2009 Mart Anneleri ve Bebişleri

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve EU1 tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

selam arkadaşlarım.belki bu başlık şu anda erken açılmış olucak ama doğumlar başladığı andan itibaren bebişlerimizin gerçek resimleri ve bizler burda olucaz.şu anda hepimiz hamileyiz.yakında anne olucaz.burası bizim için bir albüm niteliği taşısın diyorum.seneye burda bebişlerimizin fotoğafları ile buluşmak üzere.öpüyorum sizleri...:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Şubat 2009
  2. 6 Şubat 2009
  3. EU1

EU1 Guest

Evet minik Ayliz'imle doğum hikayemiz.
    27.01.2009 tarihinde işten çok yorgun döndüm.yemeğimi ve meyvemi bile yorgunluktan zor yedim.ara ara kasılmalarım vardı.koltukta uyuyayım belki geçer dedim.saat 12 gibi yatağıma geçtim ama kasılmalarım 10dk yada 15 dk da bir geliyordu.saat 1 olduğunda 28.01.2009 tarihine geçmiş olduk.eşimde uyumuş.bense ağrılardan duramaz oldum.sabaha kadar oturma odasında çizgi film izleyerek geçmesini umdum.çünkü kızım ben gündüz çok hareketli olduğumdan dolayı uyuyor geceleri uyumuyor benide uyutmuyordu.bu yüzden doktoruma haber vermek yada doğum sancısı olarak nitelendirmek aklımın ucuna bile gelmedi.sabaha karşı 5 te eşimi uyandırdım,sobayı yak dedim üşümeye başlamıştım.saat 7 olduğunda kasılmalarım geldiğinde karnımın sertleştiğini hissettim ve o anda doğacağını anladım.doktorumu aradım.hemen gel dedi.dışarı çıktığımızda bardaktan boşalır gibi yağmur yağıyordu.yanımıza hiçbirşey almadan hastaneye gittik,eşyaları almakta aklıma gelmedi.doktorum görür görmez doğum başlamış kaç cm açılma var ona bakalım.hayriye neden geceden aramadın dedi.3 cm açılman var.keşke önce gelseydin doğumu durdurmaya çalışırdık çünkü 34 haftalıksın erken doğum bebeğin ciğerlerinde sorun olabilir.ben seni burda doğuma alırım ama bebek için riskli olur ege üniversitesine git canım dedi.hemen eve geçtik çantaları aldık ve yola çıktık.yağmur ve trafik çok kötüydü.yolda doğum yapıcam diye ağlamaya başladım.eşimde heyecan yaptı kaza yapıcaz diye çok korktum ve hemen kendimi topladım.dua etmeye başladım.sizlere haber vermek aklımdan geçti ama yapamadım.ben bile hala doğum yapacağıma inanamıyordum.ege acilden giriş yaptık.ordaki doktorda kızdı neden erken gelmedin diye.bende ilk hamileliğim sancıyı ayırt edemedim dedim.tam bir acemilikti.doktor bizdede küvöz yok hatta doğumhanede bile yer yok dedi.bütün muayneyi,kan tahlillerini yaptı egedeki doktor ve beni tepecik doğum hastanesine gönderdi.ordada acileden giriş yaptık.egeden çıkmam 12 yi buldu.tepeciğe yattığımda saat 1 idi.onlarda bizde küvöz yok ama doğumu durdurmaya çalışacağız dediler bende yatmayı kabul ettim gönülsüzde olsam.çünkü tek kişilik yatağa 2 kişi yattık yer yok ordada.nts ye bağladılar,2 tane iğne biri nidilat,3 tanede hap içtim.saat 3 e kadar sancım durmuş ve ben o esnada uyumuşum.uyanmam sancılarımın daha şiddetli gelmesiyle oldu.o sırada 17 yaşında bir kadın geldi.8 cm açılması varmış.kız çığlıklarla doğuma alınmayı bekledi.tuvalete bile izin vermediler ve kızın yatağa yapmasını söylediler.berbat bir görüntüydü ve benim psikolojim bozuldu.duvarlar boydan boya fayans üstüme üstüme gelmeye başladı.hemen asistan doktora ben çıkmak istiyorum dedim.oda hayır olmaz dedi yaptıklarımız boşa gider bırakamam dedi.bende burdada küvöz yok ben kendi doktorumda doğum yapmak istiyorum dedim.eşinle görüşücem dedi.eşimde tamam burda kalsın demiş.bende hemen eşime psikolojim bozuldu burda insanı insan yerine koymadan acılarına göz yumarak doğum yaptırıyorlar,küvöz yoksa bu acıyı çekmeye deymez dedim.şef doktorla görüştü eşimde bende imzalarımızı atıp çıktık hastaneden.kendi hastaneme gelmem 4 ü buldu.doktorum muayne ettiğinde 5 cm açılmam olmuştu.doktorum neden geri geldin gelmeseydin dedi.bebek için garanti veremem hayriye mesuliyet kabul etmiyoruz dedi.ama doğuma giren doktor behçet uz da çalışıyor bebeği göndermek zorunda kalabiliriz kabul ediyormusun dedi.bende sabahın 8 inden beri başımdan geçenleri anlattım.doğru en mantıklısı buraya gelmekmiş dedi.sabahtan beri kızıma küvez aradık ama hiçbir doğum hastanesinde yoktu.annemler telefonla 9 eylül ve konak doğumuda aradılar çünkü.rabbim çok büyük ki sabahtan beri dolanmama rağmen suyumun gelmemesi en büyük şans oldu benim için,yoksa yollarda doğum yapabilirdim.kendi doktorum beni doğuma hazırlamaya başladı.epiduralim takıldı ve 15 dk içinde sancılardan eser yoktu.ben bile 5 cm açılmaya kadar dayanabildiğime şaşırdım.ama bunlar anne olmaya hazırlıklarmış şimdi daha iyi anlıyorum.açılmam 6 cm oldu.doktorum suyumun patlamayacağını anlayınca yatağımda patlattım ve birden bütün su bir anda çıktı.suyumun boşalması ile kızımın kafasının aşağıya indiğini ve her kasılmamda aşağıya baskı yapmaya başladığını hissettim.epiduralde sancı ağrıları olmuyor sadece baskı ve basınları hissediyorsunuz.saat 6:45 te doğuma girdim.doktorum ıkınmamı söyledi bende bilmiyorum ki dedim.herkes gülümsedi,sohbet ederek doğumum devam etti.önce derin nefes alma çalışması yaptık sonra ilk ıkınmamı başardım.ardından yine bir derin nefes ilk kasılmada ıkındım ve bebişimin kafasını gördüm.bir andada vücudu çıktı,o anda içimin birden boşaldığını hissettim.kızım 19:15 te doğmuş oldu.doktorum kızımı ters çevirip göbeğini kesin dediğinde ayaklarını ve miniş cinsel organını gördüm.bu çok küçük dedim.doktorum haftasına göre bence çok iyi dedi.hayriye çok tatlı bir bebek maşallah dedi.göbeğini kesince çok ince bir sesle çok az ağladı kızım.doktoru hemen 2 tane iğnesini yaptı.ama kızım çok hızlı nefes alıp duraksadığı için doktoru hamileliğinde idrar yolları enfeksiyonu geçirdin mi dedi.doktorumda hayır hiçbir sorunu olmadı dedi.kızım uyumaya başlamıştı.benimse plasentam içeri kaçtı.doktorum panikledi ve başka kadın doğumcu arkadaşı ile biraz zorlanarak çıkardı.doğumda acı hissetmemiştim.ama plasenta kızımın tekmeleri ile sağıma şıkışmış bide ucu içeri kaçınca karnıma bastırarak çıkardılar acı duydum biraz.onuda atlattık şükür.doktorum dikişlerimi atarken kızımı hazırladılar elinin üstünden kan alırken ağladı.ambulans geldi kızım için.bana bir isteğin varmı dediler bende bir kere yüzünü göreyim kızımın gitmeden dedim.kucağıma alamadım sadece yüzünü gördüm kuzumun.benim dikişlerim bitip yatağıma gittiğimde ambulans ekibi kızımı küvöze koyup götürdüler.çok koydu zaten birden karnım boşalınca kendimi yalnız hissettim,7 ay boyunca kızımla yaşamaya alışmıştım.ilk ziyaretçilerim teyzemlerin gelmesiyle sakinleştim.
    işte doğum hikayem bu şekilde koşturmayla geçti.bu süre zarfında kendimi hiç düşünemedim hep kızım rahat doğsun.normal bir doğum olacağı için emin ellerde doğsun istedim.rabbim herkese güzel sağlıklı doğumlar nasip etsişn inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Şubat 2009
  4. 6 Şubat 2009
  5. Eibhlin

Eibhlin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gozyaslari icerisinde okudum yazilacak soylenecek isyan edilecek cok sey var ama burasi yeri degil biliyorum neyse onemli olan senin ve AYLIZimizin sagligi ve onunuzdeki guzel gunler Allah anali babali saglikli dopdolu uzun bir omur versin guclu Aylizimize. ayrica seni cok takdir ettim kontrolu hep elinde tutmussun ne istedigini bilmissin. Aylizin ciciilerini giymis kucagindaki resimlerini gormek icin sabirsizlaniyorum. tekrar tebrikler Hayriyecim.

6. 6 Şubat 2009
  7. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canım yaa inan ağlayarak okudum
    allahım sana ve kızına uzun ömürler versin hiç ayrılmayın birbirinizden inşallah
    canım duygusal olarak baya yıpranmışsın ama hepsi geçecek aylizimiz toparlandıkça hiç birşey umrunda olmayacak inş.
    seni ve miniğimizi çok öpüyorum canım hatta onu ısırıyorum:))

8. 6 Şubat 2009
  9. EU1

EU1 Guest

canım benim çok sağol.hazırladığım cicilerini daha giyemedi kuzucum az kaldı ama.
    darısı başınıza inşallah benim kadar rahat bir doğum yapar bebişlerinizi kucağınıza alırsınız.
    en son saat 3 te kendi hastaneme dönerken sizlere haber vermeyi düşündüm.ama sonra benden sık sık haber alamaz merakta kalırsınız diye doğumdan sonra haber verdim.ama tüm gün aklımda ve dualarımdaydınız canlarım.

10. 6 Şubat 2009
  11. Wunsch

Wunsch Aşk Her Daim AŞK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    enelim inan başına gelenlere çok üzüldüm kendimi senin yerine koydum okurken içim tuaf oldu yaa yinede çok şükür ki bebeğin gün geçtikçe herşey daha iyiye gidiyor inş tez zamanda alırsın aylizini kollarına canım :teselli:

12. 6 Şubat 2009
  13. LAVİNİA_00

LAVİNİA_00 Guest

jnm allah analı babalı büyütsün sağlıcakla inşallahhhh
    bol kahkahalı günleriniz olsun allah bi daha sizleri ayırmasın...

14. 6 Şubat 2009
  15. EU1

EU1 Guest

sağol canım.zaten 3 hastane gezmeme rağmen hiçbirşey umrumda değildi.yeterki kızım iyi olsun dedim.kızım doğduğu andan itibaren benim plasenta çıkıp dikişlerim atılana kadar gözüm hep kızımdaydı.tüm bebişlere ve kızıma dua ettim.allahım onlara sağlık ver,güzel kaderler nasip et diye.

16. 6 Şubat 2009
  17. emelyucel

emelyucel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    offff çok kotu oldum evde kımse yok suan ve ben aglamamı susturamıyorum bıle

18. 6 Şubat 2009
  19. EU1

EU1 Guest

dilek,yasemin sağolun canlarım.darısı sizlerin başına.inşallah hepimiz için mutlu sağlıklı günler vardır önümüzde.rabbim dayanamayacağımız üzüntüler vermesin inşallah ömrü hayatımızda.