2009 Ekim Anneleri'nden 2010 Ekim Anneleri'ne Tavsiyeler

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve nurefsann tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nurefsann
  1. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Daha dun gibiydi, hamile oldugumuzu ogrenisimiz,cinsiyet tahminleri,hamilelik sureci,dogum heyecani vs.. Simdi ise cok sukur yavrularimiza kavustuk buyutme telasindayiz ..
    Gelin 2010 annelerine tavsiyelerde bulunalim ..hamileyken keske soyle yapmasaydim veya iyiki sunlari yapmisim dediginiz birseyler var mi?

2. 27 Ocak 2010
  3. eliff1980

eliff1980 Kuzular birdi iki oldu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Keşke her gün az az ceviz yemeyi ihmal etmeseydim.
    ıyi ki çay kahve kola fazla içmedim.ıyi ki altıncı aydan itibaren göbeğime her akşam krem sürdüm. Böylece çatlağım olmadı.

4. 27 Ocak 2010
  5. Perisoko

Perisoko Sakın beni bırakma.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ıyi ki başından itibaren hep bebek yağı sürdüm, kendimi boş yere üzmedim,üzecek ortamlarda kalmadım,bol bol meyve yedim, çok gezdim.Keşke daha çok uyusaydım,eşimle daha çok vakit geçirseydim:))

6. 27 Ocak 2010
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    keşke bolbol uyusam naz yapsaydım hiç yapmadım dogurdum hala aayaktaydım hiç gecelik giymedim hiç oturdugumu hatırlamıyom hep koşuşuturdum dogumla birlikte

8. 27 Ocak 2010
  9. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili 2010 ekim anneleri,cici anne adaylarıı..önce hepinize sağlıklı bi hamilelik dönemi diliyorum..
    Hiç bişeye üzülmeyin asla kafanıza bşey takmayın demek kolay bilirim..ama bazı durumlarda üzülmemek kafaya takmamak pek elde olmuyo..tecrübeyle sabit.
    Öncelikle bol bol yürüyünüz..imkanınız varsa.
    ben dünyanın hurmasını yedim ama yürümedim pek,alın işde bir sezeryan örneği :hulya:
    *Gezebildiğiniz kadar gezin,boll boll resim çekinin..güzl hatıralar kalsın..(eğer bi digital makineniz yoksa ve mümkünse edinin.)
    *doğum kışa geliyo die benim gibi bebek arabanızı,kangurunuzu almamazlık etmeyin,pişman olursunuz..(bebiş geldikden sonra maddi durumlar dahada zorlaşıo bilginize..)
    *Ayakkabı alırsanız bu dönemlerde bi numara büyük alın..(doğumdan sonra ayaklar büyüyo sanırım,bilmiyorum herkesde oldumu..CADIARZU)
    *Doğumdan sonra size bakıcak birileri mutlaka olsun,ki bol bol nazlanınnnnn..sonra pişman olursunuz..(doğumun 3.günü szeryanlı haliyle ev toplayan biri söylüyo bunu,benim gibi kafanızı duvarlra vurmak istemeyin sonra..)
    *kucağa alışmayan bebek sayısı çok az sanırım,2009 ekim bebeklerinde tek tük var..umuyorum 2010 ekim analarında daha çok olur..Sakınn kucağa aldırmayın-almayında dicem ama koşullara göre değişiyo..eğer mümkünse olabildiğince yerinde sevin ve emzirdikden sonra yerine yatırın ki hemen alışsın..

şmdilik benden bu kadar..
    keşke-iyiki şeklinde olmadı ama umarım birilerine faydası olur a.s.

10. 27 Ocak 2010
  11. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende :KK43:

kesinlikle naz yapın ve normal dogumda yapsanız bir hafta yatagınızda yatın. yeni dogum yaptıgımda benden once dogum yapanları yadırgamıstım yatıyolar diye ne var ki dedim biseycik yokmus dogum yapmakta sonradan farkettim en azından ilk hafta yatmalı ki insan bebisinizn tadını almalı. yoksa benim gibi pisman olursunuz. size kim bakmaya gelecekse bilin ki bunu seve seve yapacak.

12. 27 Ocak 2010
  13. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hamılelıgınızın bı bolumu yaza gelıyo ve yazın bol bol yuzun ve temız havalı bır yere gıdın dınlenın hergun yuruyusunuzu yapın gunesınızı alın ınanınkı cok ıse yarıyo...

14. 28 Ocak 2010
  15. bircan

bircan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence bol bol uyuyun hatta hiç yataktan çıkmayın...uykusuzluk çokkk zorrr...ve sakın kola içmeyin bin pişmanım bebeğim gazlı oldu...yürüyüş yapın hergün ve kocanızla bol vakit geçirin benim gibide evde durmadan temizlik yapmayın...

16. 28 Ocak 2010
  17. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    erken dogum yapmıs biri olarak tavsiyem idrar kulturu ve tahlilini mutlaka her ay yaptırın kucuk bi ihmalden bebisiniz kuvezlerde kalmasın annesinin sıcak gogsune gelsin hic erken dogum olmaz insallahh sizlerde

18. 28 Ocak 2010
  19. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence onun kolayla alakası yok ben cok ıctım hamıleyken lohusayken bıle ıctım benım cocugumun hıc gaz olayı olmadı belkı ben hergun cay ıcırdım ondandır ama ben hıc bılmem gazdan agladıgını