2009 Kasım Bebeklerinin Oyun ve Etkinlikleri

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sekercik tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : sekercik
  1. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kasım anaları
    bence bu başlığın da zamanı gelmişti
    oyuncaklardan bahsettik ama bu bence çok önemli
    bebeklerle ne yapabiliriz onların kişisel zihinsel ve ruhsal gelişimleri için neler oynamalıyız okuduklarımızı öğrendiklerimizi keşfettiklerimizi paylaşalım
    biz oğlumla:
    1- her gün bir masal okuyoruz kitaba birlikte bakıyoruz kitap karakter eğitimi de veriyor her masalda hamişken aldıydım oğlum renklerine bakmaya sayfaları çevirmeye bayılıyor fiyatı da uygun 9.90 tl timaşın masal otobüsü düt düt ve masal treni çuf çuf
    2- ali baba çiftliği şarkısını söylüyoruz oğlum çok gülüyor hav hav pisi pisi sesleri çıkarıyorum bayılıyor gülerken
    3- tel sarar ve gel babsaı yapıyorum dikkatle bakıyor şimdilik
    4- mini mini bir kuş u söylüyorum
    5- yüzükoyun bırakıyorum emeklemeye çalışıyor
    6- pencreden bakıyoruz anlatıyorum gördüklerimi
    7- bi de çök deyince dizleri üstüne çöküyor hooop deyip havaya kaldırıyoruz tabi yavaşça
    8- ce eee yapıyorum ama pek tepki yok
    9- çıngırak ve oyuncaklarıyla daha farklı oynuyor artık
    aklıma gelenler bunlar
    siz neler yapıyorsunuz

2. 17 Mart 2010
  3. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Biz 3 aylıktan beri pencereden dışarı bakıyoruz artık arabalar geçtikçe ouuuu aaooumm aaaaa gibi heyecanlı sesler çıkarıyor.
    Ben aptal saçma sarkılar söylüyorum uydurup uydurup o da gülüyor..
    Gel babası telsarar falan hiç umrunda değil...
    Düne kadar yan dönüyordu. Bugün itibariyle tam dönüyor (sırt üstü bıraktım gittim geldiğimde yüzüstü dönmüştü sıpa tek başına nasıl becerdiyse)
    Yatarken ellerinden tutup kaldırırsan oturuyor birde seviniyor buna..
    Bazen Babytv nin ouuu dada şeklinde konuşan şekilsiz şemalsiz karakterlerine cevap vermeye çalışıyor..
    Oyuncaklarından Melman adını verdiğimiz bir zürafaası var anakucağına taktık onu tutup bacaklarından çekiyor aşşağı oda titreyerek yukarı çıkıyor ona gülüyor. Ne zannediyorsa..
    Şimdilik böyylee

4. 17 Mart 2010
  5. filiz_onur

filiz_onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kızıma müzik dinletiyorum arada, kendim ninniler uyduruyorum o da benle şarkı söylüyo sanki. kucağımda hoplatınca kıkırdıyo. ana kucağının müzikli kolu var onu kendisi çeki açıyo dinliyo. yan dönüyo daha tam dönmedi kızım. bide yüzüme yaklaşınca ısırmaya çalışıyo yüzümü ellerimi. babası aynaya baktırıyo, kendi dilinde konuşup dokunmak için çıldırıyo :))

6. 17 Mart 2010
  7. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Benimkide aynada kendine hasta çapkın çapkın bakıyor kendine bide gülümsüyor..

8. 17 Mart 2010
  9. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aa hayırlı olsun topik süper olmuş
    benim tontonumda molfixin şarkısına bayılıyor onu sürekli söylüyorum kıkırdıyor
    oturtunca hafiften kucağıma sürekli öne arkaya sallanıyor fış fış kayıkçıyı söylüyorum bende çok mutlu oluyor
    ana kucağında oturu pozisyon aldığımda oturmaya çalışıyor kendini beline kadar kaldırıyor işte geçen hafta böyle bıraktım 1 dk lığına hastanelik olduk oturmaya çalışmış yüzüstü uçmuş allahım korusu yavrumu
    kucağıma aldığımda ayaklarına artık cidden kuvvet veriyor dikiliyor
    yani öle başını vucudunu haifiçe çeviriyor ama dönme yok henüz
    kendi kendine konuşuyor ona anlattığğım zaman resmen cvp veriyor agularla
    bazı coşuyor sesli gülüyor kendinden geçiyr gülerken
    cee ee lere artık çok gülüyor ama en çok güldüğü şey ağlarken bile yalancı emziğini ağzıma götürüyor gibi yapıyorum ağlasa bile buna çok gülüyor bana yakıştıramıyor yalancı emziği
    bütün eline gelenleri ağzına götürüyor bir elinden diğer eline oyuncaklarını geçirebiliyor
    ana kucağındaki oyuncağa uzanıp bacağından yakalıyor ağzına götümeye çalışıyor
    yüzüstü yatırdığımda dimdik kaldırıp kendini bize bakıyor ve deli gibi çırpınıyor gitmek için
    şimdilik bukadar maşallah bebeklerimize cidden annem şaşırıyor siz 4 aylıkken hiç böyle şeyler yapamazdınız diyor

10. 17 Mart 2010
  11. hayat7681

hayat7681 3 prensim benimle Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende şimdilik kendi uydurduklarımla geçiniyorum, arada bir gel babası gel deyince kafasını sağa sola çevirip bakınıyor acaba anlıyormu oda meçhul ama sanki babayı arıyor,
    diş kaşıyıcıyla damaklarını kaşıyıp sırıta sırıta gülüyor rahatlama oluyor sanırım,birde bebefonumuzdaki müzik dışında uyuması çok zor onu yanımızda gezdiriyoruz,çok sıkıcı bir müzik ama yavrum ona alıştı diyemi onsuz uyumuyor bilemiyorumbilmiyorumkismile birde arabadayken camdan bakmayı acayip seviyor fııııı, vıhhh çuhh bırrrrr gibi sesleri tekrarlayıp acayip mutlu oluyor, birde tvde reklamlar çıkınca kafayı nereye çevireceğini şaşırıyor.
    beşiğimizdeki müzikli hayvancıkları tutmaya çalışıyor,her ne kadar tutamasada acayip gayret ediyor elleri kolları sürekli hareket halinde oluyor,
    sekercik gibi ona kitap okumuyorum ama abimiz sürekli onun yanında kitap okuyor hikaye anlatıyor oda şaşkın şaşkın bakınıyor,

12. 17 Mart 2010
  13. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    güzel topik olmus sekercim

bizde birlikte sarkı söylüyoruz gözlerinin içine bakarsam konusmasam bile kahkaha atıyor
    yüzüstü yatıyoruz emekleme calısmaları bizdede var :)
    daha tam dönemedi bizimki yan dönüyor kolu altında kalıyor ama calısmalara devam :)
    yatınca eee eee diye kendisine ninni söylüyor :))
    acayip gıdıklanıyor dokunmaya korkuyorum zilliye
    masal anlatıyorum benimle konusuyor
    önlük takıyorum o önlüğü mutlaka cekip cıkarmaya calısıyo
    arabada gezerken etrafı seyretmeye bayılıyo
    kucagıma alıp dik tutttugumda mutlaka zıplıyo
    küçük cocukları cok seviyo görünce heyecanlanıyo
    oyuncaklarını artık daha güzel kavrayabiliyo
    yere yatırdıgımda 360 derece kendisini döndürüyo hele birde altını acıp öyle bırakırsam degmeyin keyfine
    kapıdan sesleniyorum sesin geldiği yere kafasını rahatlıkla cevirip beni buluyo
    simdilik aklıma gelenler bunlar :)

14. 17 Mart 2010
  15. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ne heyecanlı değil mi kızlar:)))
    biz de fış fış kayıkçıyı söylüyoruz çok seviyor
    arabdan bakmayı sevyor en son gezimizde pek uyumadı dışarıyı seyretti
    kendi kendine sesler çıkarıyor
    önlüğünü itinayla toplayıp tümünü ağzına tıkıştırmaya çalışıyor:)))
    biz daha yarım dönüyoruz tam başaramadık ama pek de yatırmıyorum ondan mı ki
    boynundan koklayınca deliriyor katılıyor resmen:)
    uykusu gelince eeeeeeeee diyor ben de nalayıp uyutuyorum:)

ya maşallah hatunlar, bundan iyisi can sağlığı valaaaaaa

16. 17 Mart 2010
  17. filiz_onur

filiz_onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizim kızda bayılıyo arabada gezmeye. ilk aylar gazı geçsin die bindirdiğimizde hemen uyurdu. şimdi fıldır fıldır etrafı izliyo. yatırınca ağlıyo bişi kaçırcam die mi üzülüyo ne :p

bende kızımın ensesini öpüyorum boynunu kaplumbağa içeri çekiyo. öyle çok huylanıyoki yavrum. göbüşünden öpüyorum kahkaha atıyo :) bi de altını açtığım zaman ondan mutlusu yok. bu zillilerin kıçı açık olcak walla, çok çekicez bunlardan galiba :)

18. 17 Mart 2010
  19. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    güzel topic olmuş şekercik ben de 4 aylık bebekler için ne yapılır netten araştıracaktım gerçi farklı bişeyle karşılaşmadım tüm bebekler aynı demekki aynı şeyleri biz de yapıyoz
    beşiğine yatırıp saklanıyorum birden çıkıyom kıkır kıkır gülüyo