16 Şubat 2010
  11. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde cuma kontrolümüz var. dr geçen ay başlıycaz demişti. başlayalım yaa bıktı çocuk mamadan...yemiyor inşallah ek gıdaları severek yer...:1closedeyes:

12. 16 Şubat 2010
  13. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum şimdiye kadar sadece anne sütü aldı. O yüzden dr. 5. ay bitmeden hiçbişiy tattırma dedi.
    5. ay ilk 15 gün 1-2 kaşık meyve sebze suları tadacak, sonraki 15 gün de yoğurt ve çorbalardan yine 1-2 kaşık tadacakmış. Sadece alışması için. 6. ay bitince öğün olarak vercem dedi.
    Çorbalardan sebze, yoğurt ve tarhana çorbası verilebilirmiş, tuz,şeker,domates konulmayacak. Yoğurdu kendiniz yapamazsanız babymiks var bebek yoğurdu ondan verebilirsiniz dedi.
    Bi de bir günde sadece 1 yeni gıda deneyin alerji yapıp yapmadığını anlamak için dedi.
    Umarım yardımcı olur size de... opuyorumnanaktan

14. 16 Şubat 2010
  15. orko_21

orko_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benım dr da 5 aydabaslıcaz demıstı ama ben dayanamadım vermeye basladım bişeyler.zaten mamayla beslenıyo .öglenlerı kavanoz meyve püresi verıyorum,ogleden sonra kasık maması pırıncli sütlü olanlardan.gecelere uyumadan oncede mamasının içerisine bebe bıskuvisi atıyorum 2-3 tane,suyunuda ıcıpp mışıl mışıl uyuyoo.gün içerisindede suyu unutmuyorum hiç

16. 17 Şubat 2010
  17. beryal

beryal rabbimMELEKLERİMİ yolladı Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    Ben ara ÖĞÜnlerde ek besıne baŞladım. ÖĞleye doĞru elma Şeftalı karıŞımlı kavanoz meyve verıyorum.
    AkŞam Üzerıne doĞru da 1 paket baby mıx yedırıyorum .
    Gece de yatmadan Önce kaŞık maması verıyorum.
    Aralarda mutlaka bol bol kaynatılıp soĞutulmuŞ su ıÇırıyorum.
    Meyvelerden yalatıyorum.Çorba az az tattırdım ama 6 aydan sonra Çorbaya geÇıcem.

18. 17 Şubat 2010
  19. sxuxpriz_mucize

sxuxpriz_mucize annesinin bal böcüsü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ülker hero baby organik sütlü pirinç maması veriyorum gece yatmadan önce öğleden sonraları elma havuç kavanoz mamalarından veriyorum şimdilk.yoğurda önümüzdeki ay başlıycam dr. dah iyi öle yap dedi.su çok sık vermiyorum ama rezene veya iyi geceler çaylarından veriyorum genelde..