2009 Mart Anneleri Yavrularınızın Eline Geçeni Atma Huyu Var mı?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve BXIXDENEM tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

15 Haziran 2010
    Konu Sahibi : BXIXDENEM
  1. BXIXDENEM

BXIXDENEM yağızım yaşama nedenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum 22 mart doğumlu.ne yaparsam yapayım eşyaları atma huyundan vazgeçiremiyorum.konuşmayı denedim attığı eşyayı tekrar eline vererek bana vermesini sağladım ama tamamen o anlık algılıyor.oyuncaklarını yada eline geçirdiği herşeyi fırlatıyor ben ver anneciğim dediğimde üzerimi atıyor.
    çok inat ya çamaşır makinesinin kapağını inadına inadına gidip açıyor bağırmam kızmam çare olmuyor poposuna bir şaplak atıyorum dönüp bana kızıyor elini sallayıp hııııı hııı falan diyor gelip yine açıyor.ben bu oğluşumu nasıl değiştireceğim.akannehir

2. 16 Haziran 2010
  3. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    inatlaşmak daha ters tepki yaratıyo farklı aktiviteler bul o an başka birşeye yönlendir attığı şeyleride geri alıp ona verme nasıl olsa annem alıp veriyor diye tekrar tekrar atar attığı şeyi al ve demekki bununla oynamak istemiyorsun bende bunu kaldırıyorum de ve attığı şeyleri kaldır oyuncağı felan kalmayınca atmayarak oynayacaksan veriyorum felan de ne bileyim aklıma başka birşey gelmiyo umarım faydası olur
    ama daha çok küçükler bunuda göz önünde bulundur sen konuş gün gelecek anlayacak ben öyle ümit ediyorum

4. 16 Haziran 2010
  5. BXIXDENEM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cevabınız için teşekkür ediyorum.benim korkum etrafımda gördüğüm ve eleştirdiğim o şımarık çocuklardan biri olması.onunla konuşarak ikna etmek istiyorum ama galiba henüz tam olarak algılayamıyor ne söylemek istediğimi herşey oyun gibi geliyor ona.normalen çok uysal ve zeki bir çocuk ona söylediğim herşeye bir tepki veriyor ama iş bu inatlardan onu vazgeçirmeye gelince yapamıyorum bu beni gerçekten çok üzüyor.

6. 16 Haziran 2010
  7. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    bizimki son günlerde balkondan atmaya başladı herşeyi. işten gelirken aşağıdan bir kucak eşya, oyuncak topluyorum. benimki de aynen yapma hayır dediğim halde gözümün içine bakıp gülerek atıyor. sinirlenmeyip ilgisizmiş gibi davranıyorum. çünkü bu gibi durumlarda çocuk bağrılıp kızılsa bile ilgi odağı olmaktan hoşlandığı için bu davranışları adet edinirmiş. bizim evimizde 2 yasaklı odamız var. çalışma odası ve salon bunlara girmesine izin vermiyorum. açık bulup dalarsa "hayır çık" diyordum mızmızlansa da çıkardı. son bir aydır kesinlikle çıkmıyor gülerek koşturuyor içeriye. kucağıma alıp çıkardığımda da kapının önüne yatıp yuvarlanarak ağlıyor. bu durumda sanki görmemişim gibi uzaklaşıp onu yalnız bırakıyorum. benim gittiğimi anlayınca seyircisi kalmadığını anlayan velet ağlamayı bırakıp peşimden geliyor. biraz uzun oldu kusura bakma. tek çocuk olduğundan şımarık olması benim de endişem.bunun bir süreç olduğunu düşünüp ben de kendimi rahatlatıyorum. uzun oldu kusura bakmayın.opuyorumnanaktan

8. 16 Haziran 2010
  9. BXIXDENEM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çocuk gelişimiyle ilgili internette bir çok araştırmayı okuyup hayatımın içinde kullanmaya çalıştım.3 yaşına kadar çocuğa verilen eğitimin çok önemli olduğunu biliyor ve bu doğrultuda onu eğitmeye çalışıyorum ama bu yasaklamalar benim veletide caydırmıyor kızdığımı bildiği halde suratıma bakıyor ve bildiğini okumaya devam ediyor.aynı şeyleri misafirliğimize gittiğimizde de yapması başkalarının eşyalarını karıştırması veya kırması en büyük korkum.hayırı ona nasıl öğreteceğim bilmiyorum:sm_confused:

10. 16 Haziran 2010
  11. mystory

mystory Nida Nur'um Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bizdede var.bayılıyor bu çocuklar oyun sanıyorlar bunu....şifonyerleri açıp fırlatıyor çamaşırları .oyuncaklarını aynı keza fırlatıyor.ben pes ettim artık.vazgeçiremiyorum..dolap kapaklarını açıyor konsol vs..ben bakıyormuyum diyede dolap kapağının üzerineden bakıyor..ben bakınca gözünü kaçırıp içine yumuluyor.....birazdaha devam eder bu huyları..düzelir inşallah en kısa zamanda...oyun oynuyorum.kafasını dağıtıyorum.başka seçenek yok gibi

12. 20 Haziran 2010
  13. taha0203

taha0203 EVLİ-MUTLU-ÇOCUKLU:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yarama parmak bastınız .benim ki de çoookkk fena.eline ne geçerse bir yerlere atma huyu var.balkona çıkığ ne bulursa bin zahmetle parmak ucuna yükselip aşşağı atıyor sonrada suçunu itiraf edip 'attım'diyor.geçen gün telefonumu damacananın içine attı.tabi telefonu çıkarana kadar telefonu sizlere ömür.televizyonun kumandasını da hangi ara nasıl koyduysa bulaşık makinasının içine sıkıştırmış,bulaşıkları boşaltayım derken bir de ne göreyim kumandamız terteemmiizzz olmuş.napcam bilmiyorum ben bu çocukla

14. 22 Haziran 2010
  15. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ali Tuna da da var aynı durum. Eline geçeni camdan atıyor. Geçici bir dönem sanırım :)

16. 22 Haziran 2010
  17. BXIXDENEM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah öyledir her seferinde 9.kattan aşağı inip oyuncakları toplamak sinirlerimi bozmaya başladı.birde suratıma bakıp gülüyor attığını anlatmaya çalışıyorya orda kopuyorum...bile bile yapıyor yaaaayerimseniben

18. 24 Haziran 2010
  19. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çocugun böyle davranması çok normalde,sizin çocuğa şaplak indirmeniz pek normal değil bence..aynı durum bizdede var ama biz hiç böyle bi yönteme başvurmuyoruz...........