2009 Mayıs Annelerinden 2010 Mayıs Annelerine Tavsiyeler :)

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve mutahhara tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mutahhara
  1. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba hanimlar a.s.

2009 mayis anneleri olarak kocadik mafoldumben kaydirigubbakcemile3 kocamişliğimiz bi işe yarasin diye bu başliği açiyorum kaydirigubbakcemile3

Kendi hamileliğimde cok severdim tavsiyeleri :) gerçi lohusalikta nefret ettim :umursamaz: hatta coğumuza illallah geldi tavsiyelerden,nasihatlerden kaydirigubbakcemile3

neyse size epey var zaten :))

öncelikle hepinize hayirli,saglikli ve mutlu hamilelik dilerim a.s.

umarim hepiniz sorunsuz bir hamilelik gecirirsiniz ve sag-salim mutlulukla bebişlerinizi kucaginiza alirsiniz a.s.

2. 7 Eylül 2009
  3. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu saatte benden baska kimse olmadigi için ben başliyim bari :)))

size ilk tavsiyem moral..moralinizi herzaman ama herzaman yüksek tutun..muhtemelen suanda cok duygusalsiniz..ilk 3 ay böyle :) burda bi arkadas "tom ve jerry"de agladigini yazmişti..onu okudugumda kopmustum gülmekten..ama hamile kalinca ayni halde oldum :)) biri höh dese basliyordum aglamaya :)) bu istemdişi olan bişey..onun dişinda mümkün oldugu kadar yüksek moralli olun..

içinizdeki bebiş şuan mercimek kadar var yok :) ayni bedende gecireceginiz cok güzel,uzun ama bi okadarda hizli gececek bi süreniz var..farkli heyecanlariniz olucak..kese görme,kalp atişlari,ikili-üçlü test,cinsiyet ögrenme,ayrintili ultrason vs..bunlara giderken elinizden geldigi kadar en iyisini düşünün..kötüyü cagirmayin yok yere..ama abartmayinda :) sakinan göze cöp batar nihayetide..dengeyi koruyun işte :)

yemenize cok dikkat edin..özellikle ilk ve son 3 ayda kalsiyum ve proteini cok tüketin..meyveyi ihmal etmeyin..

kabizlik derdi cok oluyor hamilelikte..ac karnina kuru kayisi,elma,ayva cok iyi geliyor buna :KK66:

ilk 6 ayda mümkün oldugu kadar az kilo almaya calişin :) son aylarda alinan kilolar inanin hemencik gidiyor..ben 30 kilo almiştim..10 kilosunu ramazanda (yani 2 aylik hamileyken) almiştim..20 kiloyu ise son aylarda aldim..karyoamnionit (hamileyken tip bilginiz epey gelişiyor kaydirigubbakcemile3 ) hastaliğim oldu..yani bebegimin suyu geliyordu,iltihap üretiyordu vucudum vs..bu sebepten yatarak gecirdim son aylari..her tartiya ciktigimda 3-4kg almiş oluyordum :kedi: ama dogumdan sonra o 20kg gitti..ilk basta aldigim 10kg hala bende :))) siz siz olun benim gibi yapmayin :) kilo yapan degil cocuga yarayacak seyler yiyin..onlar kilo yapmiyor zaten :)))

umarim sorunsuz bi hamilelik gecirirsiniz..ama olurda bi sorununuz olursa lütfen hemen moralinizi bozmayin..iyice ögrenin aratirin..insan bilmediginden korkar..hemen karalar baglamayin..bizde cogumuzda bi sorun oldu..hatta bi ara basligi degistirip "2009 cürük mayis anneleri" yapicaktik :)))) o derece hepimizde bişeyler oldu..ama noldu? gecti gitti hepsi cok sukur..kader hersey..sunu aklinizdan cikarmayin..bu cocugun dünyaya gelecegi varsa gelir,yoksa gelmez..siz tedbirinizi alin,kendinize iyi bakin..gerisi Allah'a kalmiş..

ilk aylarda benim yaptigim en büyük hata hamile gibi davranmamak oldu..agir kaldirdim,cok yoruldum,cok gezdim tozdum vs..hatta doktorum 5.ayda basima bu iş gelince "senin oturcagin yoktu,Allah sana otur diye verdi bu hastaligi" demişti :)

alişveriş için çok erken ama sonradan da okursunuz bunlari diye yazayim :) 0-3 ay kiyafetleri mümkün oldugu kadar az alin yada hiç almayin :) ayse serra 2-3 hafta giyebilidi..iyiki annemi dinlemişimde cogu kiyafeti 3-6 yada 6-9 ay almişim :)

cogunuz nisan annesi olcaksiniz büyük ihtimalle :) bizdede öyle oldu..hatta bende 21 nisan annesiyim :))) havalar biraz serin oluyor ilk dogdugunda..patikli altlar ve uzun kollu bodyler ilk 2 ay anca giyiliyor..oyuzden onlari fazla büyük ve cok almayin :)

kisa kollu 3-6 hatta 6-9 aylik bodylerden bolbol alin :)

penye battaniyeler tahmininizden cok fazla yerde kullaniliyor..enaz 2 tane alin :KK70:

oda için çok acele etmeyin derim..cünkü hamileyken o zor halinizde (inşaAllah bizim gibi zor gecirmessiniz) gezip tozmak zor oluyor..biz bizle daha odasina geciremedik cocuklari :KK70: cogu velet hala annesiyle yatiyor :) serrada bu ay inşaAllah gececek odasina..şimdiki aklim olsaydi almazdim..serra ile gezerdim öyle alirdim..gerci iyi tarafida acaip cocuk moduna sokuyor insani :)) sepet ve kiyafetler o kadar kesmiyor insani :)

şimdilik aklima bunlar geliyor :) sahur vakti geldi zaten :KK70: bu sahur vaktinin hürmetine inşaAllah cok güzel bi gebelik gecirirsiniz :KK66:

4. 7 Eylül 2009
  5. ugurnuriye

ugurnuriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba.ben de 2009 mayıs annesi olarak mutahharanın tavsiyelerine katılıyorum.ek olarak: kıyafetlerden tulum pek tercih etmeyin.benim kızım tulumlarını 2-3 kez zor giydi.hemen büyüyorlar ve içine sığmıyorlar.oda belki almayablirsiniz.ama biz almıştık.iyiki de almışız o kadar eşyayı koyacak yer bulamazdık yoksa.en azından bir dolapları mutlaka olmalı. çıtçıtlı badileri icat edenden de Allah razı olsun çok kullanışlı bol bol alabilirsiniz.ama farklı ay gruplarından olmasına dikkat edin.ben yeni doğduğunda giydirdiğim bir çoğunu giydiriyorum ama artık zor oluyorlar.çorap da çok küçük çorapları fazla almayın.ayaklar da hemen büyüyor. eşim bana hep dedi almayalım çok fazla zamanı gelince üstüne göre alırız dedi.ama ben onu dinlemedim aldım hep.keşke dinleseymişim. havalar serin oluyo gerçekten. 2 kat pantolon giydirmek gerekiyor.alttan giydirmek üzere ince pantolonlardan alabilirsiniz.bir de ayaklı çok büyük almayın.yaz gelince giyilmiyor.sıcak oluyor.böyle paçaları lastikli ve ayaksız olanlar kullanışlı.aklıma gelenler bunlar. moral çoook önemli gerçekten moralinizi yüksek tutun.ileriki aylarda hisedeceksiniz siz keyifliyken o daha fazla hareket eder.aklınıza kötü şeyler getimeyin hep pozitif olmaya çalışın.
    Allahım hepinize sağlıklı,rahat bir hamilelik nasip etsin ve bebeklerinize sağlıkla kavuşun inşallah.

6. 14 Eylül 2009
  7. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bu topici yeni farkettim...
    mutahhara ve ugurnuriye tavsiyeleriniz için gerçekten çok teşekkürler...

kıyafet v.s bizim için biraz uzak tabi şuan daha çok yeniyiz...benim şuan ki en büyük sorunum iştahsızlığım, bulantı ve kusmalarım...bunun dışında bir sorunum yok Allaha şükür :nazar:

8. 14 Eylül 2009
  9. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    ay mutahhara o kadar duygulandım ki tavsiyelerini okuyunca zaten çok ağlak oldum hamileliğimde, çok sevindim mutlu oldum bizleri düşündüğün için inan. sizin topiğe göz ucuyla baktığımda çok imrenmiştim sizlere gerçekten çok sıcaksınız tüm mayıs anneleri. inşallah bizlerde sizlerin yakaladığı dostluğu, kardeşliği yakalarız daa yıllarca bunu sürdürebiliriz. çok teşekkür ederim yeni mayıs anneleri adına ben, bundan sonra sık sık buraya gelip tavsiyelerinizi okucam..:1hug:

10. 14 Eylül 2009
  11. nidah

nidah Sabır ve Dua...!! Üye

Beğenildi:
    218
    Ödül Puanları:
    153
    Çok güzel bi topic olmuş kızlar tşk lerrr tavsiyeler için.a.s.

evet benim de en büyük şikayetim halsizlik ve bulantı. aşırı bulanıyo midem:umursamaz:

açlığa gelemiorum hele açken daha bi bulanıyo..mirmirmirmir

12. 14 Eylül 2009
  13. colerko

colerko Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    süper bende çok duygulandım teşekkürler tavsiyeleriniz için. bende sürekli ağlıyorum onun dışında pek anlamadım hamileliğimi opuyorumnanaktan

14. 14 Eylül 2009
  15. nostok

nostok eylül bebek geliyo..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel bir topik olmuş kızlar teşekürler şimdidennn.

16. 14 Eylül 2009
  17. idyl

idyl Bende Anne Oluyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok faydalı bir topic olmuş. Çok teşekkür ederiz tavsiyelerin devamını bekliyoruz :)

18. 14 Eylül 2009
  19. elvoscan

elvoscan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok etkileyici olmuş. teşekkür ederiz. tavsiyelerinizi almak için ara sıra uğrarız. sizde uğrayın. :) bugün ilk defa yumurtadan tiksindim. korkunçtu.. :KK43: