2009 Ekim-Bebeklerinin uyku ve emme düzenleri

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve barby_zennure tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : barby_zennure
  1. barby_zennure

barby_zennure minik oglum geldi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeklerimizin uyku düzenleri nasil acaba. Düzenli saatlerdemi emiyor ve uyuyorlar. Düzen koymanin bi yöntemi varmi yoksa bebeklermi kendi düzenlerini koyuyor.
    Benimki düzensiz. Hemde oglum gögsümü emzik olarak kullaniyor :bbo: Emzik filan agzina almak istemiyor ben bi sekilde zorla alistirmaya calisiyorum. yoksa bütün gün ya kucagimda yada gögsümde.:eek:lmaz: Uykusu bazen uzun bazen 15-20 dk.
    Sizleri merak ediyorum sizde nasil.

2. 2 Kasım 2009
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Genelde 1.5 ya da 2 saat kadar uyuyp kendisi emmek için kalkıyor. Ama uyku düzeni yok gündüz daha güzel geceleri gözleri açık ve alıştı ki yarım saat bi saat bakındıktan sonra emmeden uyumuyor alışkanlık oldu.. Yalancı meme almıyor dediğin gibi göğsümü emzik gibi kullanıyr bazen özellikel geceleri 1 saat memede kalıyo uyuyor tam çekerken cukcuk luyor :)... Sütüm yetmeyince yarım saat bir saatte bir kalkıyor bu sefer daha ç.ok sinirleniyo fazla gelmiyo diye daha uzun göğsümde duruyor karışık yani :=)
    Annemden Allah razı olsun kayınvalidem den de onlar varda 2 saat 2 saat uyuyorum arada ..uykuya da düşkün olduğum için 1.5 2 saatte kalkınca hayalet gibi kalkıyorum çocuğu emzirirken annem habire kızımmmmm çocuğa bakk kızım burnu kapanmasın :))

4. 3 Kasım 2009
  5. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimki kurulu sat gibiydi maasallah emdiği uyudugu saat belliydi ama su 2 gündür deişti ....

6. 3 Kasım 2009
  7. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    ilk gün hariç bizimki gece ve gündüzü ayırt ediyor çok rahatım ilk başlarda her 2 saatte bir emzirmeye çalıştım çoğunda uyanmadı ayağına vurarak zorla uyandırdım bunu hemşire göstermişti. gece göğsümü uykusu yüzünden tutmadı aç kalmasın diye sütü biberonla veriyorum odanın ışığını karartıyorum gece hiç konuşmuyorum direk sütünü içirip gazını çıkarıp yatırıyorum oda zaten yarı uykulu içtiği için hemen uyuyor sabah 7 gibi gözleri açar öğlene kadar yarı uyur yarı uyanır öğleden sonra genelde uyur yanında biri yatarsa daha uzun süre uyuyor bende ceketimi koyuyorum kokumu alsın diye akşama doğru uyanır ve 23:00 da yatar uyanık olduğu saatlerde sanki hep aç gibi aranıyor yalancı meme vermiyorum evde gezdirerek rahatlamasını sağlıyorum gündüz olduğunu anlasın diye sürekli konuşup sesli ev işi yapıyorum gece gündüz ayrımına çabuk vardı şinmdilik rahatım bu arada artık 2 saatten daha uzun sürede emiyor ilk günler gibi değil. gece 3 saat aralıksız uyuyar bu süre gittikçe uzayacak. alt temzileme işinide yatmadan önce ve sabah kalkınca yapıyorumki gece uykusu kaçmasın. banyo sonrası ise daha uzun süre uyuyor.

8. 3 Kasım 2009
  9. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızım geceleri 2 yada 3 saatte bi kalkıp emiyor ve uyuyor çok şükür:Saruboceq: ama aynı şey gündüzleri geçerli değil malesef:kedi: emziriyorum uyuyor memede, yatağına yatırdıktan sonra açıyor gözlerini ve uyumuyormafoldumben gündüz memede ne uyursa akşama kadar o oluyor ben anlamadım yeni doğan bebek gece gündüz uyumazmı süreklifisfisfis Allahtan bunun tam tersi değil gece uyumayıp gündüz uyusa napardım benkaydirigubbakcemile3

10. 3 Kasım 2009
  11. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    elamın anası benimkisi de gündüz uyumuyo..ilk 10 gün filan süperdi emer uyurdu akşama kadar..şimdi göğsümde uyuyo yatırınca 2 dk soora başlıo ağlamaya..gece de ağlıyo 2,5-3 gibi..kakıp emziriyorum filan...bi 3 saat filan ayaktayız..şanslıysak 2 saat..açıo gözleri faltaşı gibi uyutabilene aşk olsun..ooy oyy uykum waarrr

12. 3 Kasım 2009
  13. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar daha ne istiyosunuz gece uyumamaları o kadar fena ki..
    bizim babamız da resti çekti.
    artık gece ağladığında bebeği kaptığım gibi salona koşuyorum...
    bir de bebeklerin gece uykusuna alışmaları için gece loş ışıkta olmaları gerekiyomuş. gndüz sesli gece sessiz ortam ayarlamalıymışız.
    ha bi de gündüz emzirirken bebeklee konuşmak lazımmış. gece sükut...

14. 3 Kasım 2009
  15. ELALI

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    anamm zuzum berramda öle hemii iyi bariikaydirigubbakcemile3
    benimkide ilk zamanlar hep uyurdu son zamanlarda böle olmaya başladı, neyse hayırlısıyla bi kırkımız çıksında dahada düzene girecek inşallah:Saruboceq::Saruboceq:
    benimde çok uykum varrrrr:bbo::bbo::bbo:

cnm baba niye resti çekiyomuş yaaa:kızgın: tekmi yaptın sen o bebeyi:hulya:

16. 3 Kasım 2009
  17. barby_zennure

barby_zennure minik oglum geldi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bennimki bazen yarim saat bazende 5-6 saat uyuyor kalkmadan. Uzun uyuyunca ses yapiyorum uyansin acliktan öldü cocuk diye ama kalkmiyor yine. Acaba alip uyandirip emzirsemmi iyi olur yoksa uyandirmak iyi olmazmi uykusunumu alsa.
    Bazende oglum uykusu olup bi türlü uykuya dalamiyor. Boyna acikmis gibi meme istiyor. Sanirim orada uykuya dalmak icin ama oradada herzaman dalamiyor. Bugün yine öyle oldu. saat 9 buccuktan beri ayakta arada 15-20 dk bi uyuyor agliyor. Gögsüm zimparalandi cikarim vermekten bi umut uyur diye ama nerdeeee. Nedenini bilmiyorum niye bööle oluyosa

18. 3 Kasım 2009
  19. ELALI

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bikaçgün öncesine kadar benim kızımda 4-4.5 saat uyanmadığı oluyodu geceleri bende korkuyodum senin gibi, kime sölediysem bebeğin uykuyada ihtiyacı var uyandırma dedi bende uyandırmadım zaten artık o kadar uzun uyumuyo:1no2:
    bütün bebekler aynı şeyleri yapıyo demekki, benim kızımda bazen uyumakta zorluk çekiyo :kedi: