2009 mart anneleri bikaç sorum var..

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve reyyan07 tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : reyyan07
  1. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bildiğiniz üzre reyyanda iştahsızlık had safhafa 10 kilo 83 cmiz..sabah kahvaltı etmez öğlen canı isterse yer ama abur cubur çok yer..benim sorularım
    1-kaç saat arayla yemek yiyor minikler?
    2-şurup seviyorlarmı(benimki mümmmkün değil içmiyorda)?
    3-miktar olarak nekadar yiyorlar bir öğünde?
    4-anne sütü günde kaç kez alıyorlar ,almıyorsa ne zaman bıraktı?
    şu 20 ayda resmen 20 yaş yaşlandım ya bi çocuk bu kadar az yermi bu kadar seçici olurmu anlamayıyorum..keşke pütürlü yemeseydide öğünlerini düzgünce bitirseydi..doktor ilaç veriyor en sevdiği yemeğine koy diyor yok sevdiği yokkk..
    yine bunalımlardayım valla..

2. 10 Kasım 2010
  3. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oglumun yemegi icin saat tutmuyorum oyle iki uc saatte bir diye genelde 3 ögün yiyor benim oglum sabah kahvalti ettiriyorum 11-12 gibi yatiyor yatmadan bisküvili süt icine recel peynir ceviz katip veriyorum karni tok olarak 2-3 saat uyuyor kalkinca 1 saat bekliyorum aciksin diye zaten acikinca kendisi yemek diyor ve ne yaptiysam yiyor arada abur cubur aksamda aksam yemegi veriyorum yemezse hic zorlamiyorum sende zorlama acikinca yer mutlaka aciktirmaya calis hatta. benim oglum 12 bucuk kilo anne sütü almiyor ama aksam yatmadan önce mutlaka inek sütü iciyor
    senin tek caren dedigim gibi aciktirmak oyle iki cu saatte bir degil gunde uc ögün ver hicte zorlama sen zorladikca o yemekten tiksinir cnm yemegi kabusa dönüstürürsün birak biraz relaks ol gör bak faydasini göreceksin eskiden bende takardim ama simdi ne zaman acikirsa ozaman veriyorum

4. 10 Kasım 2010
  5. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    gülcüğüm birde reyyan emiyor belkide anne sütü yeterli geliyordur sütün çoksa ve doyurucuysa 2 yaşına kadar sadece anne sütüyle beslenen bebekler varmış sadece tattırmak amaçlı normal yemeklerden yiyorlarmış bilmiyorum reyyan ne sıklıkda emiyor ama akşam batuhan beni emdikden sonra yemek yemiyor
    bizim yemek düzenimizde sabah 1 yumurta 150ml kadar süt zeytin peynir ne yerse zorlamıyorum öenmli olan sütü ve yumurtası
    uykuya yatmadan yoğurdunu yiyor eğer geç yatacak olursa çorbasını yada yemeğini ne varsa bu ikili uyku saatine göre değişiyor akşam ben eve gidince beni emiyor yemekde ne yiyorsak teklif ediyorum yerse yiyor yemezse zorlamıyorum yatarkende 250ml süt bu kısmı işkence nasıl içerse öyle içirmeye çalışıyorum muhallebi bisküvili yada sade yine beni emip uyuyor sabah işe gitmedende emiyor uyanırsa

6. 11 Kasım 2010
  7. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    reyyan yeme ve uyku konusunda gerçekten beni çok üzüyor.doyumluk yemiyor kesinlikle sadece tadıyor.sütümde maşşallahı var emiyor biberon gibi ağzı süt doluyor.ama bayramdan sonra kesicez artık 21 aylık olacak.

kadir tuğcunun yazılarını okuyorum sipraktin verin yazıyor hep iştahsızlara.bizim şurup sorunumuzda var kandırıyorum ediyorum yok içmiyor.gece zorla verdim sabaha kadar uyudu sabah 9buçukta kalktı hanım kahvaltı istemedi ağladı ağladı parka indirdim 1saat sonra acıktı yarısını yedi yarımda süt içti uyudu şimdi.kalkınca inşallah yer bişeyler..

8. 11 Kasım 2010
  9. muhterem

muhterem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Seni iyi anlıyorum , bizde de aynı sorun var Efe hiçbir şekilde sade süt içmiyor benide 2 ay emdi bunu forumda bilmeyen yok sanırım :) bende sipraktın kullanıyorum ara ara . Ben kadir tuğcuya telefon açmıştım konuştuk , sipraktini herhengi bir yemeğin içine katabilirsin demişti muhallebi vs. farketmez . bende senin gibi pediasure filan kullandım , balık yağı, vimin c ... ama canı istemezse yemiyor, zorlama boşver diycem elinde değil zorluyor insan . sadece bu iştahsızlığına alışmaya çalış ve bi şeklide nasıl yemek istiyorsa öyle yedir . Allah yardımcın olsun

10. 11 Kasım 2010
  11. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    gülcüğüm sütün çoksa boşa üzülüyorsun maşallah sana bence 2 yaşına kadar emzirr anne sütü gibiisi varmı bizim yeni binada 4 yaşında bir çocuğu annesi hala emziriyormuş dün kayınvalidem batuyu aşşağı indirdiğinde tanışmış valla bana kalsa bende emziririm bakalım benim dana ne kadar emecek:))

12. 11 Kasım 2010
  13. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen neden bu kadar abarıyorsun.en sevmediğim cümleyi kurdum ama gerçekten fazla üzüyorsun kendini.benim kızım da 11700 ama 80 cm.yani ortalamanın altında boyu.seninki maşllah 83 cm miş bak.pazar günü dr a sordum normal bu yaşlarda boyuda az olur kilosuda ilerde çok değişiyorlar dedi.bencede doğru bu.bizim iki tane yeğen var bi tanesi kupkuruydu şimdi 3,5 yaşında eskisine göre çok iiyi diğeri çok kısaydı şimdi o da 3 yaşında üst sınırda boyu.yani çok takma hasta değilse eğer hiiiç sorun etme.

14. 11 Kasım 2010
  15. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayır belki reyyan ilerde manken olacak annesi belki formunu koruyordur neden çocuğun istikbalini engelliyorsun:)))))))))))))))))

16. 11 Kasım 2010
  17. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım aylardır 11 in üstüne yeni çıkmış bugün baktırdım..11.300 boyuda 87 cm..

bakıyorum çok daha kilolu ve boylu yaşıtları var ama artık bende umursamıyorum..iştah şurubu gibi bişey hiç vermedim daha..bazen acıkmasını bekliyorum çok fazla peşinden koşmuyorum illa ye diye bıktırmıyorum..yemeyecekse anlıyorum zaten üstüne düşmüyorum.mutlaka acıkıyor o zamanda çeşitli ve besleyici yedrmeye çalışıyorum..

18. 11 Kasım 2010
  19. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben evde sıkıntıdan reyyana sardım :KK1: ya reyyan okadar komikki günde 4-5 kez basküle çıkıp 6 9 diyip kahkaha atarak iniyor sanırım annemi delirtmeme az kaldı diyor :KK1: ben düzenli herzaman ne yiyeceği belli olan çocuk istiyorum.birine gidiyoruz yemek yapacak şunu yermi diyor bilmem diyorum çünkü 1 yerse 5yemiyor.