2009 Mart Bebeklerinin Günlük Menüsü

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve thanderc tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : thanderc
  1. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar bebekler artık büyüdü çocuk oldu:) 1 seneyi devirdik. simdi burdan çocuklarımız neler yiyo onlar için neler hazırlıyoruz paylaşalım. menülerinizi ve önerilerinizi bekliyoruma.s.

2. 22 Mart 2010
  3. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızım
    sabah 9 da uyandı ve meme emdi
    10 da kahvaltı: süt ekmek içi peynir zeytin pekmez fındık ezmesi muz ceviz pediasure mama milupa 7 tahıllı yumurta
    13,00 sebze püresi: patates kabak pırasa karnıbahar brokoli zeytinyagı havuç kırkızı ve yeşil mercimek pirinç kıyma yedi emdi ve uyudu
    16,00 pediasure mamalı yogurt
    şimdi kıymalı salçalı şehriye çorbası yiycek
    21,30 gibi muhallebi yada tekrar sebze püresi vede emicek uyuycak

4. 23 Mart 2010
  5. emda

emda sevgi pıtırcığım ADA Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ada sabah 9 da kahvaltı yapar
    kahvaltıda; labne peynir zeytin keçiboynuzu pekmezi kendi özel evde yaptığımız bisküvisi yada ekmek ceviz ...
    11 gb kestane ballı yoğurt yada meyveli yoğurt artık evde ne meyve varsa koyarım bir kase yer
    13 gb yatma sütünü veririm ve uyur (artık gündüzleri 1 en fazla 1,5 saat uyutuyorum yoksa gece uyumuyor)
    2-2:30 gb çorbasını içer karnıbahar brokoli tarhana mercimek pırasa havuç ıspanak kereviz .... artık hangisi varsa onu içer ekmekle tabii
    4-5 gb balıktır tavuktur ettir hangisi varsa onu yer haftanın 3 günü somon balığı yer mutlaka
    7 gb muhallebisini veriririm ama içine elime ne geçerse koyarım ya meyveli olur ya kuru incir-kuru üzüm- kuru kayısı haşlama karışımını koyarım onuda bitirir
    8 gb akşam yemeğini biz yerken oda bizimle beraber ya ucundan alır ya ekmek kemirir onu yer
    9-9:30 gb de sütünü içer uyur
    günde yaklaşık 1 lt pınarın 1 yaş sütünü içip bitirir bazen geçer bile
    bizim 1 günümüz yaklaşık böyle geçiyor

6. 23 Mart 2010
  7. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah maşallah sorması ayıp olmazsa kuzucuk kaç kilo?

8. 23 Mart 2010
  9. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Somon balıgını haslayıp mı verıyorsun Damla..

10. 23 Mart 2010
  11. gamzeozs

gamzeozs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    efe kayra 9:30 gibi sabah kahvaltısını yapıyor.kahvaltısında 1yumurta(beyazı yarım), tereyağı, pekmez, tuzsuz peynir,aptamil devam sütü(1ölçek), milupa kahvaltılık gevrek(1ölçek). bunları karıştırıyorum. yarım kase gibi yiyor.
    11:30 gibi bir meyve
    14:00 gibi çorba
    18:00 gibi bizimle akşam yemegi yiyor veya sebze haşlıyorum. karışık olarak onu yiyor.
    21:00 gibi milupa muhallebilerinden hazırlıyorum onu yiyip uyuyor.
    sabah, öglen ve akşam da çok az anne sütü alıyor.Çalışan bir annesi var çünkü:gitme:

arkadaşlar gece yatmadan ne yedirecegim konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. sizler neler yediriyorsunuz? hazır muhallebiyle beslemek istemiyorum. farklı tarifleriniz varsa bekliyorum.

12. 23 Mart 2010
  13. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bütün bebişlere maşallah... Damla'cım ne güzel Ada iştahlı demek ki kilosu ve boyuda yaşıtlarına göre ileriydi zaten değil mi maşallah maşallah..
    Buğrahan'ın günlük menüsü;
    7 gün 24 saat emerzemuszemus
    10 gibi bebe bisküvisi (kahvaltıda sevdiği tek yiyecek) süt bal veyaa peynir tereyağ bal (her sabah 1 tatlı kaşığı harnup veya üzüm pekmezi içer)
    14.00 - 15.00 arası tarhana, un, yayla çorbası (nadir olarak salçalı şehriye, sebze yada mercimek çorbası içer)
    17.00 - 18.00 arası meyve yada yoğurt
    21.00 gibi muhallebi
    Buğrahan yumurta kesinlikle yemiyo, milupanın kahvaltılarından yemiyomafoldumben
    balık, et yemiyo anca tavuk suyundan un çorbası yapıyorum
    ve Buğrahan bu menüsünü öyle iştahlı her seferinde 1 kase yiyen bi çocuk değil... nadiren 1 kase, bazen yarım kase, genelde 3-4 kaşık yer o kadar

Son düzenleme: 23 Mart 2010
  14. 24 Mart 2010
  15. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saat 8 de uyanır anne sütü tekrar uyur 10 gibi bebe biküvi 1 kasık pekmez bır olcek mama tuzsuz beyaz peynir ceviz bunları yer 13.00 de corba veya sebze yemegi 16.00 da yogurt ve ya meyve yer 19.da bizimle masaya oturup corba ve ya yıne sebzesini yer 22.00 de mamasını yer sabaha kadar da belli aralıklarla beni yer :))o kadarcık ama bu saydıklarımın hepsinden azar azar yiyo malesef bir kaseyi bitirdigini malesef göremedim olsun bunada şükür diyorum:KK46:

16. 24 Mart 2010
  17. emda

emda sevgi pıtırcığım ADA Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ada en son yaş aşısı için gittiğimizde 12 kilo 82 cm çıkmıştı maşallah kuzum fena değil ama yüzü kaşık kadar minyonuz biraz bacaklar biraz toplu
    melekcim somonu ya fırında yapıyorum yada yağsız tavayı kızdırıp onda kızartıyorum soomon zaten yağlı bi balık olduğu için kendi yağını salıyor pişer pişmezde hemen tabağına koyuyorum ki salan yağını geri emmesin ada çok severek yiyiror bi oturuşta büyük bi parça somonu bitirir

18. 24 Mart 2010
  19. boundary

boundary Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.002
    Ödül Puanları:
    238
    tesadüfen okudum Allah bağışlasın ne güzel yiyormuş maşallah adaya.boylu poslu bir hatun olacak maşallah.Bu arada ben haziran annesiyim.>ısmim neslihan.