2009 Mayıs Bebişlerinin Ek Gıdaları

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve incihan tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : incihan
  1. incihan

incihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaslar...

Malum bebeklerimiz buyuyor.Aramızda ek gıdaya başlayan veya yakın zamanda başlıycak olanlarımız var.
    Her konuda olduğu gibi bundada hepimizin doktoru farklı bir yol izliyor.Hepimiz burada bldiklerimizi paylasırsak daha cok fikir sahibi oluruz.
    Biz bir ay sonra başlıycaz sebze püreleri ve pirinç muhallesi ilk besinlerimiz olucak.

2. 11 Ağustos 2009
  3. fapeons

fapeons Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebklr anne sütü alıyorsa lütfen birşey vermeyin çok önemli

4. 11 Ağustos 2009
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ilk sanırım mayıs annelerinden ben geçtim

bebeklerim mama ile besleniyolar doktorumuz ek gıdaya birden geçmek istemiyor

yavaş yavaş olsun istiyor ilk etap için organik hipp meyve püreleri ile başladık saat 10-11 arası özellikle açken yediriyorum.....

ve 3 gün aynı meyveyi arka arkaya veriyorum ikisinede aynısını veriyorumki alerjik reaksiyonlarına bakıyorum.......
    ve hipp pirinç kaşık mamasını verdi ama bulmadım bende bebelac kullandığım için onun tahıllı pirinç muhallebisini yediiriyorum ama 140 cc suya 6 kaşık diyo ama hepsini yemiyolar çok geliyor

ve ek gıdaya geçtiğimizden beridir mamalarını daha çok yiyolar ....artı tuvaletlerinide rahat yapıyolar

5 ayda sebze çorbasına geçeceğiz .......doktorumun kavonoz maması ve püresi önermesi daha henüz çok küçük olduklarını ve sadece yedikleri meyvelerin yeterli gelmediğini söyledi o kavonoz meyve pürelerinde ekstra vitamin olduğundan öneriyor .....şuanki aşamamız bu

6. 11 Ağustos 2009
  7. what a woman want?

what a woman want? Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar benımde doktorum onumuzdekı cumartesı lısteyı verıcek ben yanlız hem emzırıyorum yetmedıgı zaman mama verıyorum dr muz mamadan kurtarmak ıcın ek gıdaya baslayalım dedı henuz erken degılmı zararı olur dıye o kadar cok korkuyorumkı.benım bebegım agustos 20 de 3 aylık olucak

8. 12 Ağustos 2009
  9. melek2040

melek2040 Mimoza Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım benımkıde 22 mayısta 3 aylık olcak ben sadece aksam yatarken 90 cc aptamıl mamm verıyorum bencde ek gıda ıcın daha cok kucuklar en azından 4 aylık olmasını beklıcem ben sen ne kadar mama verıyorsun bırde lısteyı burda yazarsan sevınırımbende bakım bı

10. 12 Ağustos 2009
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm erken olmaz bence ben sadece mama ile beslediğim halde 4 ay bitti 5 aya girdik öle verdi doktorum...........bence baska doktora görünün

12. 12 Ağustos 2009
  13. incihan

incihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

mamadan kurtarmasının amacı neymiş anlamadım.Sadece mama ile beslenen bebekler var.Cok erken bence mutlaka farklı bir dr daha git derim.Hem emzirmende devam ediyormuş

14. 12 Ağustos 2009
  15. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bence daha küçükler en azından 4.ayı tamamlamaları lazım ekleri herzaman werebiliriz ama anne sütüne en fazla şu aylarda ihtiyaçları war . çok mecbur kalmadıkça hemen başlamayın bence

16. 13 Ağustos 2009
  17. incihan

incihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    en erken 4.ayda baslanıyor zaten canım.Anne sütünün önemi tartışılmaz ama yoksa ek gıdaya geçmek şart.

18. 13 Ağustos 2009
  19. melek2040

melek2040 Mimoza Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar beeğimiz anne sütü alıyorsa ek gıdaya erken baslamak hıcte ıyı degıl.eger bebek anne sutunu etkın alıyorsa yanı aane sutu yetiyorsa anne bebeğini emzirmeli bence.takii sütü yetmemeye baslayınca oda zaten 6.ayı buluyo yanı 6.ayda bebekler doymuyor coğu kez.erken başlanan ek gıdalarda bebek annne sütünü red ediyo oysaki anne sütünün bır damlası bıle degerli.ben kendı kızızıma alabildiğikadar anne sütü alamasını sgalıcam yetemedıgı zaman ek gıdaya gecıcem cunku 4 aylık bbekte ek gıda ya gecmek sindirim problemmelrı yasatır bence dıye dusnuyorum.