2009 haziran anneleri bakar mısınız?

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve cnmkzm tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : cnmkzm
  1. cnmkzm

cnmkzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    123
    hepinize merhaba...kızım 5 gün sonra 9.ayına girecek.ama hala ne diş çıkardı,ne desteksiz oturabildi,ne de sürünebildi...iki haftadır kendi etrafında dönüyor,yani daha yeni başladı...bunun haricinde sırtüstüyken yüzüstüne dönebiliyor...sizce bu durum normal mi?bizim durumumuzda olan var mı?...

2. 22 Şubat 2010
  3. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu diş, emekleme, oturma bazı bebeklerin erken bazılarının geç oluyormuş
    bir doktora götür için rahat eder en azından

4. 22 Şubat 2010
  5. cnmkzm

cnmkzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    123
    şimdiye kadar doktorluk bi durum olmadığını düşündüğüm için götürmedim.her bebek farklı oluyor çünkü...ama neredeyse yapması gereken çoğu şeyi hala yapamaması kafama takıldı gece gece...bizim durumumuzda olan varmı acaba diye merak ettim...

6. 22 Şubat 2010
  7. xsxeremim

xsxeremim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    benim kızda 3 haziran doğumlu emekleme falan yok,sadece diş çıkardı o kadar...birde iki gündür kanepeden kendisi çok rahat tek başına inebiliyor....bekle biraz daha....bidzen 2 ay büyük olup diş çıkarmayanlarda var,birebir gördüm.....seninki daha küçük yine.....

8. 22 Şubat 2010
  9. alhan

alhan dünyama hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    slm cnaım benım kızımda 9. ayına yenı gırdı sadece ıkı diş cıkardı bunun dısında desteksız oturamıyor,emeklemıyor,yanı her cocuk farklı kafana takma mesela erkadasımın bebegını haftaya dogum gunu hala diş cıkarmamıs .bunlar olabılır seyler zamanla hepsını yapacaklar merak etme canım...

10. 22 Şubat 2010
  11. boundary

boundary Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.002
    Ödül Puanları:
    238
    benimki de diş çıkarmadı.emeklemiyorda.bende bekliyorum bakalım.bizde 8.ayımızı dolduruyoruz yarın.

12. 22 Şubat 2010
  13. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bencede telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yok ortada.benim oğlum 5 aylık diş çıkarmıştı ama kızım 8 aylıkken çıkardı yani kardeşler bile benzemiyorlar birbirine.arkadaşın çocuğu ise yaşında ilk dişlerini çıkardı doktora götürdüğünde "hiç diş çıkarmayan bebek gördünüzmü er yada geç çıkarır "demişlerdi.oturma konusuna gelince biraz geç kaldığınız doğru ama sanırım düşer diye korkup kucağınızdan bırakmadınız.bebeğin kendi sakin yada hareketli yapısındanda olabilir.benim kızım mayıs 22 doğumlü ama 6 aylıktan beri kendisi oturuyor ama malesef emeklemek istemiyor tutunarak ayakta durmaya bayılıyor.yardımsız birkaç adım sıralıyor :)

14. 22 Şubat 2010
  15. cnmkzm

cnmkzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    123
    oturma konusunda haklısınız...erken zamanda pek oturtmadım...çevremdekiler bebeğin daha küçük belini incitir,omuriliği eğrilir vb şeyler dediği için korktum...şimdi ise bazen oturtuyorum ama kısa süreli çünkü hala korkuyorm...zaten bebeğimde fazla uzun oturamıyor, kendini kaydırıp yatar pozisyona getiriyor...öyle görünüyorki oturması benim yüzümden gecikmişşbilmiyorumkismilemafoldumben

16. 22 Şubat 2010
  17. BitterCikolatam

BitterCikolatam Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    diş ve emekleme henüz bizdede yok canım bunlar normal ama desteksiz oturabilmesi lazım bence doktorunla bir konuş

18. 22 Şubat 2010
  19. xxh.ydxx

xxh.ydxx canım kızım melisimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 4ayından bei otutturuyorum sendeartık oturttur herşey annelerin çabalarıyla daha çabuk oluyo bende hep kusuyo diye lime bile lamadım ve zor dönüyo sen yardım edersen daha çabuk oturur daha yeni yeni aykta duruyo ben çünkü hiç bastırmadım bastırmay başlayınca alıştı yürütece koy benimki öylriklreebasıyo 9ayı bitiyo herlkez aynı degil dertetme bende basmıyo diye çok korkuyodumama zamanı gelince yapıyolar